Hess Collection Allomi Cabernet Sauvignon von Hess Collection

177,00 zł
Brutto

Wino Kolekcjonerskie 

6 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Okazja
Na Wyjątkowe Okazje
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

 

Możliwy zwrot w ciągu 14 dni

Hess Collection Allomi Cabernet Sauvignon von Hess Collection

 

 

Kraj: USA

Region: Napa Valley

Producent: Hess Family

Szczepy: Cabernet Sauvignon

Pojemność:0,75l

Alkohol: 15%

 

 

 

Allomi Cabernet Sauvignon oferuje wyraźne nuty wanilii i przyprawy dębowej z klasycznymi aromatami czerwonych owoców przełamanymi porzeczką i jeżyną, a także umiarkowanymi, dobrze zintegrowanymi taninami, które dają wrażenie okrągłego, miękkiego w ustach.

 

Winnica Allomi położona jest na wzgórzach północno-wschodniej doliny Napa, gdzie połączenie długich, ciepłych sezonów wegetacyjnych z dobrze przepuszczalną glebą stwarza optymalne warunki dojrzewania dla Cabernet Sauvignon. Winnica o powierzchni 210 akrów skupia się na 35 unikalnych blokach uprawnych z sześcioma różnymi klonami Cabernet, które dodają różnorodności smaków i złożoności do wina. Allomi Cabernet Sauvignon oferuje wyraźne nuty wanilii i przyprawy dębowej z aromatami czerwonych owoców przełamane aromatami porzeczki i jeżyny ze zintegrowanymi taninami oraz okrągłym, miękkim posmakiem. ” - Dave Guffy, dyrektor ds. Produkcji wina. Starzenie się27% Nowy dąb amerykański przez 18 miesięcy

 

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

 

Klasyczny czerwony owoc Cabernet łączy w sobie odrobinę jeżyny i porzeczki, z umiarkowanymi, ale dobrze zintegrowanymi taninami i miękkim, okrągłym posmakiem. Rozpoznawalne akcenty leżakowania w dębie amerykańskim nadają wykończeniu przyjemną dębową przyprawę. Ziemne aromaty wzmacniają owocowe aromaty w tym winie, szczególnie w przypadku potraw takich jak kurczak pieczony w ziołach, grillowana wieprzowina, karmelizowana cebula, bakłażan, smażone warzywa, pieczone ziemniaki lub warzywa, a także dojrzewający jack i ser gouda.

 

Hess Family Estates zostało założone w 1844 roku przez Johanna Heinricha Hessa w Bernie w Szwajcarii. Przez ponad 100 lat głównym biznesem było piwo. Kiedy zmarł, jego syn, Donald Hess, przejął firmę i wkrótce został przedsiębiorcą. Na początku lat 60., przewidując gwałtowny wzrost popytu na wodę butelkowaną, Donald stworzył Valser Water, która stała się wiodącą szwajcarską firmą produkującą wodę mineralną. W 1978 r. Założenie winiarni Hess Collection na Mount Veeder w dolinie Napa zapoczątkowało epicką podróż, podczas której można było zobaczyć sadzenie winorośli i budowanie muzeów sztuki na całym świecie, której kulminacją była Bodega Colome - najwyższa winnica na świecie w Argentynie.

Hess Collection Allomi Cabernet Sauvignon von Hess Collection - Opinie klientów

Dodaj opinię

Hess Collection Allomi Cabernet Sauvignon von Hess Collection

Wino Kolekcjonerskie 

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.8
Na podstawie 295 opinii w serwisie Google
Duży wybór asortymentu, uczciwe ceny i bardzo miła obsługa. Polecam!
Anna Stryjeczek
Znają się na winach jak mało kto. To nie opowieści wyjęte z tekstu magazyn wino. Próbują dużo wina i to pozwala im dobrze polecać wina. Znam chłopaków nie od dziś. Zazdroszczę winiarze, restauratorzy i sportowcy. Tak to można żyć.
Ryszard Czajka
Znam dużo sklepów z winami, jednak jesteście stworzeni dla mnie. Możliwe że to zbieg okoliczności że wina które wam samuraja mi też. Niech tak zostanie. Lubię Was bardzo.
Karolina Bartoszewicz
Szkoda tylko, że nikt od wielu prób połączeń nie ma chęci odebrać telefonu
Mona Suf