Najlepsze ceny. Najlepsze wino na jesienne dni i noce.
  • -9,00 zł

Almarosa Primitivo Puglia I.G.T.

49,00 zł
40,00 zł Zniżka 9,00 zł
Brutto
544 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Almarosa Primitivo Puglia I.G.T.

 

Kraj: Włochy

Region: Puglia

Producent: Castellani

Szczep: Primitivo

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 13,5%

 

Czerwone, wytrawne włoskie wino ma to, czego oczekujemy - delikatną słodycz lukrecji, aromaty lawendy, nuty dojrzałych owoców. Wino z regionu Puglia jest soczyste, ciepłe i przyjemne dla podniebienia, bez wyraźnej dominacji żadnej z cech, co można potraktować jako jego atut - Almarosa Primitivo Puglia jest winem harmonijnym i zbalansowanym.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Wśród skąpanych w słońcu win Primitivo z Włoch, smakowite szczególne miejsce zajmują wina czerwone z Apulii. Mówiąc dokładniej, są to wina Primitivo, które produkowane są w okolicach miejscowości Manduria. Dzięki bogatej w minerały i kamienistej gliniastej glebie oraz słonecznemu i ciepłemu klimatowi, winorośl Primitivo rozwija się niezwykle solidnie i wspaniale. Rezultatem są wcześnie dojrzewające winogrona o wysokiej zawartości cukru, które ostatecznie dają soczyste i owocowe czerwone wina. Są one tak dobrze przyjmowane – wtedy, jak i teraz – że winiarze z północy Salento tłoczą Primitivo di Manduria ze statusem DOC. Aby wino Primitivo mogło nosić tytuł Primitivo di Manduria, konieczne jest przestrzeganie pewnych zasad określonych przez Consorzio di Tutela del Primitivo di Manduria, oficjalne konsorcjum win z Mandurii i okolic, około 1974 roku. , zasady te określają dozwolone odmiany winorośli, okres dojrzewania i maksymalne plony.Żaden inny włoski region winiarski nie produkuje tak dużo wina jak Apulia - lwią część stanowią jednak proste wina masowe. Jednak coraz więcej - zwłaszcza młodych - winiarzy angażuje się w produkcję wysokiej jakości win ze starych winnic i licznych lokalnych, autochtonicznych odmian winorośli. Rosnący sukces dowodzi, że mieli rację. Z geograficznego punktu widzenia Apulia stanowi ostrogę, piętę i obcas włoskiego buta. W przeciwieństwie do innych regionów w południowych Włoszech, region ten posiada tylko kilka gór. Na szczycie jednego z nich znajduje się słynny ośmiokątny Castel del Monte, legendarny zamek cesarza Fryderyka II z dynastii Hohenstaufenów, znany również jako "kamienna korona Apulii".Zamiast tego przeważają równiny i płaskowyże. Klimat jest gorący i suchy, opady są rzadkie, tak że w części konieczne jest nawet sztuczne nawadnianie. Jednak gleby - głównie wapień, piaskowiec i glina - są bardzo żyzne i dają wina, które przekonują z jednej strony owocową dojrzałością, ale także świeżością. Tę ostatnią zapewniają morskie bryzy, w końcu Apulia z trzech stron otoczona jest Morzem Śródziemnym. Topografia Puglia umożliwia uprawę winorośli w rzędach na terenach przypominających pola. Typowe dla południowych Włoch jest Alberello, forma szkolenia winorośli i jedna z najstarszych metod rozmnażania dla wina w ogóle. W tym procesie pęd winorośli jest zaginany w ziemi w taki sposób, że jego końcówka ponownie wychodzi na zewnątrz. Podziemna część pędu zakorzenia się i wytwarza nową winorośl.

Almarosa Primitivo Puglia I.G.T. - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2022-06-20

Primitivo Almarosa jest soczyste i przyjemne

Włoskie, czerwone wino urzeka delikatną słodyczą lukrecji, aromatami lawendy oraz nutami dojrzałych owoców. Półwytrawne dla podniebienia. Wino jest niezwykle zbilansowane i harmonijne.

Oceń 
Quality


2022-06-20

Włoskie primitivo

Castellani przedstawia wino pochodzące z regionu, będącego kolebką i domem dla win ze szczepu Primitivo. To włoskie, czerwone wino ma to, czego oczekujemy - delikatną słodycz lukrecji, aromaty lawendy, nuty dojrzałych owoców. To wino Primitivo z regionu Puglia jest soczyste, ciepłe i przyjemne dla podniebienia, bez wyraźnej dominacji żadnej z cech, co można potraktować jako jego atut - Almarosa Primitivo Puglia jest winem harmonijnym i zbalansowanym.

Oceń 
Quality


2021-10-03

Almarosa Primitivo

Świetne codzienne wino. Do jedzenia jak i do picia bez towarzystwa jakichkolwiek potraw Polecam serdecznie

Dodaj opinię

Almarosa Primitivo Puglia I.G.T.

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 147 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki