Taylors Latte Bottled Vintage Port Porto

97,00 zł
Brutto

Dostepność za 14 dni.

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

 

Możliwy zwrot w ciągu 14 dni

Taylors Late Bottled Vintage

 

Kraj: Portugalia

Region: Douro Valley

Producent: Taylor, Fladgate, & Yeatman

Szczepy: Touriga Nacional, Touriga Francesa,

Tinta Roriz, Tinta Barroca, Tinta Cao

Kategoria: Porto czerwone

Rodzaj: czerwone, słodkie

Pojemność: 0,75 l

Wino Porto

 

Barwa wina Porto LBV Taylors urzeka głębokim rubinowym kolorem, wokół ciemnofioletowego czarnego środka. Aromaty niosą pierwsze wrażenie dojrzałych jagód i intensywne nuty czarnej porzeczki wzbogacone suszoną śliwką. Wokół tego gęstego rdzenia dojrzałych owoców ciemnych jagód są liściaste zapachy mięty i dzikich ziół, subtelna pikantność i ulotne cedrowe nuty pudełka cygar. Podniebienie opiera się na mocnych, liniowych garbnikach nasyconych słodkimi owocami śliwek i podnoszonych przez żywą kwasowość. Grube, soczyste smaki cassis mieszają się z malinami i morelami i przechodzą w bardzo długi finisz. Archetypowy późno butelkowany rocznik Taylora, elegancki i powściągliwy, o doskonałej jakości i czystości owoców.

 

Cykl dla gron wina port Taylors LBV rozpoczął się od mokrej i ciepłej wiosny, co spowodowało silny wzrost wegetatywny. Rozerwanie pąków i kwitnienie miały miejsce w optymalnych warunkach. Wiosenne opady deszczu i stosunkowo chłodny czerwiec i lipiec spowodowały, że sezon dojrzewania rozpoczął się od obfitych rezerw wody w glebie i bardzo zdrowych zadaszeniach liści, co doprowadziło do bardzo równomiernego i całkowitego dojrzewania uprawy. Upalne dni na początku września, po której nastąpił krótki okres opadów, dopełniła dojrzewania. Zbieranie zbiorów w 2013 roku w Quinta de Vargellas Taylor rozpoczęło się stosunkowo wcześnie 8 września. Wczesny start oznaczał, że najlepsze winogrona zostały zebrane i były pod przykryciem do czasu, gdy 21 września zaczął padać ulewny deszcz. Doniesiono, że winogrona są bardzo zdrowe, a wina mają doskonałą dojrzałość fenolową, poziom cukru i kolor.

 

Warto zapamiętać że w 1970 roku Taylors byli pionierami kategorii LBV. Nowa linia Porto stworzona przez Alistaira Robertsona w celu zaspokojenia zapotrzebowania na wysokiej jakości gotową do spożycia alternatywę dla Vintage Port do codziennej konsumpcji. W odróżnieniu od Vintage Port, który jest butelkowany po zaledwie dwóch latach w drewnie i wieku w butelce, LBV Port jest butelkowany po czterech do sześciu lat i jest gotowy do picia po butelkowaniu. Taylors Port nadal jest liderem w kategorii LBV na całym świecie, pomimo faktu, że wielu innych spedytorów produkuje teraz również LBV. Wina używane do mieszania LBV Taylora pochodziły z rezerwy jednych z najlepszych pełnych czerwonych portów, wyprodukowanych w żniwach z 2013 r., Z winogron uprawianych na własnych winnicach Taylora i innych najlepszych właściwościach w obszarach Cima Corgo i Douro Superior.

 

Vintage Port i LBV prezentują wybór bardzo ładnych czerwonych portów z jednego roku. Podstawowa różnica między tymi dwoma stylami polega na tym, jak każdy jest dojrzały. Vintage Port jest trzymany w drewnie przez około dwadzieścia miesięcy, zanim zostanie przeniesiony do butelki, gdzie będzie się starzał. Late Bottled Vintage, jak sama nazwa wskazuje, jest butelkowany później, pozostając w drewnie od czterech do sześciu lat. W tym stosunkowo długim okresie starzenia się drewna LBV dojrzewa i osiada - jest gotowy do picia po butelkowaniu, nie musi być dekantowany i może być podawany przez szkło przez kilka tygodni po wyciągnięciu korka.

Sugestie kulinarne: Twarde sery o smaku pełnym, zwłaszcza sery niebieskie, orzechy, suszone owoce, pasztet z zająca, jest także pyszny z deserami z czekolady lub owoców jagodowych.

Taylors Latte Bottled Vintage Port Porto - Opinie klientów

Dodaj opinię

Taylors Latte Bottled Vintage Port Porto

Dostepność za 14 dni.

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.8
Na podstawie 295 opinii w serwisie Google
Duży wybór asortymentu, uczciwe ceny i bardzo miła obsługa. Polecam!
Anna Stryjeczek
Znają się na winach jak mało kto. To nie opowieści wyjęte z tekstu magazyn wino. Próbują dużo wina i to pozwala im dobrze polecać wina. Znam chłopaków nie od dziś. Zazdroszczę winiarze, restauratorzy i sportowcy. Tak to można żyć.
Ryszard Czajka
Znam dużo sklepów z winami, jednak jesteście stworzeni dla mnie. Możliwe że to zbieg okoliczności że wina które wam samuraja mi też. Niech tak zostanie. Lubię Was bardzo.
Karolina Bartoszewicz
Szkoda tylko, że nikt od wielu prób połączeń nie ma chęci odebrać telefonu
Mona Suf