Wino Niepoort Vertente Tinto Douro DOC

146,00 zł
Brutto
997 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Niepoort Vertente Tinto Douro DOC

 

Kraj: Portugalia

Region: Douro

Apelacja: Douro DOC

Producent: Niepoort

Szczepy: Tinta Amarela, Touriga Franca, Touriga National

Kolor: czerwone

Rodzaj: wytrawne

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 14 %

Certyfikaty: wino wegańskie

 

Niepoort Vertente powstało z winorośli liczących sobie 35 – 80 lat znajdujących się w Quinta de Napoles. Gleby składają się głównie z łupków.

Vertente przedstawia intensywną rubinową czerwień z aromatami soczystych czerwonych i czarnych owoców oraz przypraw. NA podniebieniu jest niezwykle atrakcyjne, pełne elegancji i złożoności, która łączy w sobie owocowość i koncentrację ze świeżością. Wino dojrzewało przez okres 22 miesięcy w nowych beczkach z francuskiego dębu.

Sugestie kulinarne: czerwone mięsa, jagnięcina, makarony, pieczony drób, kuchnia wegetariańska.     Bk17

 

Niepoort od ponad półtora wieku jest niezależną firmą rodzinną; pięć pokoleń przeszło obok siebie na czele firmy Niepoort, odkąd Franciscus Marius Niepoort założył firmę w 1842 roku. Niemal zawsze dwa pokolenia pracowały obok siebie przez długie lata, przyczyniając się do pomyślnej transformacji. W tej chwili z entuzjazmem patrzymy na przyszłą szóstą generację, przewidując bliską współpracę.

Piąte pokolenie: Eduard Dirk Niepoort i Verena Niepoort. Dirk prowadzi firmę od czasu przejścia na emeryturę Eduarda Rudolpha Niepoorta w 2005 roku. Dirk, urodzony w 1964 roku, odkrył świat wina podczas studiów w Szwajcarii. W 1987 roku Dirk dołączył do swojego ojca Rolfa Niepoorta w rodzinnej firmie i stanął przed wyzwaniem wprowadzania innowacji przy zachowaniu dobrych tradycji. Pierwszym ważnym krokiem było nabycie własnych winnic: Quinta de Napoli i Quinta do Carril w Cima Corgo, regionie tradycyjnie produkującym najlepsze wina porto. Przesadzono 15 hektarów winorośli, a 10 hektarów 60-letnich winorośli starannie pielęgnowano. Posiadanie posiadłości i winnic w Douro było ważnym krokiem w produkcji wina porto oraz w tworzeniu pierwszych niewzmocnionych win Niepoort. pasja Dirka do win, skromny szacunek i ciekawość dla Douro terroir określiły ducha Niepoort przez ostatnie dwie dekady i są nieustanną inspiracją dla zespołu. Siostra Dirka, Verena, dołączyła do firmy jako dyrektor wykonawczy w 2005 roku.

Niepoort Vertente Tinto Douro DOC - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2022-10-09

2015 Niepoort Vertente Tinto Douro

Niepoort Vertente 2015 to czerwone wino charakteryzujące się mineralnością, nutami ciemnej czekolady i jagód. Drewno jest dobrze zintegrowane, daje nam dymne i przyprawowe akcenty. W ustach jest strukturalny, elegancki, głęboki i z dobrą kolumną polerowanych garbników. Jego kwasowość jest również zrównoważona owocowymi aromatami, ciałem i miękkimi taninami, a jego wykończenie jest długie i przyjemne.

Dodaj opinię

Niepoort Vertente Tinto Douro DOC

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 165 opinii w serwisie Google
Polecam. Przesyłka dotarła w świetnym stanie, produkty były bardzo dobrze zabezpieczone w czasie transportu. Zamówienie zostało zrealizowane szybko, na bieżąco były przekazywane informacje o statusie paczki. Serdecznie polecam! W dniu dzisiejszym przejeżdżałam przez Warszawę i zawitałem... do sklepu z winami. Miło mnie powitali nawet dostałem wino do degustacji Uno 1 primitivo za 1zł. Super. zobaczcie Ci co mało wysyłają. ( więcej )
Damian Kowalski
Zamawiam wino od lat! Zamawiałam również na wesele syna. Doradzono mi bezbłędnie a więc goście byli bardzo zadowoleni Zawsze sprawna i szybka dostawa. Zdecydowanie polecam!
Betata Sobieraj
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Bardzo polecam ten sklep z winami! Duży wybór win, fachowe doradztwo i przemiły właściciel. Z pewnością każdy znajdzie tu odpowiednią buteleczkę dla siebie :-)
Monika Laszczka