Botter Imperativo Prosecco

39,00 zł
Brutto
9981 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Musujące/Szampany
Ilość

Minimalna ilość zamówienia tego produktu jest 6.

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Botter Imperativo Prosecco

 

Kraj: Włochy

Region: Veneto

Apelacja: DOC Prosecco

Producent: Casa Vinicola Botter

Szczepy: 100% Glera (Prosecco)

Rodzaj: białe, wytrawne, musujące

Temp. serwowania 6-10°C

Pojemność: 0,75lcre1

Alkohol: 11%

 

Odświeżające Prosecco z Veneto w północno-wschodnich Włoszech. Prezentuje jasno słomkową barwę z żywym drobnym bąbelkiem. Ukazuje delikatne aromaty białych owoców, kwiatów z akcentami miodowymi. Na podniebieniu świeże, delikatne z rześkim i cudownym wykończeniem.

Notatki Sommelier Bachus Wina

Prosecco jest tradycyjną nazwą szczepu winorośli, jednak od roku 2009 stosuje się jej zamienną nazwę – Glera, w celu odróżnienia regionu uprawy i szczepu. Od 2009 roku Prosecco objęte jest chronioną nazwą pochodzenia geograficznego, zarezerwowaną jedynie dla win musujących produkowanych w regionie Veneto. W regionie tym zostały wyróżnione cztery strefy, które mogą poprzedzać nazwę szczepu swoją nazwą, są to: Conegliano, Valdobbiadene, Colli Asolani i Asolo. Winogrona szczepu Prosecco zbierane są wcześnie, by zachować ich naturalną kwasowość. Następnie z owoców pozyskuje się moszcz winny i fermentuje się go przy użyciu wybranych drożdży. Pierwsza fermentacja trwa około 8 – 10 dni. Następnie wino poddawane jest drugiej fermentacji, podczas której powstaje musowanie. Bąbelki w Prosecco powstają inaczej niż w przypadku francuskiego Szampana czy hiszpańskiej Cavy. Prosecco produkowane jest Metodą Charmata, podczas której, w odróżnieniu od Metody Szampańskiej, druga fermentacja wina zachodzi w stalowych zbiornikach ciśnieniowych, a nie w butelce. Dopiero gotowe, musujące wino butelkowane jest pod ciśnieniem. Metoda ta ma na celu wprowadzenie równowagi między smakiem, aromatem, konsystencją i rozmiarem bąbelków. Smak Prosecco określa się jako delikatny i owocowy. Dominują w nim aromaty gruszki, jabłka, cytryny, melona, moreli, kwiatu pomarańczy i delikatnych, świeżych kwiatów jak frezje. Kwasowość Prosecco jest średnia i z pewnością niższa od kwasowości Szampana, a dodatkowo kryje się w nim wyraźnie wyczuwalna słodycz. Wino pozbawione jest natomiast drożdżowo-piekarniczych aromatów typowych dla innych win musujących.

Botter Imperativo Prosecco - Opinie klientów

Dodaj opinię

Botter Imperativo Prosecco

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 140 opinii w serwisie Google
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Duży wybór win w różnych cenach, rozpoczynających się już od 40 zł w górę. Sklep prowadzony przez osobę dobrze zorientowaną w temacie win, która umiejętnie doradzi w wyborze odpowiedniego wina.
Bohdan Michalak
Polecacie dobre wina, asortyment doskonały. Wina z Toskanii oszałamiający wybór, wina z Apulii to jeszcze nigdzie nie widziałem tak świetnego wyboru. OK
Adam Kowal
Tu kupiłem dobre Amarone.
Maciej Kaczmarski