Epicuro Susumaniello

136,00 zł
Brutto
497 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Epicuro Susumaniello

Kraj: Włochy            

Region: Apulia

Apelacja: IGP Puglia

Producent: Femar Vini

Szczepy: Susumaniello

Rodzaj: czerwone wytrawne                      

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 14 %   

         

„Epicuro reprezentuje czołową markę Femar Vini i jest bijącym sercem kolekcji Felice Mergè. Grupuje wiele win o różnych nominałach, pochodzących z różnych regionów i oferuje szeroką gamę w doskonałej cenie; czynniki te sprzyjały jej pozycjonowaniu w niektórych z największych i najważniejszych struktur dystrybucji żywności i wina w Europie i na świecie.”

Nota degustacyjna: Epicuro Susumaniello to czerwone wytrawne wino powstałe z odmiany winorośli Susumaniello prawdopodobnie pochodzi z Dalmacji, ale dziś występuje głównie w Apulii i jest absolutną rzadkością w światowej uprawie winorośli. Wino prezętuje ciemny fioletowo rubinowy odcień z aromatami jagód, śliwek, wiśni, tytoniu, kakao, pieprzu, tymianku, oregano, róż i fiołków. Na podniebieniu mięsisty, soczysty, gęsty owocowy, ziołowy, bardzo aksamitny, słodki rdzeń.

Winifikacja: Winogrona Susumaniello są poddawane winifikacji w nowoczesny sposób. Najpierw są lekko posiniaczone, następnie namaczane i delikatnie prasowane, a następnie dojrzewają w zbiornikach ze stali nierdzewnej i dębowych beczkach.

Producent: Femar Vini „Wszystko zaczęło się w latach dwudziestych XX wieku, kiedy Manlio Mergè rozpoczął produkcję i handel winem i olejem luzem. Swoją pasję do ziemi przekazał swojemu synowi Armando, który w latach siedemdziesiątych postanowił rozszerzyć rodzinny biznes osiedlając się na terenach Frascati, Monte Porzio Catone i Agro Romano. W ciągu kilku lat, dzięki jakości produktów, zaangażowanie Armando zostało nagrodzone osiągnięciem znaczącej pozycji na scenie winiarskiej Castelli Romani, po czym pałeczkę przekazał jego syn Felice, który w 1995 roku, po głębokim przejściu obserwował i badał najciekawsze krajowe i międzynarodowe winnice, przekształcił rodzinne gospodarstwo w Femar Vini. Firma może liczyć na winogrona pochodzące z winnic należących do firmy oraz na winogrona i wina nadane przez firmy zrzeszone, które zapewniają dywersyfikację asortymentu. Kompetencje Felice, jego duch eksperymentowania, zapał i miłość do ziemi, w której dorastał i którą widział, jak się rozwija, prowadzą firmę do coraz wyższych poziomów produkcji i jakości, a dziś Femar reprezentuje jednocześnie zaradność i pomysłowość Felice Pasja Armando: nazwa jest w rzeczywistości akronimem Felice Mergè Armando i doskonale uosabia ducha trzeciej generacji Mergè oddanej innowacjom, ale niezwykle szanującej terytorium i tradycję.”

Susumaniello to stare czerwone wino gronowe uprawiane w prowincji Brindisi w południowo-włoskim regionie Puglia, znanym również jako Apulia. Nie była to szczególnie popularna odmiana winorośli i nie była zbyt często używana, ale od 2003 r. – kiedy Susumaniello została dodana do listy zatwierdzonych odmian w Apulii – poczyniła niewielkie postępy. Susumaniello jest najczęściej używane jako winogrono do mieszania w produkcji win czerwonych i różowych razem z Negroamaro i jest częścią winogron w winach Brindisi Rosso i Brindisi Rosato. To winogrono, które potrzebuje dużo ciepła. Włoskie badanie DNA opublikowane w 2008 roku pokazuje, że Susumaniello ma bliskie pokrewieństwo genetyczne z Sangiovese z jednej strony i dziesięcioma innymi włoskimi odmianami winorośli z drugiej. Jest zatem prawdopodobne, że Susumaniello jest krzyżówką Sangiovese z inną – do tej pory niezidentyfikowaną – odmianą winorośli.

Epicuro Susumaniello - Opinie klientów

Dodaj opinię

Epicuro Susumaniello

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.2
Na podstawie 106 opinii w serwisie Google
Po pierwszym łyku Uno 1 Primitivo di Manduria chwyciłem za telefon i zamówiłem kolejną partię. Sklep internetowy Bachus Wina, jest bardzo przyjazny dla klienta, łatwo i bez problemów finalizuje zamówienia. Dostawa kurierem do drzwi w ciągu 48 godzin, butelki bardzo dobrze zabezpieczone. Gorąco... polecam. ( więcej )
Robert Markiewicz
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Świetne miejsce w dobrej lokalizacji, do tego profesjonalna obsługa i przyjemna muzyka chillout. Wina z najlepszych regionów Włoch, Francji. Ceny mocno rabatują pod warunkiem że kupujesz na kartony czy całe skrzynki wino. Warto poznać wina polecane z ręki. Znają się dobrze dużo degustuje.... Pozdro. ( więcej )
Robert Koson
Bachus Wina to wspaniałe miejsce dla miłośników wina. Sklep oferuje wyjątkowy wybór win z różnych regionów, a personel zawsze chętnie doradzi, który trunek wybrać.
Tadeusz Kosecki