Najlepsze ceny. Najlepsze wino na jesienne dni i noce.

Pater Sangiovese Frescobaldi

67,00 zł
Brutto
9980 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Pater Sangiovese Frescobaldi

 

Kraj: Włochy

Region: Toskania Wina

Winnice: Castelgiocondo

Producent: Marchesi de Frescobaldi

Szczep: Sangiovese

Rodzaj: wytrawne

Kolor; czerwony

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 12,5 % CER1

 

Wino doskonale łączy się z szeroką gamą potraw i za to jest bardzo popularne i cenione. Aromaty ciemnych dojrzałych owoców z waniliowym wykończeniem. W smaku zrównoważone na tle czerwonych owoców. Aksamitne z miłym trwałym zakończeniem. Polecane do czerwonych mięs, jagnięciny, dziczyzny, królika, wieprzowina, duszone mięsa w sosach, dania mączne.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Świeży, dynamiczny Sangiovese ze świetlistymi refleksami i aromatem w dużej mierze zdominowanym przez owocowe doznania. Truskawka i jeżyna towarzyszą czystym, zdecydowanym nutom kawy i lukrecji. To miękkie, aromatyczne wino ma wytrawne, czyste wykończenie. 2018 rok zostanie zapamiętany jako jeden z najcieplejszych lat ostatnich czasów. Podwyższone temperatury, szczególnie w okresie letnim, doprowadziły do ​​przyspieszenia faz fenologicznych, z nieco wcześniejszą fazą dojrzewania w porównaniu do poprzednich lat. Niektóre opady w sierpniu ułatwiły dobrą równowagę wegetatywno-produkcyjną. Winogrona dotarły do ​​idealnie dojrzałej piwnicy, co zaowocowało pięknymi zbiorami.

 

Frescobaldi Lider w produkcji win Wloskich a w szczególności Toskanii. Frescobaldi jako pierwszy w Toskanii wprowadził do uprawy szczepy takie jak: Chardonnay, Merlot, cabernet Sauvignon, Pinot Grigio. Dzisiaj Marchesi de Frescobaldi jest jednym z najważniejszych producentów wina w Europie a uznawany za lidera na rynku globalnym. W 1995 roku wspólnie z producentem kalifornijskim Robertem Mondavi zainicjowali spółkę Luce della Vite zajmującą się produkcją i dystrybucją najwyższej jakości win toskańskich na światowych rynkach. Wina produkowane przez Frescobaldi cieszą się zasłużoną renomą i osiągają najwyższe notowania wśród koneserów i recenzentów najpoważniejszych pism branżowych na świecie.

Pater Sangiovese Frescobaldi - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2022-04-05

Sangiovese toskańskie do Frescobaldi podoba się mi i smakuje.

Za tą sumkę jest dobre. Wino o ciemnoczerwonym kolorze o średniej treści. Nuty suchych winogron z jasną wiśnią i lekkimi nutami cukru resztkowego. Brakuje trochę złożoności.

Dodaj opinię

Pater Sangiovese Frescobaldi

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 147 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki