Najlepsze ceny. Najlepsze wino na gorące letnie dni i noce.

Farnese Fantini Montepulciano D`Abruzzo DOC

44,00 zł
Brutto
9975 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Montepulciano D`Abruzzo Farnese Fantini

 

Kraj: Włochy

Region winiarski: Abruzja

Szczep: 100% Montepulciano

Winiarnia: Poggio ai Santi

Pojemność: 0,75l

 

Alkohol: 13% Wino z najlepiej położonych winnic w Abruzzo. Dojrzewa w kadziach ze stali nierdzewnej. Rubinowa barwa. Nos delikatny z aromatem czerwonych owoców. Wino o dobrej strukturze, polecane do potraw z ryżem oraz pieczonego i grillowanego mięsa.

Notatki Sommelier Bachus Wina

Jaskrawoczerwona, ale nieprzejrzysta i usiana jasnofioletowymi refleksami, tak prezentuje się Montepulciano w szkle. Bukiet przywodzi na myśl śliwki, z lekką nutą figi i nutą wiśni. Montelpulciano d'Abruzzo DOC jest miękkie czerwone wino , dojrzewające suche i bardziej obecne w finiszu . To Montepulciano ma doskonałe wykończenie. Jest idealnym towarzyszem niedzielnych pieczeni, ale również bardzo dobrze nadaje się do lekkiej kuchni, takiej jak risotto.

W 1582 roku księżniczka Małgorzata Austriacka, córka cesarza Karola V, poślubiła księcia Parmy Ottavio Farnese i kupiła za 52 000 dukatów miasto Ortona. Zafascynowana świeżym powietrzem i malowniczym terenem, postanowiła wybudować na wybrzeżu zamek w celach rekreacyjnych. Budowa „Margarity” – tak pieszczotliwie zwanego Zamkiem – dała ogromny impuls do rozwoju okolicznych ziem oraz rozwoju uprawy winorośli i winiarstwa. Wina dość szybko stały się nie tylko popularne, ale także udekorowane są licznymi biesiadami na największych europejskich dworach.

Dziś firma kontynuuje uprawę Farnese tych samych winnic, położonych w północnej części malowniczej doliny rzeki Moro. Winnice mają doskonałą ekspozycję, a wznosząca się zaledwie 30 kilometrów dalej góra Maiella na wysokość 3000 metrów tworzy doskonały mikroklimat. Powierzchnia wydzierżawionych winnic to 150 ha, całkowita roczna produkcja - 11 mln butelek. Zdaniem krytyka wina Antonio Galloni z magazynu „Wine Advocate” „wino z Farnese czyste”, słuszne „i bardzo smaczne. Gospodarstwo nie odbiega zbytnio od swojego dania głównego – produkcji prostego, dobrze wykonanego wina”. Obecnie Farnese oferuje dwie linie: pierwsza - proste wina szczepowe, druga - seria "Casale Vecchio", która składa się ze specjalnych selekcji win. Farnese to niezrównany stosunek „cena-jakość” i dlatego winnica przez trzy kolejne lata uznawana jest za „Włoską Winiarnię Roku”

<!-- [if gte mso 9]> <w:LsdException Locked="false" Priority="52" Name="Grid Table 7 Colorful Ac

Farnese Fantini Montepulciano D`Abruzzo DOC - Opinie klientów

Dodaj opinię

Farnese Fantini Montepulciano D`Abruzzo DOC

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 145 opinii w serwisie Google
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Polecam z całego serca. Świetna firma, świetne wino 🍷 Można liczyć na fachową poradę, obsługa klienta na najwyższym poziomie. Wybór praktycznie z całego świata. Ceny również przystępne. Jeszcze raz polecam
Marcel
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki
Aktualnie mój ulubiony sklep. Polecone wina biorę "w ciemno".
Michal Radecki