Verus Sauvignon Blanc

44,00 zł
Brutto

Opis

Kolor
Białe
Chwilowo niedostepny
Chwilowo niedostepny
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Verus Sauvignon Blanc

 

Kraj: Słowenia

Region: Podravje

Producent: Verus

Szczep: Sauvignon Blanc

Rodzaj: białe wytrawne

Temp. serwowania: 7–9°C

Pojemność: 0,75l

 

W nosie intensywny cytrusowy bukiet. W smaku długie i eleganckie. W stylu żywe, krystaliczne, a zarazem doskonale zrównoważone. Podawać do ryb, owoców morza, potraw z kiszoną kapustą. 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Odkryłem coś o Sauvignon Blanc z Europy Środkowej. Różni się od trawiastego zielonego agrestu i szarego krzemienia we Francji, tropikalności hula-hoop w Nowej Zelandii i stylów niedoszłych, które można znaleźć na całym świecie, gdy producenci próbują zarobić na trendzie, którego nawet Pinot Grigio nie był w stanie znokautować na zewnątrz. Sauvignon Blanc w Europie Środkowej (pomyśl Austria, Chorwacja, Niemcy) ma krągłość owoców – nawet w najbardziej wytrawnych, najlżejszych winach alkoholowych – które rzadko widuje się w innych regionach o chłodnym klimacie bez charakterystycznego posmaku cukru resztkowego. Ale ma czystość i złożoność naturalnej kwasowości, którą rzadko można osiągnąć w cieplejszym klimacie. Nie potrafię powiedzieć, czy ma to związek z klimatem kontynentalnym, ekstremalnymi mroźnymi zimami i gorącymi latami, klonami czy kulturą winiarstwa. Być może dlatego, że nie czuli się przymuszeni do naśladowania Nowej Zelandii, być może ominęła ich Cloudy Bay. Ale w ciągu ostatnich kilku lat najbardziej pitne sauvignon, z jakimi się zetknąłem, pochodziły z tej części świata.W szczególności Słowenia robi jedne z najbardziej ekscytujących Sauvignon spod radaru, jakie od jakiegoś czasu próbowałem. Od Brdy na zachodzie  po Štajerską na wschodzie  (na zdjęciu poniżej), od pełnego kontaktu ze skórą i fermentacji w beczce po czystą stal nierdzewną, uprawianą na żwirze i piaskowcu opoce lub głębokiej glinie panońskiej, Sauvignon ze Słowenii jest różnorodne i wyjątkowo smaczne. Verus, w regionie Ljutomer-Ormož w północno-wschodniej Słowenii, jest nie tylko producentem podręcznikowych czystych słoweńskich win ze szczepu Štajerska (patrz Wschodnia Słowenia – notatki degustacyjne i wino Jancisa z roku 2008, aby uzyskać więcej informacji trio stojące za Verusem), ale robią tę rzadką rzecz: Sauvignon Blanc, którą pijesz zbyt szybko, ponieważ jest tak dobry, a nie dlatego, że musisz wyjść poza to, jak źle jest. Ich nowa winiarnia nie była gotowa na ich istniejące zapasy, nie mówiąc już o żniwach w 2018 roku.- Cholernie pyszne! to pierwsze słowa, które zapisałem. Zielone jabłka i wilgotne od porannej rosy trawy i pędy grochu. Trochę świeżej krągłości guawy. Wibrujący, pełen energii, bajecznie wyważony. Na finisz odrobina pomidorowej winorośli z bazylią i miętą. Wypełnia usta i, co niezwykłe dla Sauvignon, zadowala. A to tylko 12,7% alkoholu.

Verus Sauvignon Blanc - Opinie klientów

Dodaj opinię

Verus Sauvignon Blanc

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.2
Na podstawie 97 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Potrzebowałam wina na urodzinową kolację z mężem. Pan doradził mi bardzo dobre wino w dobrej cenie (włoskie Angello Borani, Governo). Polecam i sklep i wino. Dziekuję za pomoc w wyborze.
Iwona Trzmiel
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Polecam z całego serca. Świetna firma, świetne wino 🍷 Można liczyć na fachową poradę, obsługa klienta na najwyższym poziomie. Wybór praktycznie z całego świata. Ceny również przystępne. Jeszcze raz polecam
Marcel