Najlepsze ceny. Najlepsze wino na jesienne dni i noce.

Saint Clair Tuatara Bay Sauvignon Blanc

89,00 zł
Brutto
9989 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Potrawa
Do Ryb i Owoców Morza
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Tuatara Bay Sauvignon Blanc

 

Kolor wina: Białe

Smak: Wytrawne

Producent: Saint Clair Family Estate

Kraj: Nowa Zelandia

Region: Marlborough

Kategoria: Spokojne

Klasyfikacja: Regionalne

Szczep: Sauvignon Blanc

Zamknięcie: Zakrętka

Pojemność: 0,75 l

Alkohol: 12,5%

 

Wino o jasno słomkowej barwie w którym pyszne, intensywne, subtelnie egzotyczne smaki łączą się z nutą agrestu i odrobiną liści czarnej porzeczki. Niezwykle lekkie i świeże z dobrze zrównoważoną kwasowością.

Marlborough to wyjątkowy obszar. Pomimo wielkości swojej międzynarodowej renomy jest dość niewielki. Winogrona są uprawiane głównie w dwóch stosunkowo małych dolinach zorientowanych na wschód i zachód - dolinie Wairau i dolinie Awatere. W obrębie obu dolin istnieją podregiony, które mogą znacznie różnić się pod względem klimatu i gleby. Jeśli chodzi o uprawę winorośli, to klimat i gleba sprawiają, że Marlborough jest wyjątkowe. Region ma fajny klimat. W okresie wegetacji i dojrzewania dni są długie. Kontury linii brzegowej mają tendencję do odchylania się w miarę zbliżania się złej pogody od dolin uprawnych, co daje Marlborough reputację najbardziej słonecznego regionu Nowej Zelandii. Gleby są zróżnicowane, od swobodnie drenujących, ilastych, kamienistych iłów po bardzo drobne muły, które mogą zawierać znaczne ilości gliny. Te elementy połączyły się, aby stworzyć wino na ziemi. Marlborough Sauvignon Blanc to dobrze zaokrąglone i świeże wino z delikatnym aromatem słodkiego wiciokrzewu, owoców tropikalnych i subtelną nutą ziół. Podawać z Antipastą, Aperitifem, Kurczakiem, Chińskim, Ryby, Fruits de Mer, Japonią, Ostrygami, Sałatką, Owocami Morza, Skorupiakami, Wędzonym Łososiem, Sushi, Tajskim i Białym Mięsem

Saint Clair Tuatara Bay Sauvignon Blanc - Opinie klientów

4.5
Oceń 
Quality


2022-06-09

Tuatara Bay urocze wino

To urocze wino pachnące aromatami agrestu i guawy. Tarotowe podniebienie oferuje smaki limonki i agrestu, z soczystą, nośną kwasowością i długim cytrusowym finiszem przełamanym kredową, wapienną mineralnością.

Oceń 
Quality


2022-04-08

Tuatara Bay Sauvignon Blanc Saint Clair

Pachnące aromatami białej nektarynki i gruszki z przyprawą wzniesionego dębu. Kremowe, pełne wino z nutami świeżych owoców pestkowych przeplatanych kremowym nugatem o zrównoważonej kwasowości i długim pikantnym finiszu. Wyraźne, suche i pięknie teksturowane. To wino dobrze się teraz pije i przez kilka następnych lat będzie się rozwijało złożoność.

Dodaj opinię

Saint Clair Tuatara Bay Sauvignon Blanc

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 147 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki