Petreny Egri Bikaver Silver

59,00 zł
Brutto
99 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Petreny Egri Bikaver Silver

Kraj: Węgry

Region: Eger

Producent: Petreny

Szczepy: Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc,

Merlot, Kekfrankos, Syrah

Rodzaj: czerwone wytrawne

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 13 %

 

Petreny Egri Bikaver Silver powstaje z kupażu gron Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Merlot, Kekfrankos oraz Syrah. Wino charakteryzuje się jasno rubinową barwą z aromatami czarnych owoców, owoców leśnych, porzeczek, wiśni oraz malin z delikatną nutą przypraw korzennych. Na podniebieniu miękkie pełne z przyjemnie zaznaczoną nutą wiśni oraz malin na tle delikatnych tanin. Sugestie kulinarne: Polecamy do dań węgierskich, wołowiny i kaczki.  ONL

Wino dojrzewało 12 miesięcy w dębowych beczkach.

Notatki Sommelier Bachus Wina

Pierwsze dwie rzeczy, które każdy Węgier wspomina słysząc imię Eger, to: książka o bohaterskiej obronie zamku w Egerze przez konstabla Istvána Dobó przed wojskami tureckimi. Sam region znajduje się na wschód od Budapesztu i jest domem dla uroczego miasta o tej samej nazwie. Typowym przykładem Egeru są wina typu cuvée, zarówno czerwone, jak i białe. Wina Bikavér są pełne, głębokie, a nawet pikantne i muszą być wytwarzane z co najmniej 50-procentowej mieszanki gron pochodzących z tego obszaru, na bazie kékfrankos. Egri Csillag (Gwiazda Egeru) to mieszanka co najmniej czterech białych win produkowanych w regionie winiarskim Eger, przy czym co najmniej połowa stosowanych odmian win musi być węgierskimi.

Petreny Egri Bikaver Silver - Opinie klientów

Dodaj opinię

Petreny Egri Bikaver Silver

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.3
Na podstawie 113 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Zdecydowanie najlepszy sklep z winem w okolicy. Duży wybór, także wina z nowego świata, wliczając kraje jak Izrael czy Słowenia. Wybór win wybitnych producentów jak Penfolds z Australi czy Rothschild z Francji. Bardzo sympatyczna obsługa oraz fajna degustacja. Miejsce do którego warto wrócić... :) ( więcej )
Teresa Rosa
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI
Najlepszy wybór dla każdego, kto szuka wyjątkowego wina na specjalną okazję lub dla samej przyjemności. Ich wina są bardzo aromatyczne i smaczne, a ich pracownicy są bardzo kompetentni i pomocni w doborze odpowiedniego wina.
Marcin Pająk