Grand Tokaj Muscat Blanc

58,00 zł
Brutto
999 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Półwytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Grand Tokaj Muscat Blanc

Kraj: Węgry

Region: Tokaj-Hegyalja

Apelacja: Tokaji OEM

Producent: Grand Tokaj

Szczepy: Sárgamuskotály (Muscat)

Kolor: białe

Rodzaj: półwytrawne

Temp. serwowania: 10-12°C

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 11% c4     

 

Nota degustacyjna:

Białe lekkie wino powstałe w całości z odmiany Muscat uprawianej w regionie Tokaj. Wino prezentuje jasno cytrynowy odcień z zielonymi refleksami, nos uwydatnia aromaty żółtych winogron Muscat, soczystych cytrusów, z nutą kwiatów rumianku. Na podniebieniu świeże i soczyste z odświeżającą nutą limonki uzupełnioną o aromaty brzoskwiń z białym miąższem oraz gruszek. Połączenie orzeźwiającej kwasowości i subtelnej słodyczy sprawia, że jest to wino pełne i długie.

Sugestie kulinarne: ryby, sałatki, sushi, dania z ryżem,  przystawek, aperitif.

 

Region:

Tokaj-Hegyalja to pierwszy i jeden z najpiękniejszych regionów winiarskich na Węgrzech, położony w trójkącie utworzonym przez Tokaj-Abaújszántó-Sátoraljaújhely na południowych stokach Gór Zempléni. Dobre położenie winnic, wulkaniczna struktura gleby, jesienne promienie słońca i korzystne działanie mgły unoszącej się z pobliskiej rzeki Bodrog

 

Producent: Grand Tokaj

Grand Tokaj to winnica o szczególnym znaczeniu w regionie winiarskim, co znajduje odzwierciedlenie nie tylko w ilości produkowanego przez nią surowca, ale także w roli integratora w regionie. Firma odpowiada za około 35% całkowitej produkcji wina w regionie. Winnica, która posiada własną winnicę o powierzchni blisko 70 hektarów, kupuje winogrona od ponad 1000 małych plantatorów z około 1000 hektarów powierzchni produkcyjnej.

Winiarnia, która jest zaangażowana w produkcję wysokiej jakości wina, ma na celu wspomaganie pracy lokalnych rolników. Na przykład stara się jak najwcześniej uświadomić im obowiązujące w danym roku ceny skupu, aby producent mógł na czas oszacować korzyści finansowe wynikające z uprawy winogron wysokiej jakości. Jednak wysokiej jakości zbiór winogron ma fundamentalne znaczenie nie tylko dla rolników, ale także dla przemysłu winiarskiego, ponieważ gotowy sok wzmacnia reputację regionu winiarskiego.

Wytwórnia wspiera również doradztwem rolników: przygotowała czterotomową publikację o uprawie winorośli zawierającą wskazówki dotyczące uprawy winorośli w celu uzyskania wysokiej jakości plonów i udostępniła ją producentom.

 

Winnica Grand Tokaj posiada największą piwnicę w regionie winiarskim Tokaj, a także w Europie Środkowo-Wschodniej. Ponad ćwierć wieku produkcji wina ukształtowało piwnicę na wzgórzu Hatalos, na pograniczu Szegi i Szegilong, powstałą z prawie czterystuletniego kamieniołomu. Pięciokilometrowy, dwupiętrowy system piwnic łączy cztery podziemne kopalnie pyłu kamiennego.

Do dojrzewania i przechowywania win wykorzystuje się ogromny system piwnic, a jego temperatura stwarza doskonałe warunki do dojrzewania Aszú i Szamorodni w drewnianych beczkach. Piwnica może pomieścić tysiące beczek.

Grand Tokaj Muscat Blanc - Opinie klientów

Dodaj opinię

Grand Tokaj Muscat Blanc

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.2
Na podstawie 98 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Potrzebowałam wina na urodzinową kolację z mężem. Pan doradził mi bardzo dobre wino w dobrej cenie (włoskie Angello Borani, Governo). Polecam i sklep i wino. Dziekuję za pomoc w wyborze.
Iwona Trzmiel
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Kontakt z firmą na zerowym poziomie, po zakupie nie otrzymałem faktury. dodzwonić się nie można.
Dawid Job