Pulpo Sauvignon Blanc Marlborough

68,00 zł
Brutto
9919 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Okazja
Do Obiadu
Potrawa
Do Ryb i Owoców Morza
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Pulpo Sauvignon Blanc Marlborough

Kraj: Nowa Zelandia

Region: Marlborough

Producent: Felix Solis

Winery Pagos del Rey

Szczep: Sauvignon Blanc

Zamknięcie: Zakrętka 

Wino to ma klasyczny aromat soczystych owoców tropikalnych i zapachu cytrusów, o intensywnym smaku marakui i soczystego agrestu. Pulpo Sauvignon Blanc oddaje esencję winogron uprawianych w morskim klimacie Malborough. Wykonane z winnic w dolinach Wawatere i Wairau. Wino dobrze się sprawdza przy wielu potrawach z ryb, owoców morza lub koziego sera w średnim wieku.

Po zmiażdżeniu moszcz pozostawia się do maceracji przez 6–8 godzin w niskiej temperaturze, aby osiągnąć maksymalną ekspresję aromatów. Fermentacja odbywa się w kontrolowanej temperaturze w zbiornikach ze stali nierdzewnej w temperaturze 14–16º C. Proces produkcji wina obejmuje ostrożne obchodzenie się z nim na każdym etapie.

Nowa Zelandia jest wiodącym krajem win z nowego świata, produkującym wielokrotnie nagradzane wina, które odzwierciedlają czyste powietrze i słońce. Marlborough jest znanym regionem produkującym wino w tym kraju. Połączenie chłodnego, a jednocześnie słonecznego klimatu, niskich opadów i swobodnie spływającej, średnio żyznej gleby daje wyjątkowo żywe wina. Najpopularniejszą odmianą jest Sauvignon blanc, a tuż za nią Pinot noir i Chardonnay.

Wytwarzany z winogron Sauvignon Blanc uprawianych w Marlborough, Pulpo Sauvignon Blanc jest wynikiem współpracy Félix Solís i Alastair Maling MW z Foley Family Wines. Maling, który opuścił Villa Maria w 2015 roku po 12 latach, aby dołączyć do Foley Family Wines, przygotował wino dla Félix Solís w zakładzie Foley Family Wines. Ten sam Sauvignon, który ma być butelkowany w listopadzie, będzie sprzedawany w Wielkiej Brytanii pod marką Southern Ocean, która szczyci się etykietą inspirowaną żeglarstwem, aby zapewnić obu kanałom różne marki.

Pulpo Sauvignon Blanc Marlborough - Opinie klientów

Dodaj opinię

Pulpo Sauvignon Blanc Marlborough

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 141 opinii w serwisie Google
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki
Polecam z całego serca. Świetna firma, świetne wino 🍷 Można liczyć na fachową poradę, obsługa klienta na najwyższym poziomie. Wybór praktycznie z całego świata. Ceny również przystępne. Jeszcze raz polecam
Marcel
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski