Niepoort Vertente Tinto Douro DOC

146,00 zł
Brutto
998 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Niepoort Vertente Tinto Douro DOC

 

Kraj: Portugalia

Region: Douro

Apelacja: Douro DOC

Producent: Niepoort

Szczepy: Tinta Amarela, Touriga Franca, Touriga National

Kolor: czerwone

Rodzaj: wytrawne

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 14 %

Certyfikaty: wino wegańskie

 

Niepoort Vertente powstało z winorośli liczących sobie 35 – 80 lat znajdujących się w Quinta de Napoles. Gleby składają się głównie z łupków.

Vertente przedstawia intensywną rubinową czerwień z aromatami soczystych czerwonych i czarnych owoców oraz przypraw. NA podniebieniu jest niezwykle atrakcyjne, pełne elegancji i złożoności, która łączy w sobie owocowość i koncentrację ze świeżością. Wino dojrzewało przez okres 22 miesięcy w nowych beczkach z francuskiego dębu.

Sugestie kulinarne: czerwone mięsa, jagnięcina, makarony, pieczony drób, kuchnia wegetariańska.     Bk17

 

Niepoort od ponad półtora wieku jest niezależną firmą rodzinną; pięć pokoleń przeszło obok siebie na czele firmy Niepoort, odkąd Franciscus Marius Niepoort założył firmę w 1842 roku. Niemal zawsze dwa pokolenia pracowały obok siebie przez długie lata, przyczyniając się do pomyślnej transformacji. W tej chwili z entuzjazmem patrzymy na przyszłą szóstą generację, przewidując bliską współpracę.

Piąte pokolenie: Eduard Dirk Niepoort i Verena Niepoort. Dirk prowadzi firmę od czasu przejścia na emeryturę Eduarda Rudolpha Niepoorta w 2005 roku. Dirk, urodzony w 1964 roku, odkrył świat wina podczas studiów w Szwajcarii. W 1987 roku Dirk dołączył do swojego ojca Rolfa Niepoorta w rodzinnej firmie i stanął przed wyzwaniem wprowadzania innowacji przy zachowaniu dobrych tradycji. Pierwszym ważnym krokiem było nabycie własnych winnic: Quinta de Napoli i Quinta do Carril w Cima Corgo, regionie tradycyjnie produkującym najlepsze wina porto. Przesadzono 15 hektarów winorośli, a 10 hektarów 60-letnich winorośli starannie pielęgnowano. Posiadanie posiadłości i winnic w Douro było ważnym krokiem w produkcji wina porto oraz w tworzeniu pierwszych niewzmocnionych win Niepoort. pasja Dirka do win, skromny szacunek i ciekawość dla Douro terroir określiły ducha Niepoort przez ostatnie dwie dekady i są nieustanną inspiracją dla zespołu. Siostra Dirka, Verena, dołączyła do firmy jako dyrektor wykonawczy w 2005 roku.

Niepoort Vertente Tinto Douro DOC - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2022-10-09

2015 Niepoort Vertente Tinto Douro

Niepoort Vertente 2015 to czerwone wino charakteryzujące się mineralnością, nutami ciemnej czekolady i jagód. Drewno jest dobrze zintegrowane, daje nam dymne i przyprawowe akcenty. W ustach jest strukturalny, elegancki, głęboki i z dobrą kolumną polerowanych garbników. Jego kwasowość jest również zrównoważona owocowymi aromatami, ciałem i miękkimi taninami, a jego wykończenie jest długie i przyjemne.

Dodaj opinię

Niepoort Vertente Tinto Douro DOC

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.2
Na podstawie 106 opinii w serwisie Google
Po pierwszym łyku Uno 1 Primitivo di Manduria chwyciłem za telefon i zamówiłem kolejną partię. Sklep internetowy Bachus Wina, jest bardzo przyjazny dla klienta, łatwo i bez problemów finalizuje zamówienia. Dostawa kurierem do drzwi w ciągu 48 godzin, butelki bardzo dobrze zabezpieczone. Gorąco... polecam. ( więcej )
Robert Markiewicz
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Świetne miejsce w dobrej lokalizacji, do tego profesjonalna obsługa i przyjemna muzyka chillout. Wina z najlepszych regionów Włoch, Francji. Ceny mocno rabatują pod warunkiem że kupujesz na kartony czy całe skrzynki wino. Warto poznać wina polecane z ręki. Znają się dobrze dużo degustuje.... Pozdro. ( więcej )
Robert Koson
Bachus Wina to wspaniałe miejsce dla miłośników wina. Sklep oferuje wyjątkowy wybór win z różnych regionów, a personel zawsze chętnie doradzi, który trunek wybrać.
Tadeusz Kosecki