• -15,00 zł

Pulpo Sauvignon Blanc Marlborough

68,00 zł
53,00 zł Zniżka 15,00 zł
Brutto

Promocja Wina z Nowej Zelandii

9946 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Okazja
Do Obiadu
Potrawa
Do Ryb i Owoców Morza
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

 

Możliwy zwrot w ciągu 14 dni

Pulpo Sauvignon Blanc Marlborough

Kraj: Nowa Zelandia

Region: Marlborough

Producent: Felix Solis

Winery Pagos del Rey

Szczep: Sauvignon Blanc

Zamknięcie: Zakrętka 

Wino to ma klasyczny aromat soczystych owoców tropikalnych i zapachu cytrusów, o intensywnym smaku marakui i soczystego agrestu. Pulpo Sauvignon Blanc oddaje esencję winogron uprawianych w morskim klimacie Malborough. Wykonane z winnic w dolinach Wawatere i Wairau. Wino dobrze się sprawdza przy wielu potrawach z ryb, owoców morza lub koziego sera w średnim wieku.

Po zmiażdżeniu moszcz pozostawia się do maceracji przez 6–8 godzin w niskiej temperaturze, aby osiągnąć maksymalną ekspresję aromatów. Fermentacja odbywa się w kontrolowanej temperaturze w zbiornikach ze stali nierdzewnej w temperaturze 14–16º C. Proces produkcji wina obejmuje ostrożne obchodzenie się z nim na każdym etapie.

Nowa Zelandia jest wiodącym krajem win z nowego świata, produkującym wielokrotnie nagradzane wina, które odzwierciedlają czyste powietrze i słońce. Marlborough jest znanym regionem produkującym wino w tym kraju. Połączenie chłodnego, a jednocześnie słonecznego klimatu, niskich opadów i swobodnie spływającej, średnio żyznej gleby daje wyjątkowo żywe wina. Najpopularniejszą odmianą jest Sauvignon blanc, a tuż za nią Pinot noir i Chardonnay.

Wytwarzany z winogron Sauvignon Blanc uprawianych w Marlborough, Pulpo Sauvignon Blanc jest wynikiem współpracy Félix Solís i Alastair Maling MW z Foley Family Wines. Maling, który opuścił Villa Maria w 2015 roku po 12 latach, aby dołączyć do Foley Family Wines, przygotował wino dla Félix Solís w zakładzie Foley Family Wines. Ten sam Sauvignon, który ma być butelkowany w listopadzie, będzie sprzedawany w Wielkiej Brytanii pod marką Southern Ocean, która szczyci się etykietą inspirowaną żeglarstwem, aby zapewnić obu kanałom różne marki.

Pulpo Sauvignon Blanc Marlborough - Opinie klientów

Dodaj opinię

Pulpo Sauvignon Blanc Marlborough

Promocja Wina z Nowej Zelandii

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.8
Na podstawie 297 opinii w serwisie Google
Najlepsze wina, łatwo was wyszpiegować po Facebook. Jesteście profesjonalnie wyróżnieni. Wspaniale zdjęcia z degustacji widać zamiłowanie do wina. Polecam!!! Ale jak już mam was na czacie proszę o podpowiedź jakie wino nowozelandzkie z szczepu sauvignon blanc warto spróbować. Ostatnio degustowaliśmy... Villa Maria Sauvignon Blanc było pyszne. ( więcej )
Magdalena Jankowski
Niezwykle profesjonalna ekipa sommelier, dzięki której czujesz się poważanym i zaprzyjaźnionym klientem już od pieszej wizyty. Swobodny styl rozmowy o winach z łatwością przychodzi sprzedawcy przy polecaniu win. Tak ja to kupuje i nie żałuje polecam.
Patrycja Kaczmarczyk
Duży wybór asortymentu, uczciwe ceny i bardzo miła obsługa. Polecam!
Anna Stryjeczek
Znają się na winach jak mało kto. To nie opowieści wyjęte z tekstu magazyn wino. Próbują dużo wina i to pozwala im dobrze polecać wina. Znam chłopaków nie od dziś. Zazdroszczę winiarze, restauratorzy i sportowcy. Tak to można żyć.
Ryszard Czajka