PECORINO

87,15 zł
Brutto
9998 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Zamówienia przyjmujemy 24h

 

Darmowy zwrot do 14 dni

TERRE DI CHIETI I.G.T.

Terre di Chieti Pecorino Cantina Tollo

 

Nazwa: IGT Terre di Chieti

Kraj: Wina Włoskie

Producent: Cantina Tollo

Region: Abruzja

Szczep: 100% Pecorino

Alkohol: 13%

Pojemność: 0,75l

 

Wino Tollo Pecorino Terre di Chieti I.G.T. prezentuje blado słomkowo żółty kolor, z typowo zielonkawymi niuansami. Nos jest wyraźnie owocowy, z wyraźnymi egzotycznymi nutami ananasa, marakui i mango. Przyprawa szałwii i składnik kwiatowy reprezentowany przez świeże białe kwiaty uzupełniają obraz węchowy. Wino Pecorino jest zadowalające, charakteryzuje się dobrą strukturą, długą aromatyczną trwałością i wykończeniem z lekko balsamicznym powrotem. Gotowe wino, które należy natychmiast docenić.

 

Istnieją różne tezy o denominacji Pecorino. Najbardziej akredytowany jest ten, który odnosi się do winorośli, w rzeczywistości Pecorino, pochodzącej z obszaru ziemi Piceno poświęconej niegdyś działalności pastorizii. Niezwykłe terytorium, na przełomie regionu Marche i Abruzji, prawdziwe zielone płuca Europy. Szczególna jest teoria, która odnosi się do kształtu gromady, która niejasno przypomina głowę owcy! Mówimy o winorośli, która z biegiem lat została porzucona ze względu na niską wydajność w porównaniu ze starszym bratem Trebbiano. Dziś winnica Tollo Pecorino odkrywa ją na nowo w tym wariancie i daje nam wino o niezwykłej strukturze i intensywności. Podawaj go świeżo, aby ulepszyć wszystkie jego funkcje, na pewno Cię nie zawiedzie.

 

Cantina Tollo Abruzj, zadebiutowała winnica w 1960 roku przez dwudziestu pięciu winiarzy, winnica Tollo od dziesięcioleci jest historyczną rzeczywistością włoskiej sceny winiarskiej. Firma Tollo zajmująca się uprawą winorośli, która była siłą napędową Chieti i Abruzji, ma obecnie winnicę o powierzchni ponad 3200 hektarów, na której hodowane są wyłącznie odmiany rodzime. Z czternastoma milionami wyprodukowanych butelek rocznie, winiarnia Tollo Abruzja, jest obecna na wszystkich rynkach krajów europejskich, w Ameryce Północnej, a także w Rosji, Indiach i Chinach, ale przede wszystkim, pomimo ilościowo ważnych liczb, nigdy nie straciła z oczu doskonałość i jakość. Pasja, zaangażowanie i wspólne wartości to wytyczne, które zawsze były przestrzegane w firmie, a szacunek dla środowiska i ekosystemu jest najwyższy w winnicach każdego uczestnika.

PECORINO - Opinie klientów

Dodaj opinię

PECORINO

Dodaj opinię