Canace Nero di Troia

177,00 zł
Brutto
9996 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

 

Możliwy zwrot w ciągu 14 dni

Cantina Diomede Canace Nero di Troia

 

Kraj: Włochy

Region: Puglia

Apelacja: IGT Puglia

Producent:Farnese Vini

Szczep: 85% Nero di Troia, 15% Aglianico

Kolor: czerwone

Rodzaj: wytrawne

Dojrzewanie: 12 miesięcy beczka, dąb francuski

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 13,5%

 

Nero di Troia jest najlepszym przykładem typowego charakteru i klasy niemal zapomnianych odmian tego regionu, Nero di Troia. W szklance wino świeci ciemno rubinowym, prawie czarnym odcieniem. Na nosie wino bogate w aromaty dojrzałych wiśni i śliwek i subtelną nutą balsamiczną. Na podniebieniu wino jest bardzo gęste i pikantne, harmonijnie i oferuje szeroką gamę smaków, które nie ma sobie równych. Sugestie kulinarne: Idealnie komponuje się z czerwonymi mięsami, dziczyzną i dojrzałymi serami.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Wino Nero di Troia ujawnia czerwony kolor z fioletowymi odcieniami; złożony bukiet (przyprawy, kakao, kawa, lukrecja, dojrzałe czerwone jagody), miękki i aksamitny z eleganckimi taninami. Przyprawowy posmak.

Zgodnie z tradycją Canosa , niegdyś nazywana Canusium, została założona przez Homera, bohatera Diomedesa , znanego z uczestnictwa w wojnie trojańskiej. Legenda głosi, że Diomede wylądował w Apulii i użył kamieni pokonanych murów miejskich do wyznaczenia podbitych pól. Następnie zasadził pędy winorośli, które przyniósł ze sobą; z uprawy i pielęgnacji tych gałęzi narodziła się Uva di Troia. Właśnie w sercu Campi Diomede stoi dziś Cantina Diomede.

Obecnie firma jest podzielona na dwa sektory: jeden komercyjny , do produkcji win białych, czerwonych i różowych, a drugi produkcyjny, przy bardzo ograniczonej produkcji win uzyskiwanych z poszczególnych winorośli. W ten sposób otrzymuje producent wina pełne, które dojrzewają przez lata w dębowych beczkach w piwnicy Cantina Diomede, tymi samymi metodami, co dwa wieki temu. Każde żniwo jest wyjątkową emocją, której Cantina Diomede doświadcza w przypadku każdego wina, które rodzi się z ogromną radością i dumą .Wina są uzyskiwane za pomocą awangardowych technik , będących wynikiem znacznych inwestycji, z silnym odniesieniem do lokalnej tradycji winiarskiej. Cała przeprowadzona działalność, od winnic po piwnice, oparta jest na najbardziej rygorystycznym szacunku dla genius loci .

Canace Nero di Troia - Opinie klientów

Dodaj opinię

Canace Nero di Troia

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.8
Na podstawie 283 opinii w serwisie Google
Rzetelność firmy dobrze poznaje się po tym, jak wychodzi z trudnych sytuacji. Pomimo opóźniającej się realizacji zamówienia onilne w "gorącym"(świątecznym) okresie, ostatecznie zrobiono jak najwięcej, by Klienta zadowolić. No i zostałem zadowolony. POLECAM
Mariusz Adamaszek
Polecam ten sklep od zawsze. Słyszę od znajomych że w tym roku jest to odkrycie, a przecież działają od lat z winami. Faktycznie lekko skryty za innymi sklepami. Ważne jest na pewno to że jak już dotrzesz do winiarni ucieszysz spojrzenie przeglądając cały świat u stóp. Doskonała, absolutnie... profesjonalna obsługa. Buziaki ( więcej )
Anna Janopwska
Miło was wspominam, przy każdej nowo otwartej butelce z przyjaciółmi pada pytanie kto mi pomaga dobrać wina. Przekonująco odpowiadam że to kwestia czasu i wile wina należy spróbować aby odkryć te naprawdę dobre. Dużo jest dobrych win, lecz te szczególne to własnie od was. Podkreślam tą... historię ponieważ zdradziłem was kupując u konkurencji. Zaproponowali mi rabat 40% zabrzmiało sugestywnie i skusiłem się. Zakupiłem wina i pochwaliłem się żonie o wspaniałym rabacie. Nagle dostrzegłem uśmiech i hi hot. Żona kupiła ta samą butelkę wina bez rabatu w innym sklepie za tą sama cenę. No dobrze zatem sprawdzamy czy wina smakują zarówno dobrze jak wynegocjowana cena. Otwieramy pierwszą butelkę i już uśmiech brak, skucha, otwieramy drugą butelkę i skucha. Zrozumiałem iż wspaniały rabat kryje w sobie tajemnice. Ja już za niespodzianki dziękuję, tylko u was kupuję. Zdrówka. ( więcej )
Mateusz Romanowski
Szczerze polecam! Świetny wybór, doskonała znajomość produktów przez ekipę salonu. Faworyt UNO 1 primitivo di mandura oczywiście.
Dominik Orlowski