• -20,00 zł

CAMPOGRANDE ANTINORI Orvieto Santa Cristina

74,00 zł
54,00 zł Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 74,00 zł Zniżka 20,00 zł
Brutto Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 74,00 zł
6000 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

CAMPOGRANDE ANTINORI ORVIETO BIANCO

 Kraj: Włochy

Region: Umbria

Apelacja: Orvieto DOC Classico

Producent: Marchesi Antinori

Szczepy: Procanico, Grechetto

Rodzaj: białe, wytrawne

Temp. serwowania: 12–14 ° C.

Pojemność: 0,75l  c3

 

Wino, jasne słomkowo-białe białe wino produkowane jest w Umbrii. Urzeka intensywnie owocowym zapachem, który delikatnie przypomina dojrzałe jabłka, morele i brzoskwinie. Miękkie i świeże na podniebieniu z mineralnym wykończeniem. Sugestie kulinarne: ryby, sałaty, owoce morza.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Kategoria Orvieto DOC została nagrodzona w 1971 roku, aw ciągu ostatnich czterdziestu lat region doświadczył bezprecedensowego wzrostu: tutaj dziś produkowane są jedne z najpopularniejszych włoskich win białych na świecie. Na Orvieto DOC stanowiło około trzech czwartych całkowitej produkcji wina w Umbrii. Region jest podzielony na Orvieto Classico, które zajmuje ziemię wokół tufowej skały, na której znajduje się miasto Orvieto, Orvieto i które znajduje się na północnych i południowych obrzeżach regionu. Gleby pochodzenia wulkanicznego w połączeniu z korzystnym i niepowtarzalnym mikroklimatem stwarzają doskonałe warunki dla winnic. Zbiory rozpoczęły się 15 dni później niż zwykle, w ostatniej dekadzie września. Winogrona były desteblirovan, poddane delikatnemu tłoczeniu i chłodzeniu do 10°C. Fermentację przeprowadzono w kadziach ze stali nierdzewnej w temperaturze 18°C. Pozwoliło to winifikacji wina „Campogrande” zachować świeżość i intensywny smak. Historia firmy Antinori  od 1385 roku, a dziś działa w niej przedstawiciel 26. pokolenia rodziny - markiz Piero Antinori. W dużej mierze dzięki jego talentowi i nieustannemu dążeniu do doskonałości winiarza włoskie wina należą do najlepszych przykładów światowego winiarstwa, a nazwa Antinori stała się symbolem innowacyjności i jakości. Obecnie firma posiada kilka winiarni Antinori w różnych regionach Włoch, a także winnice w Chile, Kalifornii i na Węgrzech. Firma stara się zachować oryginalność win tkwiących w każdej miejscowości, a ich głównymi cechami są jakość i włoska elegancja. Wiele win Antinori dzięki innowacyjnemu podejściu i wirtuozowskim mieszankom herbat dosłownie zrewolucjonizowało wino na rynku i nie ustępuje w swoich właściwościach najlepszym przykładom Bordeaux, chociaż korzystnie wypada na tle przeszłości pod względem wartości. Światowej sławy ekspert od wina, Robert Parker, powiedział, że „Antinori to bez wątpienia największe nazwisko we włoskim winiarstwie.

CAMPOGRANDE ANTINORI Orvieto Santa Cristina - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2022-11-27

Santa Cristina Campogrande Orvieto Classico 2021

Campogrande Orivieto Classico to włoskie wino, który powstaje w wyniku połączenia kilku lokalnych szczepów: Procanico, Grechetto, Verdelho, Drupeggio oraz Malvasia. Jest lekkim i odświeżającym winem z Toskanii. Dobry poziom zbalansowanej kwasowości i wyczuwalne cytrusowe owoce dają dużo przyjemności z degustacji.

Dodaj opinię

CAMPOGRANDE ANTINORI Orvieto Santa Cristina

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.2
Na podstawie 108 opinii w serwisie Google
Po pierwszym łyku Uno 1 Primitivo di Manduria chwyciłem za telefon i zamówiłem kolejną partię. Sklep internetowy Bachus Wina, jest bardzo przyjazny dla klienta, łatwo i bez problemów finalizuje zamówienia. Dostawa kurierem do drzwi w ciągu 48 godzin, butelki bardzo dobrze zabezpieczone. Gorąco... polecam. ( więcej )
Robert Markiewicz
Jak ktoś chce kupić dobre wino to powinien tu zajrzeć. Świetna strona, wszystko zgodne z prawdą.
Daria Wiśniewska
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Świetne miejsce w dobrej lokalizacji, do tego profesjonalna obsługa i przyjemna muzyka chillout. Wina z najlepszych regionów Włoch, Francji. Ceny mocno rabatują pod warunkiem że kupujesz na kartony czy całe skrzynki wino. Warto poznać wina polecane z ręki. Znają się dobrze dużo degustuje.... Pozdro. ( więcej )
Robert Koson