Ironstone Chardonnay Reserve

128,00 zł
Brutto
9997 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Ironstone Reserve Chardonnay

 

Kraj: U.S.A.

Region: California - Lodi

Producent: Ironstone Vineyards

Szczep: Chardonnay

Starzone: 12 miesięcy French Oak Barrels

Rodzaj: biele, wytrawne

Pojemność: 0,75 lBK01

Alkohol: 14,5%Alk.

 

Barwa jasno złota z jaskrawymi refleksami. Aromaty złożone, nasycone cytrusami z niuansami toffi, wanilii i dojrzałego jabłka. W ustach kremowe, z dominacja cytrusów otoczonych wanilią, przyprawami i melonem. Dobre Chardonnay z łatwością konkuruje z najlepszymi winami Chalbis. W pełni dojrzałe winogrona zebrano 24 września ręcznie wybrane ze względu na ich wyjątkową jakość, a następnie doświadczyły delikatnego tłoczenia w całej grupie. Wino leżakowało "sur lie" w nowych beczkach z francuskiego dębu, które były ręcznie mieszane co tydzień przez pierwsze cztery miesiące procesu starzenia. Proces ten spowodował spontaniczną fermentację malolaktyczną wina. Beczki przechowywano w podziemnych podziemnych jaskiniach, które utrzymują temperaturę przez cały rok w temperaturze 60 stopni Fahrenheita. Chardonnay Ironstone przed zwolnieniem otrzymał dodatkowe starzenie w butelce.

Notatki Sommelier Bachus Wina

 

W 1926 r. rodzina Kautza rozpoczęła działalność rolniczą w regionie Lodi, a w 1948 r. John Kautz Farms został założony. W 1990 roku, po wielu udanych latach uprawy winorośli, rodzina zakończyła działalność Winnica Ironstone. Winiarnia Ironstone to nowoczesna replika złotego młyna z 1859 roku wraz z salą degustacyjną, delikatesami dla smakoszy, grotą leżakowania wina, konferencją i weselem udogodnienia, amfiteatr na świeżym powietrzu i 14,5 akrów ogrodów krajobrazowych. Muzeum Dziedzictwa a Jewelry Shoppe zawiera artefakty z epoki gorączki złota, a także największy okaz Kryształowego Złotego Liścia – 44 funtowy skarb. Rodzinna filozofia winiarstwa to właśnie ta jakość winogrona, odrobina artyzmu i cierpliwość tworzą urzekające eleganckie wina.

 

Ironstone Reserve Chardonnay jest odpowienim kandydatem jako odpowiedni wzór do naśladowania i ujawniania jak powinno smakować prawdziwe chardonnay Kalifornii.

W pełni dojrzałe winogrona zostały zebrane 4 września 2017 r. Klastry Prime zostały ręcznie wyselekcjonowane w celu uzyskania wyjątkowej jakości, a następnie delikatnego tłoczenia całej kiści. Wino dojrzewało „sur lie” w nowych beczkach z francuskiego dębu, które były ręcznie mieszane co tydzień przez pierwsze cztery miesiące dwunastomiesięcznego procesu dojrzewania. To spowodowało, że wino uległo spontanicznej fermentacji malolaktycznej. Beczki były przechowywane w podziemnych kawernach winiarni, które zachowują naturalną temperaturę 60 ° F przez cały rok. Przed premierą otrzymał dodatkowe kilka miesięcy leżakowania w butelkach. Winogrona pochodzą z winnic Hay Station Ranch, położonych na wysokości 2400 stóp nad poziomem morza, które od czterech pokoleń należą do rodziny Kautz w hrabstwie Calaveras. Wykazując doskonałe właściwości mineralne, które są znakiem rozpoznawczym winogron produkowanych na Pogórzu Sierra, Reserve Chardonnay ma niezwykle skoncentrowany smak owoców tropikalnych z niuansami toffi, wanilii i dojrzałego jabłka. Nos otwiera się pikantnymi zapachami maślanego toffi i wanilii, po których następują egzotyczne nuty przypraw i melona.

Ironstone Chardonnay Reserve - Opinie klientów

Dodaj opinię

Ironstone Chardonnay Reserve

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 140 opinii w serwisie Google
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Duży wybór win w różnych cenach, rozpoczynających się już od 40 zł w górę. Sklep prowadzony przez osobę dobrze zorientowaną w temacie win, która umiejętnie doradzi w wyborze odpowiedniego wina.
Bohdan Michalak
Polecacie dobre wina, asortyment doskonały. Wina z Toskanii oszałamiający wybór, wina z Apulii to jeszcze nigdzie nie widziałem tak świetnego wyboru. OK
Adam Kowal
Tu kupiłem dobre Amarone.
Maciej Kaczmarski