Gaja Costa Russi Langhe D.O.C.

1 597,00 zł
Brutto
9999 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Zamówienia przyjmujemy 24h

 

Produkty w uczciwych cenach

Wino Gaja Costa Russi Langhe D.O.C.

 

Kraj: Włochy

Region: Piemont

Apelacja: DOC Langhe

Producent: Gaja

Oznaczenie: Langhe Nebbiolo DOC

Szczep: 95% Nebbiolo, 5% Barbera

Rodzaj: czerwone, wytrawne

Pojemność: 0,75l

VIP

Wino Gaja posiada barwę rubinową przechodzącą w czerwień z refleksami granatu. Intrygujące i klasyczne z dobrze wymieszanymi aromatami jeżyn, fiołków i przypraw. W ustach balsamiczny, kwiatowy, owocowy, pikantny smak Pełna z wielką koncentracją i czystością; mocne i bogate wino o głębokiej strukturze tarninowej i doskonałej trwałości. Nazwa pochodzi od przezwiska dawnego właściciela winnicy, którą rodzina Gaja przejęła w roku 1967. Ze wszystkich win Gaji Costa Russi odznacza się najbardziej urzekającymi i finezyjnymi aromatami. To niezwykle złożone i gęsto utkane wino o potencjale dojrzewania liczonym w dekadach charakteryzują elegancja i krystaliczna czystość. Doskonałe odzwierciedlenie jednego z najlepszych siedlisk w Barbaresco. Sugestie kulinarne: Tagliolini al tartufo, Risotto ai tartufi, risotto z sosem mięsnym, ravioli, pieczenie, duszone mięso, florencki stek, czerwone mięso, pieczone czerwone mięso, duszone czerwone mięso, przepiórki, bażant, kuropatwa, jagnięcina w sosie śmietanowym…

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Winnica Gaja została założona w 1859 roku w Barbaresco, w sercu Langhe, i zawsze była uznawana za jedną z symbolicznych nazw w produkcji Barbaresco. Od założyciela Giovanniego do Angelo Gaja, ta rodzina była w stanie ustanowić światową scenę winiarską dzięki bardzo precyzyjnej recepturze: poszukiwanie jakości, ciągłe dążenie do perfekcji. Piemont jest jednym z najbardziej odpowiednich regionów do produkcji wielkich win, gdzie Nebbiolo często przyjmuje kontury poezji. Ale ziemia nie wystarczy, pasja i kompetencje wielkich ludzi są konieczne. Dbałość zaangażowanie, wytrwałość i optymizm pozwala dojść do sukcesu. A nazwa Gaja z pewnością należy do tej kategorii. Angelo Gaja, dziadek, w latach 60. miał tę zaletę, że odnawia tradycje i importuje nowe techniki produkcji: od zmniejszenia produkcji na hektar do większej kontroli temperatury fermentacji, od ostrożnego użycia barrique po przejście czapek dłużej. W ten sposób Gaja była w stanie nadążyć za czasami, nie popadając w błąd skamieniałości w ślad za tradycją. Sukces Gaji, zbudowany z inteligencją i intuicją, Przeszłość jako doświadczenie, przyszłość jako cel: w ten sposób Gaja zbudowała wokół siebie wizerunek silnej i nieuniknionej marki, symbolu wielkości Barbaresco i wina, które umie wypowiadać poezję własnego terytorium w szkle.

 

Nazwa Costa wywodzi się z dialektu Piemontu, bardzo dobrze widocznego zbocza wzgórza; Russi był przydomkiem starożytnego właściciela winnicy. Charakterystyka ze wszystkich indywidualnych winnic w Gaja, Costa Russi jest często najbardziej uwodzicielskim i wyrafinowanym nosem. Ma elegancki, owocowy i aksamitny charakter od pierwszego roku życia. Intrygujące i eleganckie perfumy z dobrze wymieszanymi aromatami. Całe ciało o wielkiej koncentracji i czystości; mocne i bogate wino o głębokiej strukturze taninowej i dużej trwałości. Doskonała wydajność dojrzewania do ponad 30 lat dla butelek dużych roczników.

Gaja Costa Russi Langhe D.O.C. - Opinie klientów

Dodaj opinię

Gaja Costa Russi Langhe D.O.C.

Dodaj opinię