Due Lune Sicilia IGT Cantine Cellaro

167,00 zł
Brutto
9987 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Due Lune Nero davola Cantine Cellaro

Mascalese - Nero DAvola Sicilia IGT

 

Kraj: Włochy

Region: Sambuca di Sicilia (AG)

Producent: Cantine Cellaro Sycylia

Szczepy: Nerello Mascalese, Nero DAvola

Rodzaj: czerwone wytrawne

Pojemność: 0,75l VIP

Alkohol: 14%

 

Wytrawne wino o głębokiej rubinowej barwie z zielonymi refleksami. W nosie ekspresyjny aromat czerwonych owoców, dojrzałych jagód i orientalnych przypraw. W ustach wino bogate, pełne, rozgrzewające, zarazem miękkie i aksamitne z łagodnymi taninami. Dobrze zrównoważone, długie. Kiedy dojrzewają winogrona, gałęzie są przycinane 10 cm przed samą groną, a tym samym rozpoczyna się naturalny proces suszenia dzięki ciepłem sycylijskiego słońca i wiatru sirocco pochodzącego z Afryki. Kiedy uzyskuje się utratę masy 15-20%, winogrona są zbierane, miażdżone i fermentacja zaczyna się w kontakcie ze skórkami. Po bardzo długiej maceracji, wino jest dekantowane do barriques, gdzie spoczywa przez około 6 miesięcy. Polecane: pasty, wędliny, mięsa z rusztu, gulasz, makarony w sosach. Doskonałe z dojrzałymi serami.  

Notatki Sommelier Bachus Wina

Wino Due Lune Nerello Mascalese - Nero DAvola Sicilia IGT z region produkcji Sambuca di Sicilia (AG) Wino ujawina rubinowo-czerwony kolor, głęboki i nieprzenikniony. To eksplozja aromatów czerwonych owoców i dojrzałych jeżyn, orientalnych przypraw, różowego pieprzu i skóry dobrze zintegrowanych ze sobą. W ustach jest ciepły, silny i przyjemnie trwały; dobrze wyrażone taniny są doskonale zrównoważone naturalnym cukrem resztkowym i świeżością, dzięki czemu napój jest fascynujący. Doskonałe do dań z makaronu z sosem, pieczeni i dziczyzny. Idealny do dojrzałych serów. Kiedy winogrona osiągną dojrzałość, pędy są cięte 10 cm przed samym pęczkiem i tym samym rozpoczyna się naturalny proces suszenia dzięki ciepłemu sycylijskiemu słońcu i wiatrowi sirocco z Afryki. Po uzyskaniu zmniejszenia masy o 15-20% winogrona są zbierane, prasowane i fermentacja zaczyna się kontaktować ze skórami. Po bardzo długiej maceracji wino jest dekantowane w barrique, gdzie spoczywa przez około 6 miesięcy. Dobre wino z Sycylii

Nagrody:

94 pkt. Jeannie Cho Lee

93 pkt. Oz Clarke

95 pkt. Hill Smith

CONCOURS MONDIAL DE BRUXELLES 2018 Silver medal

ANNUARIO DEI MIGLIORI VINI ITALIANI 2018 Best Red Wine

 

Due Lune Sicilia IGT Cantine Cellaro - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2022-05-16

Due Lune Sicilia IGT Cantine Cellaro

To wino dla fanów beczkowych butelek. O ciemnym niemal jagodowym kolorze. W nosie kokos, wanilia, orientalne przyprawy, asfalt, dym, toffi, opary tytoniu. W ustach najpierw pojawia się słodycz, ale w finiszu mamy trochę pieprzności. Długie, gęste wino. Być może po dekantacji wyszłoby więcej owocu.

Dodaj opinię

Due Lune Sicilia IGT Cantine Cellaro

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.2
Na podstawie 108 opinii w serwisie Google
Po pierwszym łyku Uno 1 Primitivo di Manduria chwyciłem za telefon i zamówiłem kolejną partię. Sklep internetowy Bachus Wina, jest bardzo przyjazny dla klienta, łatwo i bez problemów finalizuje zamówienia. Dostawa kurierem do drzwi w ciągu 48 godzin, butelki bardzo dobrze zabezpieczone. Gorąco... polecam. ( więcej )
Robert Markiewicz
Jak ktoś chce kupić dobre wino to powinien tu zajrzeć. Świetna strona, wszystko zgodne z prawdą.
Daria Wiśniewska
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Świetne miejsce w dobrej lokalizacji, do tego profesjonalna obsługa i przyjemna muzyka chillout. Wina z najlepszych regionów Włoch, Francji. Ceny mocno rabatują pod warunkiem że kupujesz na kartony czy całe skrzynki wino. Warto poznać wina polecane z ręki. Znają się dobrze dużo degustuje.... Pozdro. ( więcej )
Robert Koson