Canneto Rosso di Montepulciano DOC

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Canneto Rosso di Montepulciano DOC

 

Kraj: Włochy

Region: Toskania

Apelacja: Rosso di Montepulciano DOC

Szczepy: Sangiovese

Rodzaj: czerwone wytrawne

Pojemność: 0,75l BK17

 

Kolor rubinowy. Bardzo trwały intensywny zapach dojrzałych owoców leśnych zwłaszcza jeżyn. Smak owoców leśnych - jagód, jeżyn, malin, dobrze zrównoważony, dużo tanin, długa przyjemna końcówka. Sugestie kulinarne: Wino dobre do picia samodzielnie, bez jedzenia. Dobrze komponuje się z białym mięsem duszonym lub grillowanym, rybami grillowanymi lub pieczonymi w ziołach. Do kurczaka z grilla, makaronu Carbonarra, dojrzałych twardych serów – np.pecorino. grana padana.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

W połowie lat 70-tych kilku przyjaciół z okolic Zurychu, których łączy pasja do wina, zaczęło regularnie sprowadzać „wino stołowe” z Montepulciano. Z biegiem czasu grono entuzjastów rosło i poczuliśmy chęć posiadania własnej winnicy. W 1987 roku nadarzyła się okazja: sprzedano winnicę w Montepulciano, której szukaliśmy. Ich entuzjazm dla Vino Nobile i długofalowych projektów skłonił właściciela do sprzedaży go nam. Canneto AG, firma założycielska z siedzibą w Zurychu, przejęła Azienda Agricola Canneto w Montepulciano.

Nagrody i wyróżnienia:

Gambero Rosso Uno Bicchieri

Robert Parker 88 pkt

WINE ENTHUSIAST 03/2010 86 pkt.

LUCA MARONI ANNUARIO DEI MIGLIORI VINI ITALIANI 89 pkt.

WINE ADVOCAT 87 pkt.

Canneto Rosso di Montepulciano DOC - Opinie klientów

Dodaj opinię

Canneto Rosso di Montepulciano DOC

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 142 opinii w serwisie Google
Polecam z całego serca. Świetna firma, świetne wino 🍷 Można liczyć na fachową poradę, obsługa klienta na najwyższym poziomie. Wybór praktycznie z całego świata. Ceny również przystępne. Jeszcze raz polecam
Marcel
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski