Claudio Quarta Emera Primitivo Salento

120,00 zł
Brutto
599 Przedmioty
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Emera Primitivo Salento 

 

Kraj: Włochy

Apelacja: IGP Salento

Winiarnia: Tenute Eméra

Producent: Claudio Quarta

Winiarnia: Tenute Eméra

Rodzaj: Czerwone wytrawne

Pojemność: 0,75l C4

 

Ciemne, mocne, gęste, intensywne primitivo o mocnym bukiecie owoców podbitym słodką nutą wanilii, owocu kaki i czarnego pieprzu. W ustach dojrzałe, wyraziste, o aksamitnej taniczności.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Swoją miękkość, elegancję oraz złożoność smaku czerwone wytrawne wino Claudio Quarta Emera Primitivo zawdzięcza między innymi ręcznie zebranym winogronom i 12-miesięcznemu leżakowaniu w beczkach z francuskiego dębu. Jego intensywny, rubinowo-czerwony kolor z purpurowymi odcieniami połączony z aromatem dojrzałych owoców leśnych zachwyci każdego miłośnika skomplikowanego, lecz harmonijnego smaku. Miękkie i delikatne wino Claudio Quarta Emera Primitivo już po rozlaniu do kieliszków zachwyca nos aromatami drewna cedrowego, tytoniu oraz dojrzałych owoców. Na podniebieniu jest gęste, skoncentrowane i soczyste. Wyraźnie odczuwalne są w nim także  jedwabistość oraz ciepło Apulii. Jest harmonijne, z długim oraz trwałym finiszem.

Nazwa jest hołdem dla Hemery , greckiej bogini, która reprezentuje światło dzienne, zarówno hołd dla kultury starożytnej Grecji, jak i odniesienie do geograficznego położenia posiadłości, najbardziej wysuniętego na wschód krańca Włoch, który po raz pierwszy jest świadkiem wschodu słońca. TENUTE EMÉRA jest największą z winnic Claudio Quarta, rozciąga się na około 80 hektarach, z czego prawie 50 hektarów to winnica: duża winnica blisko Morza Jońskiego, położona w sercu zarówno Manduria DOP, jak i Lizzano DOP w Apulii . W winnicach zanurzona jest historyczna Masseria Nitti-Quarta , należąca niegdyś do pierwszego prezydenta Włoch po I wojnie światowej, Francesco Saverio Nitti (1919-20); zachowuje ślady lokalnej historii wina, takie jak piwnica z beczkami i starożytne kamienie młyńskie do produkcji wina. Dziś są one używane do ponownego przeżywania emocji związanych z tradycyjnym miażdżeniem winogron podczas festiwalu Capucanali , tradycji odzyskanej przez Alessandrę i Claudio, która co roku pod koniec lata świętuje najstarszą tradycję zbiorów z turystami i miłośnikami wina. Podziemna winiarnia jest izolowana termicznie, z dużym dachem ogrodowym, który optymalizuje efekt wizualny i ma na celu odzyskiwanie wody deszczowej i nawadniającej, uprzednio wydobywanej ze studni wód gruntowych, a następnie oczyszczanej samodzielnie i wykorzystywanej do operacji w piwnicy. System fitodepuracji z papirusami oczyszcza go, przywracając w ten sposób ich PH przed uwolnieniem z powrotem do środowiska.

Claudio Quarta Emera Primitivo Salento - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2023-04-21

Primitivo Salento

Ma wspaniały rubinowy kolor, który mięknie wraz z wiekiem. Jej aromat jest delikatny, owocowy, przypominający maliny i fiołki. Podniebienie jest suche i mięknie z wiekiem, by stać się aksamitne z długotrwałym utrzymywaniem się.

Oceń 
Quality


2022-10-18

Primitivo Salento 2018

Ciemorubinowy kolor z wyrazistym aromatem dżemu z jagód. W ustach gładkie i eleganckie. Wino przez 12 miesięcy dojrzewa w beczkach z amerykańskiego i francuskiego dębu.

Dodaj opinię

Claudio Quarta Emera Primitivo Salento

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.4
Na podstawie 137 opinii w serwisie Google
Świetny wybór win z całego świata, wysoka kultura obsługi i doradztwa. Można zamawiać online, dostawy w ciągu 2 dni. Kupuję od kilku lat.
Edward Zieba
Super sklep z winami. Sprzedawca zdobył moje zaufanie i satysfakcję poprzez szeroki wybór przetestowanych win o wysokiej jakości. Ze względu na prestiż, jakoś, profesjonalą pomoc i obsługę.
Robert Nowak Jezioranski
Czy posiadają Państwo informacje jaka jest zalecany termin spożycia sprzedawanego wina ? Wina które zakupiłem to jest masowa produkcja gdzie zalecają spożycie w ciągu 2 lat.. więc falanghina z 2018 i vinoverde z 2019 to jest przesada. Spożycie takich win to gwarancja złego samopoczucia. Lepiej... pójść do dyskontu po wino za 20pln i będzie lepiej. Nomen omen te wina które kupiłem w Portugalii i Włoszech to wina dyskontowe a nie żadne fifarafon. ( więcej )
Grzegorz Sikora
Po pierwszym łyku Uno 1 Primitivo di Manduria chwyciłem za telefon i zamówiłem kolejną partię. Sklep internetowy Bachus Wina, jest bardzo przyjazny dla klienta, łatwo i bez problemów finalizuje zamówienia. Dostawa kurierem do drzwi w ciągu 48 godzin, butelki bardzo dobrze zabezpieczone. Gorąco... polecam. ( więcej )
Robert Markiewicz