Kaponga Sauvignon Blanc

87,00 zł
Brutto
9999 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Zamówienia przyjmujemy 24h

 

Darmowy zwrot do 14 dni

Kaponga Sauvignon Blanc Marlborough

 

Kraj: Nowa Zelandia

Region: Marlborough

Producent: Kaponga

Własność : Paul SAPIN

Szczep: Sauvignon Blanc

Rodzaj: Białe, wytrawne

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 12,5% LPSV

 

Wybuchowe smaki nowozelandzkiego Sauvignon Blanc olśniły krytyków wina na całym świecie, ustanawiając międzynarodowy punkt odniesienia dla tego stylu.

Wina Kaponga produkowane wyłącznie ze szczepu Sauvignon Blanc. Winorośla mają wiek od 10 lat, większości młode krzewy. Po zbiorze, winogrona są prasowane i fermentowane w zbiornikach ze stali przez 2 miesiące. Następnie wino przechowywane jest przez krótki czas w dębowych beczkach. Przyjemne, złociste wino z ciepłego klimatu. Odpowiednio zrównoważone o umiarkowanej kwasowości. Charakteryzuje się bukietem łączącym ziołowe aromaty i akcenty polnych kwiatów z mineralnością tworzącą szczególny charakter wina. W ustach świeże, z wyczuwalną porzeczką, agrestem i nutami kwiatowymi. Idealne jako aperitif, polecane do sałatek oraz potraw z ryb i owoców morza.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Wina pyszne a niedrogie. Wino charakteryzuje się bogatym oraz intensywnym aromatem owoców cytrusowych, mango, maraqui, kiwi z nutą dojrzałego agrestu. W smaku miłe dla podniebienia. Wykończenie wina delikatnie mineralne, soczyste, specyficzne jak u dobrych win z Nowej Zelandii. Wino doskonałe do degustowania dla przyjemności. Sugestie kulinarne: Wędliny wędzone, łosoś wędzony, węgorz z warzywami, kuchnia azjatycka, sushi, miękkie kozie zery, zupa z dyni, kalafior w posypce bułki tartej, szparagi z szynka parmeńską , pieczony pstrąg, kurczak duszony na parze z warzywami, bataty zapiekane w przyprawach papryki słodkiej i pikantnej, kasza gryczana z pulpetami, krewetki w tempurze.

Paul SAPIN to wspaniały francuski dom handlowy, utworzony na południu Burgundii w 1889 roku w tym samym czasie, kiedy wzniesiono Wieżę Eiffla. Zawsze skoncentrowany na winach wysokiej jakości, Paul SAPIN ma w swoim DNA obsesyjną kulturę innowacji i wyjątkowe otwarcie na najpiękniejsze gleby we Francji i na świecie (Hiszpania, Włochy, Nowa Zelandia, Australia , Republika Południowej Afryki, Chile, Kalifornia). Niezależnie od tego, czy za pośrednictwem małych formatów butelek, sektora lotniczego i świata przekąsek, rynków, na których Paul SAPIN ma oczywiste przywództwo, czy bardziej tradycyjnej dystrybucji, wina, które opracowujemy lub rozwijamy w ramach bliskie partnerstwa są obecne w około 50 krajach.

Kaponga Sauvignon Blanc - Opinie klientów

Dodaj opinię

Kaponga Sauvignon Blanc

Dodaj opinię