Najlepsze ceny. Najlepsze wino na jesienne dni i noce.

Dr. Loosen Wehlener Sonnenuhr Riesling Reserve Grosses Gewächs Mosel

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Chwilowo niedostepny
Chwilowo niedostepny
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Dr. Loosen Wehlener Sonnenuhr Riesling Reserve, Grosses Gewächs, Mosel

 

Kraj: Niemcy

Region: Mozel

Producent: Dr. Loosen

Szczep: Riesling

Rodzaj: białe wytrawne

Starzenie: 24 miesiące dąb

Pojemność: 0,75lBK17

 

Wino o jasnym słomkowo żółtym odcieniu. Jego bukiet rozpieszcza aromatami świeżych brzoskwiń w połączeniu z ostrymi, zielonymi jabłkami z nut soczystych ziół i słodkiej wanilii. Na podniebieniu świetnie zintegrowana owocowa kwasowość i imponującą elegancją. Wykończenie jest owocowe, świeże, i długie z mineralnym akcentem. Wino powstało z bardzo starych winorośli ( 100 lat), fermentuje spontanicznie w starym obciążeniu i dojrzewa w beczkach 24 miesiące, a kolejne 12 miesięcy w butelce. Ilość napełnionych butelek 1168. Sugestie kulinarne: do letnich sałatek z indykiem lub paskami kurczaka, ryby, skorupiaki, szparagi.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Zegar Wehlener Riesling GG RÉSERVE Stare winorośle suche a doskonały Riesling Reserve przedstawia charakterystykę dużej winnicy Wehlener Sonnenuhr. Jeśli przyjrzymy się badaniom Daniela Deckersa, można założyć, że ta winnica ma 130 lub więcej lat i, oczywiście, jak wszystkie stare Wielkie Jeziora wciąż pozbawione korzeni. Zegar słoneczny został zbudowany w 1842 r. Przez Jodocus Prüm, aby stać się eponimem słynnego na całym świecie położenia zegara Wehlenera. Miejsce jest zdominowane przez niebieski łupek i często mówi się, że zegar Wehlenera produkuje najbardziej nietypowe niebieskie wina łupkowe. Są uważane za bardzo eleganckie, bardzo delikatne i zabawne, o delikatnym rdzeniowym smaku owocowym białej brzoskwini. Lubię porównywać wina z ludźmi: ponieważ zegar Wehlenera baleriny byłby taki sam. Winogrona rosną w „Laychen”, działce liczącej co najmniej 130 lat, bez korzeni winorośli. Filigranowy, elegancki, z chłodnym minerałem z niebieskich łupków. W młodości wina te przekupują delikatnymi, zabawnymi, kwiecistymi cytrusami i winnymi smakami brzoskwini. Oryginalny Urziger Wurzgarten to jedyne miejsce w środkowej części Mozeli, które nie jest zdominowane przez łupek. Ziemia nazywana jest spągowcem, tutaj jest to czerwony, zwietrzały konglomerat pochodzenia wulkanicznego. Jak sama nazwa wskazuje, mamy tutaj całkiem inne aromaty niż w warstwach wytłoczonych z łupków z ich podstawowymi owocowymi smakami. Często są pikantne, kräutrige i lekko ziemiste smaki. Wina są pełne, a kwas często staje się bardziej miękki i zaokrąglony dzięki buforowaniu konkretnej gleby. Dla mnie Ürziger Würzgarten to zapaśnik, zapaśnik wśród naszych win. Do 120 lat to winorośle bez korzeni, z których produkujemy ten duży Riesling. Znajdują się na działce zwanej „Urglück” i wznoszą się stromo za wioską w sercu Würzgarten.

Dr. Loosen Wehlener Sonnenuhr Riesling Reserve Grosses Gewächs Mosel - Opinie klientów

Dodaj opinię

Dr. Loosen Wehlener Sonnenuhr Riesling Reserve Grosses Gewächs Mosel

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 147 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki