Antinori Bramito Chardonnay Umbria

167,00 zł
Brutto
598 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Bramito Del Cervo Chardonnay Bianco

 

Kraj: Włochy

Region: Umbria

Producent: Marchesi Antinori

Szczepy: Chardonnay

Temp. serwowania: 11–12 ° C.

Rodzaj: białe, wytrawne

Pojemność: 0,75l

 

„Bramito della Sala” wykonane przez Castello della Sala, posiadłość Umbrii należącą do Antinori, jest białym winem wyprodukowanym wyłącznie ze 100% winogron Chardonnay, które dobrze pasują do cech ziemi otaczającej piwnicę. Dzięki szczególnemu mikroklimatowi, który ma chłodniejsze niż średnie temperatury, idealne do uzyskania win doskonałego kalibru, ta odmiana winogron wyraża się wdziękiem i osobowością, nadając etykiecie wyrazisty łyk. Posiadłość Castello della Sala znajduje się w pobliżu Orvieto i została założona w 1940 roku. Od 1994 roku ten mały klejnot był produkowany w tej posiadłości satelitarnej, która z roku na rok zdobywała uznanie krytyków za swój wyrafinowany smak i perfumy intrygancki. Nowoczesne innowacje,

 

Chardonnay „Bramito” pochodzi od dużej międzynarodowej autochtonicznej odmiany białych winogron Chardonnay. Winogrona tej odmiany, po zebraniu i doprowadzeniu do pomieszczeń wykorzystywanych do winifikacji winnicy Castello della Sala - Antinori, są pozbawione łodyg i rozdrobnione oraz poddane krótkiej maceracji trwającej 2-4 godziny po schłodzeniu w zbiornikach w temperaturze 10 ° C ze stali. Moszcze są przenoszone częściowo w drewnie, a częściowo w kadziach ze stali nierdzewnej, gdzie fermentację alkoholową prowadzi się w kontrolowanej temperaturze. Tylko paczki winifikowane w barrique przeprowadzają fermentację malolaktyczną i uszlachetniają 5 miesięcy. Po złożeniu wino jest butelkowane i dlatego jest gotowe do sprzedaży.

Antinori Bramito Chardonnay Umbria - Opinie klientów

4.7
Oceń 
Quality


2023-09-17

Wina Antinori chardonnay młodsze wino Cervaro

Wino posiada delikatny aromat z nutami dojrzałych egzotycznych owoców i lekko cytrusowymi doznaniami. Na podniebieniu prezentuje strukturę i elegancję, dobrą kwasowość i przyjemnie pikantny finisz. Etykieta wzbudza duże zainteresowanie, producent podpowiada że musi być dobre w końcu Antinori. Prawdę przekazując ani jednego słowa złego o Bramit lecz sięgniesz po butelkę od Bachus Wina klasycznego chardonnay Long Barn a uśmiechu więcej zaznasz.

Oceń 
Quality


2023-08-25

Czysta konsystencja chardonnay

W tym chardonnay chodzi przede wszystkim o konsystencję – sunie po podniebieniu z imponującym rdzeniem, pięknym kształtem i opanowaniem. W nosie i płynnie wplecione w podniebienie nuty znajomego, ale wino jest tak harmonijne i przeplatające się. Minerał z muszli ostryg, ogórek i zielona herbata. Choć dąb stanowi tu ramę, jest w nim pokorna subtelność. Wino kończy się krystaliczną i nieskazitelną długością. Jasne, energetyczne, wyrafinowane Chardonnay, przeznaczone do wielkości.

Oceń 
Quality


2023-08-22

Chardonnay Antinori lider win włoskich

chardonnay okazuje szeroką i kolorową gamą owocowych aromatów przypominających banana i melona. Soczysty smak jest świeży, żywy, z przyjemną pełnią oraz kuszącą i trwałą trwałością.

Oceń 
Quality


2023-06-09

Chardonnay Umbria

Złożony mączny, orzechowy, pikantny nos z kilkoma zwartymi owocami cytrusowymi. Podniebienie jest bardzo świeże i chude, z intensywnymi owocami limonki uzupełnionymi orzechami i minerałami. Ma wysoką kwasowość i jest tu dużo rozwiniętych owoców. Wykonany w powściągliwym, napiętym stylu, ma duży potencjał na przyszłość.

Oceń 
Quality


2023-03-09

Antinori Bramito Chardonnay 2022

Bramìto del Cervo wyraża się dzięki doskonałym nutom smakowym. Kolor jest jasnożółty z zielonymi refleksami. Nos wyraża się złożonym i świeżym bukietem, z delikatnymi aromatami przypominającymi masło i wanilię, wzmacniając klasyczne nuty odmianowe. Na podniebieniu jest to wino o dobrej strukturze, elegancji i mineralności, które wyraża świeża i dobrze zrównoważona kwasowość, harmonijnie połączona z delikatnymi nutami drzewnymi.

Białe wino Bramìto del Cervo z Castello della Sala jest w całości produkowane ze szlachetnych winogron Chardonnay poddanych winifikacji w 100% czystej. Klasyfikacja jest klasyczną klasyfikacją Umbrii IGT. Charakter tej spektakularnej odmiany wzbogaca alkoholowa fermentacja w beczkach. Krótki okres starzenia w drewnie i częściowo w stali to procedury, które nadają temu efektownemu winu głęboki słomkowy kolor i dobry krągły smak. Do winifikacji kiście zebrane w nocy są schładzane i przenoszone do specjalnych zbiorników zdolnych do utrzymania temperatury na poziomie 10°C, tak aby nie zmieniać cech odmianowych winogron. Po kilku godzinach kontaktu ze skórkami „moszcz główny” przelewany jest do beczek z francuskiego dębu, gdzie zachodzi fermentacja alkoholowa i tylko częściowo jabłkowo-mlekowa. tylko część wina dojrzewa w drewnie przez około 5 miesięcy, podczas gdy w przypadku pozostałej części fermentacja alkoholowa odbywa się bezpośrednio w kadziach ze stali nierdzewnej, gdzie moszcz pozostaje w kontakcie z osadem aż do momentu „zmontowania”. Wreszcie butelkowanie.

Bramìto del Cervo z Castello della Sala to wino do całego posiłku, które najlepiej komponuje się z daniami rybnymi, nawet bardzo strukturalnymi. Zupy z sosem rybnym, pieczone owoce morza i inne dania śródziemnomorskie na bazie ryb. Musi być podawane w temperaturze 14°C w wysokim, szerokim kieliszku do wina, aby sprzyjać natlenieniu i pozwolić nutom zapachowym otoczyć i zaimponować degustatorowi.

Oceń 
Quality


2022-10-22

Antinori Chardonnay

Bramito Del Cervo Chardonnay Bianco wino rozpoczyna swoją prezentację już przy uzupełnianiu kieliszka. Intensywny słomkowożółty kolor ze złotymi refleksami i odcieniami. Na nosie nuty owoców tropikalnych, cytrusów i aromatycznych ziół, mineralność, nuty przypraw waniliowych, palenie i kawa. Na podniebieniu wino jest niezwykle miękkie, tłuste, o dobrej strukturze i intensywności, ze świeżą kwasowością końcową. Bramito Del Cervo Chardonnay natychmiast zwróciła uwagę targów na wyłączność produktu, zdolnego reprezentować wielkie powołanie regionu do produkcji aromatycznych białych win i zdolnego do wyrażenia złożoności. Biorąc pod uwagę to ostatnie, w rzeczywistości wino jest idealne jako wino medytacyjne, nawet jeśli pozostawi się je na kilka lat w butelce. W połączeniu nadaje się do białych mięs, skorupiaków również smacznych, pierwszych dań z truflami lub przystawek dań morza.

Oceń 
Quality


2022-09-06

Chardonnay Bramìto della Sala 2021 Castello della Sala

O pięknym słomkowożółtym kolorze. Ananas, lilia i miotła przewidują zrównoważone usta. W ustach ma dostatnie owocowe powroty połączone przyjemną soczystością w pełnym i miękkim ciele. To chardonnay z charakterem narodziło się w Castello della Sala, umbryjskiej posiadłości Antinori niedaleko Orvieto, zbudowanej w 1350 roku i zakupionej przez Niccolò Antinori w 1940 roku z zamiarem rozpoczęcia produkcji białych win. W 1979 r. na dwór przybył Renzo Cotarella, światowej sławy winiarz, który wszczepia Chardonnay i usprawnia całą produkcję posiadłości. Pierwsze Chardonnay produkowane jest w 1994 roku. Natychmiast po zbiorze winogrona są schładzane i umieszczane w kadziach fermentacyjnych, skąd są następnie częściowo przenoszone do barrique, aby kontynuować fermentację alkoholową, a następnie dojrzewanie przez pięć miesięcy. Pozostałe natomiast pozostają w kontakcie z własnymi drożdżami aż do momentu montażu. Powstałe wino jest pełne, przekonujące, fascynujące.

Oceń 
Quality


2022-08-27

Smaczne

Bardzo dobre wino, musi być nieco bardziej schłodzone.

Oceń 
Quality


2022-07-24

Wino z Umbria od Antinori zwane Branito daleko mu do Cervaro Ant

Bramìto del Cervo ma jasnosłomkowożółty kolor z zielonymi refleksami. Zapach ma złożony i świeży bukiet z nutą masła i wanilii. Smak ma dobrą strukturę, elegancję i mineralne aromaty ze świeżą kwasowością i dobrą równowagą, a wszystko to przetopione delikatnymi zapachami drewna. Bramìto del Cervo di Castello della Sala to wino do posiłku, ale doskonale pasuje do strukturalnej mączki morskiej. Zupy rybne lub potrawy z grilla morskiego i inne potrawy kuchni śródziemnomorskiej są również bardzo dobre. Należy go podawać w temperaturze 14°C w wysokich i zwężających się kieliszkach do wina, aby wspomóc dotlenienie i pozwolić śmierdzącym zapachom zachwycić degustatora.
Białe wino Bramìto del Cervo di Castello della Sala jest w całości produkowane w 100% z Chardonnaywinogrona. Jest uhonorowany certyfikatem IGT. Charakter tego spektakularnego wina jest wzbogacony przez fermentację alkoholową w beczkach i część z okresu dojrzewania w drewnianych beczkach, część ze stali, co nadaje temu winu naładowany słomkowożółty kolor i dobrą krągłość w smaku. Do winifikacji winogrona są zbierane w nocy i chłodzone w specjalnych stalowych zbiornikach, które utrzymują temperaturę 10°C, aby nie zmieniać właściwości winogron. Po kilku godzinach na skórkach płynny sok trafia do beczek z francuskiego dębu, gdzie odbywa się fermentacja alkoholowa i częściowo malolaktyczna. Część wina umieszczana jest w drewnianych beczkach na 5 miesięcy, podczas gdy druga część jest umieszczana w zbiornikach ze stali nierdzewnej, gdzie zachodzi fermentacja alkoholowa w kontakcie z osadem. Na koniec następuje miksowanie czyli butelkowanie.

Oceń 
Quality


2022-07-24

Wino z Umbria od Antinori zwane Branito daleko mu do Celeste Ant

Bramìto del Cervo ma jasnosłomkowożółty kolor z zielonymi refleksami. Zapach ma złożony i świeży bukiet z nutą masła i wanilii. Smak ma dobrą strukturę, elegancję i mineralne aromaty ze świeżą kwasowością i dobrą równowagą, a wszystko to przetopione delikatnymi zapachami drewna. Bramìto del Cervo di Castello della Sala to wino do posiłku, ale doskonale pasuje do strukturalnej mączki morskiej. Zupy rybne lub potrawy z grilla morskiego i inne potrawy kuchni śródziemnomorskiej są również bardzo dobre. Należy go podawać w temperaturze 14°C w wysokich i zwężających się kieliszkach do wina, aby wspomóc dotlenienie i pozwolić śmierdzącym zapachom zachwycić degustatora.
Białe wino Bramìto del Cervo di Castello della Sala jest w całości produkowane w 100% z Chardonnaywinogrona. Jest uhonorowany certyfikatem IGT. Charakter tego spektakularnego wina jest wzbogacony przez fermentację alkoholową w beczkach i część z okresu dojrzewania w drewnianych beczkach, część ze stali, co nadaje temu winu naładowany słomkowożółty kolor i dobrą krągłość w smaku. Do winifikacji winogrona są zbierane w nocy i chłodzone w specjalnych stalowych zbiornikach, które utrzymują temperaturę 10°C, aby nie zmieniać właściwości winogron. Po kilku godzinach na skórkach płynny sok trafia do beczek z francuskiego dębu, gdzie odbywa się fermentacja alkoholowa i częściowo malolaktyczna. Część wina umieszczana jest w drewnianych beczkach na 5 miesięcy, podczas gdy druga część jest umieszczana w zbiornikach ze stali nierdzewnej, gdzie zachodzi fermentacja alkoholowa w kontakcie z osadem. Na koniec następuje miksowanie czyli butelkowanie.

Oceń 
Quality


2022-06-06

Antinori Bramito Chardonnay Umbria

Bramìto del Cervo ma jasny słomkowożółty kolor z zielonymi refleksami. Zapach ma złożony i świeży bukiet z nutą masła i wanilii. Smak ma dobrą strukturę, elegancję i mineralne aromaty ze świeżą kwasowością i dobrą równowagą, a wszystko to przetopione delikatnymi zapachami drewna.

Oceń 
Quality


2022-06-04

Antinori Bramito Chardonnay Umbria

Bramito del Cervo to białe włoskie wino regionalne z Umbrii, które powstaje z międzynarodowej odmiany Chardonnay. Fermentacja prowadzona jest w dębowej beczce, dzięki czemu zyskuje na złożoności i staje się bardziej intensywne i aromatyczne. Na podniebieniu jest wielowarstwowe i nieoczywiste z mocną owocowością i fantastycznie długą końcówką. Dobrze zrównoważone i absolutnie zachwycające.

Dodaj opinię

Antinori Bramito Chardonnay Umbria

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.2
Na podstawie 108 opinii w serwisie Google
Po pierwszym łyku Uno 1 Primitivo di Manduria chwyciłem za telefon i zamówiłem kolejną partię. Sklep internetowy Bachus Wina, jest bardzo przyjazny dla klienta, łatwo i bez problemów finalizuje zamówienia. Dostawa kurierem do drzwi w ciągu 48 godzin, butelki bardzo dobrze zabezpieczone. Gorąco... polecam. ( więcej )
Robert Markiewicz
Jak ktoś chce kupić dobre wino to powinien tu zajrzeć. Świetna strona, wszystko zgodne z prawdą.
Daria Wiśniewska
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Świetne miejsce w dobrej lokalizacji, do tego profesjonalna obsługa i przyjemna muzyka chillout. Wina z najlepszych regionów Włoch, Francji. Ceny mocno rabatują pod warunkiem że kupujesz na kartony czy całe skrzynki wino. Warto poznać wina polecane z ręki. Znają się dobrze dużo degustuje.... Pozdro. ( więcej )
Robert Koson