Porto Taylors Fine White Port

77,00 zł
Brutto
238 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Słodkie
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Porto Taylors Fine White Port 0,75l 20%vol

 

 

Taylor's Fine White Port to mieszanka win produkowanych z białych winogron uprawianych głównie na górnych zboczach Doliny Douro. Użyte winogrona obejmują odmiany Arinto, Boal (Semillon), Codega, Esgana Cão, Folgasão, Gouveio, Viosinho i Rabigato. Poszczególne wina dojrzewają w dębowych kadziach przez około trzy lata, gdzie nabierają aksamitności i charakteru. Są one mieszane, aby uzyskać bogaty biały port w tradycyjnym, gładkim, pełnym stylu.

 

Notatki degustacyjne

Bogaty, pachnący nos z aromatami aksamitnych owoców z nutą miodu i dębu. Całe ciało; aksamitne podniebienie i długi aromatyczny finisz.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Dolina Duero, miejsce narodzin Porto, jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych historycznych regionów winiarskich Europy. Wino produkowane jest tam od dwóch tysięcy lat. W 1756 Dolina Duero stała się pierwszym klasycznym regionem winiarskim, który został prawnie wytyczony. Jego winnice zostały kompleksowo sklasyfikowane w następnym roku, prawie sto lat przed winnicami Bordeaux. Odcięta od strefy przybrzeżnej o klimacie umiarkowanym przez góry Marão, które chronią ją przed obciążonymi deszczem wiatrami wiejącymi znad Atlantyku, w dolinie Douro panuje klimat gorących, suchych lat i surowych zim. Jego dziki i górzysty krajobraz ma dramatyczną skalę, a do niedawna znaczna część regionu była odległa i niedostępna. Większość najlepszych winnic jest posadzona na stromych zboczach graniczących z rzeką Douro i jej dopływami, takimi jak Pinhão, Távora i Rio Torto. Około dwie trzecie obszaru winnic jest obsadzone na zboczach o nachyleniu ponad 30%, a Dolina Douro jest jedynym znaczącym obszarem produkcji wina na świecie, w którym uprawia się winorośl na zboczach wzgórz w gorącym klimacie.

Porto Taylors Fine White Port - Opinie klientów

Dodaj opinię

Porto Taylors Fine White Port

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.1
Na podstawie 81 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI
Serdecznie polecam !!! Profesjonalna i miła obsługa. Duży wybór win, atrakcyjne ceny. Pan Robert i Pan Łukasz zawsze idealnie polecą wino na każdą okazje. Pełen profesjonalizm.
eryka lesniewska
Bardzo miła, profesjonalna obsługa z ogromną wiedzą na temat sprzedawanych alkoholi. Ogromny wybór oraz atrakcyjne ceny. Dziękuje za polecone wino. Rewelacja!
Tomasz Machowski