Najlepsze ceny. Najlepsze wino na jesienne dni i noce.

PECORINO Terre di Chieti Pecorino Cantina Tollo

92,00 zł
Brutto
9998 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

TERRE DI CHIETI I.G.T.

Terre di Chieti Pecorino Cantina Tollo

 

Nazwa: IGT Terre di Chieti

Kraj: Wina Włoskie

Producent: Cantina Tollo

Region: Abruzja

Szczep: 100% Pecorino

Alkohol: 13%

Pojemność: 0,75l

 

Wino Tollo Pecorino Terre di Chieti I.G.T. prezentuje blado słomkowo żółty kolor, z typowo zielonkawymi niuansami. Nos jest wyraźnie owocowy, z wyraźnymi egzotycznymi nutami ananasa, marakui i mango. Przyprawa szałwii i składnik kwiatowy reprezentowany przez świeże białe kwiaty uzupełniają obraz węchowy. Wino Pecorino jest zadowalające, charakteryzuje się dobrą strukturą, długą aromatyczną trwałością i wykończeniem z lekko balsamicznym powrotem. Gotowe wino, które należy natychmiast docenić.

 

Istnieją różne tezy o denominacji Pecorino. Najbardziej akredytowany jest ten, który odnosi się do winorośli, w rzeczywistości Pecorino, pochodzącej z obszaru ziemi Piceno poświęconej niegdyś działalności pastorizii. Niezwykłe terytorium, na przełomie regionu Marche i Abruzji, prawdziwe zielone płuca Europy. Szczególna jest teoria, która odnosi się do kształtu gromady, która niejasno przypomina głowę owcy! Mówimy o winorośli, która z biegiem lat została porzucona ze względu na niską wydajność w porównaniu ze starszym bratem Trebbiano. Dziś winnica Tollo Pecorino odkrywa ją na nowo w tym wariancie i daje nam wino o niezwykłej strukturze i intensywności. Podawaj go świeżo, aby ulepszyć wszystkie jego funkcje, na pewno Cię nie zawiedzie.

 

Cantina Tollo Abruzj, zadebiutowała winnica w 1960 roku przez dwudziestu pięciu winiarzy, winnica Tollo od dziesięcioleci jest historyczną rzeczywistością włoskiej sceny winiarskiej. Firma Tollo zajmująca się uprawą winorośli, która była siłą napędową Chieti i Abruzji, ma obecnie winnicę o powierzchni ponad 3200 hektarów, na której hodowane są wyłącznie odmiany rodzime. Z czternastoma milionami wyprodukowanych butelek rocznie, winiarnia Tollo Abruzja, jest obecna na wszystkich rynkach krajów europejskich, w Ameryce Północnej, a także w Rosji, Indiach i Chinach, ale przede wszystkim, pomimo ilościowo ważnych liczb, nigdy nie straciła z oczu doskonałość i jakość. Pasja, zaangażowanie i wspólne wartości to wytyczne, które zawsze były przestrzegane w firmie, a szacunek dla środowiska i ekosystemu jest najwyższy w winnicach każdego uczestnika.

PECORINO Terre di Chieti Pecorino Cantina Tollo - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2022-06-04

Wina Pecorino są pyszne

Bardzo świeże i pikantne z żywą cytrusową kwasowością, nutami owoców tropikalnych i pewną mineralnością, która nadaje winu cudowną równowagę. Pecorino to prastara odmiana winorośli pochodząca z regionu Abruzzo – mówi się, że pecorino uprawiali mnisi Benedettini. Odkryte na nowo w latach 80-tych Pecorino stało się obecnie liderem w regionie jako odmiana winogron białych.

Oceń 
Quality


2022-05-21

PECORINO Terre di Chieti Pecorino Cantina Tollo

Dobra trwałość i wyraźne nuty kwiatowe sprawiają, że jest to bardzo przyjemne wino.

Dodaj opinię

PECORINO Terre di Chieti Pecorino Cantina Tollo

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 147 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki