Gaja Ca'Marcanda Magari Bolgheri Toscana

378,00 zł
Brutto
9999 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

CA’MARCANDA MAGARI GAJA BOLGHERI TOSKANIA

 

Kraj: Włochy

Region: Toskania

Apelacja: Bolgheri DOP

Producent Gaja

Szczep: Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon, Petit Verdot

Rodzaj: czerwone, wytrawne

Pojemność: 0,75lVIP

 

Wino niezwykle złożone, pełne klasy i elegancji. Głęboka purpurowa barwa. Różnorodne aromaty owoców, wanilii i przyprw. W smaku akcenty dębu i ziół, soczysta, owocowa końcówką. Bardzo bogate, a zarazem finezyjne Wino Magari pochodzi z posiadłości Ca’Marcanda, położonej w słynnym toskańskim regionie Bolgheri. Gotowe do picia, ale uzyska nowe walory, po dalszych kilku latach dojrzewania w butelce. Doskonała kompozycja połaczenia szczepów 50% Merlot 25% Cabernet Sauvignon 255 Cabernet Franc. Dania polecane :steki wołowe, pieczona wieprzowina, twarde sery.

 

Winnice: w Bolgheri, zarówno na ciemnej glebie, bogatej w wapno i glinę, jak i białej glebie pełnej wapienia, gliny i kamieni.

Gleba: Bloki winnic, które tworzą tę mieszankę, są dalej od pobliskiego morza, bliżej żyznego wzgórza. W gliniaste, ilaste bogate gleby są tu znane jako terre Brune oznaczającego ciemnobrązowy ziemię, idealny do uprawy win o bogactwo, głębokości i mineralność i nutami smoły i smoły. Fermentacja: Oddzielna fermentacja dla trzech odmian, około 15 dni. Starzenie: po 12 miesiącach starzenia w dębie, miesza się je, a następnie stapia przez kilka miesięcy w butelce przed uwolnieniem.

Notatki Sommelier Bachus Wina

 

Wypływa z butelki. Ciemny rubin szkła, z młodzieńczymi fioletowymi refleksami, jest piękny i kojący w swoim naturalnym, nigdy ostentacyjnym wyglądzie; a potem otwiera się na bogaty i głęboki nos, przekonujący i postępowy, któremu dajesz niewielki opór. Skropiony słodkim dżemem jagodowym, śliwką, delikatnymi przyprawami na warzywnym szlaku jagód i runa oraz szczyptą pieprzu w tle, unosi powietrze, rozprzestrzeniając się z ciągłością i oddaniem, delikatnie rozpływając się w powiewie tytoniu. Podniebienie jest świeże i intonujące, przyjazne i rozproszone, ukazując rzucający się w oczy i wysoce skalibrowany owoc połączony w razie potrzeby w gładką garbnikową matrycę. Będziemy go wspominać z jego elegancji, wdzięku, zaproszenia do picia, niezwykłego łazika, raczej komponowania i wzbogacania niż pożyczania i rzucania. Na dnie, pragnienie picia więcej pozostaje. I to być może, w oczekiwaniu na przypuszczalny przyszły wzrost, jest być może najpiękniejszym przesłaniem.

Gaja Ca'Marcanda Magari Bolgheri Toscana - Opinie klientów

Dodaj opinię

Gaja Ca'Marcanda Magari Bolgheri Toscana

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.7
Na podstawie 227 opinii w serwisie Google
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Polecacie dobre wina, asortyment doskonały. Wina z Toskanii oszałamiający wybór, wina z Apulii to jeszcze nigdzie nie widziałem tak świetnego wyboru. OK
Adam Kowal
Duży wybór win w różnych cenach, rozpoczynających się już od 40 zł w górę. Sklep prowadzony przez osobę dobrze zorientowaną w temacie win, która umiejętnie doradzi w wyborze odpowiedniego wina.
Bohdan Michalak
Zamowinie zlozone w srode z nadzieja na dowstawe przed weekendem. W poniedzialek brak odpowiedzi, telefonu nikt nie odbiera i brak samej wysylki.
Krzysztof Grad