Denatile Grillo Chardonnay Sicilia

49,00 zł
Brutto
9974 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Denatile Grillo Chardonnay Sicilia

 

Kraj; Włochy

Region: Sycylia

Apelacia: IGT Sicilia

Producent: Th wine people SRL

Szczepy: Grillo , Chardonnay

Rodzaj: białe, wytrawne

Pojemność: 0,75l VIP

 

Wino o żywym, słomkowym kolorze ze złotymi odcieniami, posiada intensywny i uroczy bukiet z nutami owoców cytrusowych rozwijających się w tropikalnych smakach owocowych. Podniebienie jest bogate i dobrze wyważone. Sugestie kulinarne: jest doskonały do ​​podawania z pikantnymi przystawkami, rybami i potrawami z grilla.

Notatki Sommelier Bachus Wina

Grillo - czy to australijska marka BBQ?! Właściwie jest to rodzima biała odmiana Sycylii. W przeszłości używano go głównie do produkcji Marsali, słynnego sycylijskiego wina wzmocnionego. Teraz ma nowe, odważne wcielenie jako wytrawne białe wino, zmieszane z idealnym partnerem, Chardonnay. Grillo daje dojrzałe owoce i głębię. Chardonnay zapewnia wyraźną kwasowość i smakowitość. Znakomite białe wino z nowej generacji sycylijskich win. Wina Sycylii to region pełen gór i słońca, gdzie produkuje się bardzo duże ilości wina klasyfikowane jako IGT Terre di Sicilia/Terre Sicilane lub jeśli plony są niższe Sicilia DOC. Dominującą czerwoną odmianą jest Shiraz oraz Nero d’avola uprawiana na całej wyspie. Zwykle robi się z niej przyjemne owocowe wina, ale jeśli producent wyselekcjonuje grona powstają wybitne wina które są skoncentrowane z dobrą złożonością smaków i aromatów. Z odmian jasnych gron, występuje Grillo,  Chardonnay, Malvasia. Na wyspie jest też szereg małych apelacji. Jedne z najlepszych win pochodzą z Etna DOC, gdzie na większych wysokościach uprawia się bardzo stare krzewy dające niski plon. Warto tu wspomnieć o takich lokalnych czerwonych odmianach jak nerello mascalese i nerello cappuccio, które kupażuje się dla uzyskania aromatycznych win z wysoką kwasowością i mocnymi taninami oraz aromatami kwaśnych czereśni, żurawiny, malin i suszonych ziół.Wina denaturowe są tworzone przez włoską firmę winiarską TWP (The Wine People). Założona w 2009 roku firma koncentruje się na wytwarzaniu produktów dokładnie dopasowanych do wymagań nabywcy. Szanowany winiarz Stefano Chioccioli jest odpowiedzialny za każdy aspekt produkcji wina w całym portfolio TWP. Wina denatylne to połączenie międzynarodowych i lokalnych winogron i wytwarzają przystępne, ale wyróżniające się wina.

Denatile Grillo Chardonnay Sicilia - Opinie klientów

Dodaj opinię

Denatile Grillo Chardonnay Sicilia

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.2
Na podstawie 108 opinii w serwisie Google
Po pierwszym łyku Uno 1 Primitivo di Manduria chwyciłem za telefon i zamówiłem kolejną partię. Sklep internetowy Bachus Wina, jest bardzo przyjazny dla klienta, łatwo i bez problemów finalizuje zamówienia. Dostawa kurierem do drzwi w ciągu 48 godzin, butelki bardzo dobrze zabezpieczone. Gorąco... polecam. ( więcej )
Robert Markiewicz
Jak ktoś chce kupić dobre wino to powinien tu zajrzeć. Świetna strona, wszystko zgodne z prawdą.
Daria Wiśniewska
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Świetne miejsce w dobrej lokalizacji, do tego profesjonalna obsługa i przyjemna muzyka chillout. Wina z najlepszych regionów Włoch, Francji. Ceny mocno rabatują pod warunkiem że kupujesz na kartony czy całe skrzynki wino. Warto poznać wina polecane z ręki. Znają się dobrze dużo degustuje.... Pozdro. ( więcej )
Robert Koson