Niepoort Conciso Tinto Dao DOC

139,00 zł
Brutto
996 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Niepoort Conciso Tinto Dao DOC

 

Kraj: Portugalia

Region: Dao

Apelacja: Dao DOC

Producent: Niepoort

Szczepy: Baga, Jaen

Kolor: czerwone

Rodzaj: wytrawne, niefiltrowane

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 13,2 %

Certyfikaty: wino wegańskie  

 

Po katastrofalnych żniwach w 2012 roku, spowodowanych deszczem, Dirk Niepoort udał się do odwiedzenia domen regionu Dao. Zakochał się w krainie zwróconej na wschód na zboczach Serra da Estrela i od tego czasu produkuje Conciso. To piękny wyraz win regionu z niezwykłą lekkością i finezją. 

Conciso Tinto powstaje z gron Baga oraz Jaen z ponad 100 letnich krzewów znajdujących się na zboczach Serra da Estrela, gdzie dominują gleby granitowe. Wino prezentuje jasno wiśniową barwę ze świeżymi aromatami  ciemnych owoców z nutami przypraw i kwiatów. Na podniebieniu harmonijne, dobrze zrównoważone, o przyjemnej kwasowości z długim aksamitnym wykończeniem. 

Wino dojrzewa w dużych dębowych beczkach przez okres 20 miesięcy. Wino jest butelkowane bez filtrowania i klarowania. Niepoort Conciso Tinto to dobre i eleganckie Dão.         

       

Niepoort od ponad półtora wieku jest niezależną firmą rodzinną; pięć pokoleń przeszło obok siebie na czele firmy Niepoort, odkąd Franciscus Marius Niepoort założył firmę w 1842 roku. Niemal zawsze dwa pokolenia pracowały obok siebie przez długie lata, przyczyniając się do pomyślnej transformacji. W tej chwili z entuzjazmem patrzymy na przyszłą szóstą generację, przewidując bliską współpracę.

Piąte pokolenie: Eduard Dirk Niepoort i Verena Niepoort. Dirk prowadzi firmę od czasu przejścia na emeryturę Eduarda Rudolpha Niepoorta w 2005 roku. Dirk, urodzony w 1964 roku, odkrył świat wina podczas studiów w Szwajcarii. W 1987 roku Dirk dołączył do swojego ojca Rolfa Niepoorta w rodzinnej firmie i stanął przed wyzwaniem wprowadzania innowacji przy zachowaniu dobrych tradycji. Pierwszym ważnym krokiem było nabycie własnych winnic: Quinta de Napoli i Quinta do Carril w Cima Corgo, regionie tradycyjnie produkującym najlepsze wina porto. Przesadzono 15 hektarów winorośli, a 10 hektarów 60-letnich winorośli starannie pielęgnowano. Posiadanie posiadłości i winnic w Douro było ważnym krokiem w produkcji wina porto oraz w tworzeniu pierwszych niewzmocnionych win Niepoort. pasja Dirka do win, skromny szacunek i ciekawość dla Douro terroir określiły ducha Niepoort przez ostatnie dwie dekady i są nieustanną inspiracją dla zespołu. Siostra Dirka, Verena, dołączyła do firmy jako dyrektor wykonawczy w 2005 roku.

Niepoort Conciso Tinto Dao DOC - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2022-10-09

2015 Niepoort Conciso Tinto Dao

Niepoort Conciso Tinto 2015 to wino, które oferuje dużo owoców i złożoności. Jego aromaty są świeże i wyraźnie mineralne, z jagodami, kwiatami i przyprawami takimi jak pieprz czy goździk. Przy odrobinie czasu i powietrza nabiera większej delikatności i precyzji. Na podniebieniu jego intensywność jest średnia i charakteryzuje się świeżymi owocami oraz jedwabistymi taninami. To wino z prezencją, elegancją i wielką świeżością. Jej finisz jest długi, rozwarstwiony i delikatny.

Dodaj opinię

Niepoort Conciso Tinto Dao DOC

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.2
Na podstawie 108 opinii w serwisie Google
Po pierwszym łyku Uno 1 Primitivo di Manduria chwyciłem za telefon i zamówiłem kolejną partię. Sklep internetowy Bachus Wina, jest bardzo przyjazny dla klienta, łatwo i bez problemów finalizuje zamówienia. Dostawa kurierem do drzwi w ciągu 48 godzin, butelki bardzo dobrze zabezpieczone. Gorąco... polecam. ( więcej )
Robert Markiewicz
Jak ktoś chce kupić dobre wino to powinien tu zajrzeć. Świetna strona, wszystko zgodne z prawdą.
Daria Wiśniewska
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Świetne miejsce w dobrej lokalizacji, do tego profesjonalna obsługa i przyjemna muzyka chillout. Wina z najlepszych regionów Włoch, Francji. Ceny mocno rabatują pod warunkiem że kupujesz na kartony czy całe skrzynki wino. Warto poznać wina polecane z ręki. Znają się dobrze dużo degustuje.... Pozdro. ( więcej )
Robert Koson