Cederberg Shiraz

215,00 zł
Brutto
602 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Cederberg Shiraz

 

Producent: Cederberg Private Cellar

Region: Western Cape

Szczep: 100 % Shiraz

Rodzaj: czerwone, wytrawne

Pojemność: 0,75lBK5

 

Barwa ciemnej wiśni z granatowymi refleksami. Aromaty potężne, suszonej wiśni, wędzonych śliwek, w towarzystwie dębu i kawy. W ustach bogate, z dominację ciemnych owoców, przypraw, ciemnej czekolady. Dobrze zbudowane wino o trwałych taninach i imponującej głębi. Poważne wino, polecane do dziczyzny, befsztyk wołowy.

Notatki Sommelier Bachus Wina

Pikantny, obfity i bekonowy świetnie: ten wspaniale bogaty i skoncentrowany południowoafrykański Shiraz pokazuje, jak wspaniale kraj radzi sobie z tą odmianą. Winorośl sadzi się na dużych wysokościach. Wykończony dzikimi fiołkami i tęsknotą. David Nieuwoudt jest obecnie właścicielem 5. generacji tej pięknej winnicy w północnej części Afryki Południowej. Winnice znajdują się w obszarze Cederberg o tej samej nazwie, na wysokości ponad 1000 metrów. Chłodna i bardzo odległa lokalizacja powoduje, że winnica nie zawiera wirusów. Wina Cederberg wyróżniają się elegancją i czystością aromatów owocowych oraz smaków i hurtowników w medalach. Shiraz jest również znany na całym świecie jako syrah i ma się dobrze w Cederberg. Wino jest nowoczesne dzięki namoczeniu na zimno w celu relatywnie chłodnej i krótkotrwałej fermentacji. Następnie następuje 15-miesięczne dojrzewanie głównie w francuskich beczkach dębowych Allier.

 

Nagrody:

Międzynarodowy Konkurs Win i Alkoholi 2019 - Srebrny Najlepszy

Syraz du Monde 2018: Top 10 - 2019 rocznik

Karafka Wine Awards 2019 Azja - Brąz

Michelangelo międzynarodowe nagrody Wine, SA 2019 - Złoty

Międzynarodowy Konkurs Wina i Duch 2016 - Srebrny Najlepszy

Novare SA Wine Awards 2019 terrior : Olifants River Region, Lamberts Bay & Cederberg Oddziały - Top Shiraz

Old Mutual Trophy Wine Show 2019 - Brąz

Syrah du Monde Awards 2019 - Srebrny

Decanter World Wine Awards 2019 - Bronze

Wine Awards 2019 Michelangelo: Double Gold - 2019 rocznik

Veritas 2019: Double Gold - 2019 Vintage

Wine Awards 2019 Michelangelo: Złoto - 2019 rocznik

SA Top 100 2019 - 2019 rocznik

Veritas 2018: Złoto - 2019 rocznik

Cederberg Shiraz - Opinie klientów

Dodaj opinię

Cederberg Shiraz

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.2
Na podstawie 113 opinii w serwisie Google
Po pierwszym łyku Uno 1 Primitivo di Manduria chwyciłem za telefon i zamówiłem kolejną partię. Sklep internetowy Bachus Wina, jest bardzo przyjazny dla klienta, łatwo i bez problemów finalizuje zamówienia. Dostawa kurierem do drzwi w ciągu 48 godzin, butelki bardzo dobrze zabezpieczone. Gorąco... polecam. ( więcej )
Robert Markiewicz
Jak ktoś chce kupić dobre wino to powinien tu zajrzeć. Świetna strona, wszystko zgodne z prawdą.
Daria Wiśniewska
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Świetne miejsce w dobrej lokalizacji, do tego profesjonalna obsługa i przyjemna muzyka chillout. Wina z najlepszych regionów Włoch, Francji. Ceny mocno rabatują pod warunkiem że kupujesz na kartony czy całe skrzynki wino. Warto poznać wina polecane z ręki. Znają się dobrze dużo degustuje.... Pozdro. ( więcej )
Robert Koson