Wino PECORINO Terre di Chieti Pecorino Cantina Tollo

94,00 zł
Brutto
994 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

TERRE DI CHIETI I.G.T.

Terre di Chieti Pecorino Cantina Tollo

 

Nazwa: IGT Terre di Chieti

Kraj: Wina Włoskie

Producent: Cantina Tollo

Region: Abruzja

Szczep: 100% Pecorino

Alkohol: 13%

Pojemność: 0,75l

 

Wino Tollo Pecorino Terre di Chieti I.G.T. prezentuje blado słomkowo żółty kolor, z typowo zielonkawymi niuansami. Nos jest wyraźnie owocowy, z wyraźnymi egzotycznymi nutami ananasa, marakui i mango. Przyprawa szałwii i składnik kwiatowy reprezentowany przez świeże białe kwiaty uzupełniają obraz węchowy. Wino Pecorino jest zadowalające, charakteryzuje się dobrą strukturą, długą aromatyczną trwałością i wykończeniem z lekko balsamicznym powrotem. Gotowe wino, które należy natychmiast docenić.

 

Istnieją różne tezy o denominacji Pecorino. Najbardziej akredytowany jest ten, który odnosi się do winorośli, w rzeczywistości Pecorino, pochodzącej z obszaru ziemi Piceno poświęconej niegdyś działalności pastorizii. Niezwykłe terytorium, na przełomie regionu Marche i Abruzji, prawdziwe zielone płuca Europy. Szczególna jest teoria, która odnosi się do kształtu gromady, która niejasno przypomina głowę owcy! Mówimy o winorośli, która z biegiem lat została porzucona ze względu na niską wydajność w porównaniu ze starszym bratem Trebbiano. Dziś winnica Tollo Pecorino odkrywa ją na nowo w tym wariancie i daje nam wino o niezwykłej strukturze i intensywności. Podawaj go świeżo, aby ulepszyć wszystkie jego funkcje, na pewno Cię nie zawiedzie.

 

Cantina Tollo Abruzj, zadebiutowała winnica w 1960 roku przez dwudziestu pięciu winiarzy, winnica Tollo od dziesięcioleci jest historyczną rzeczywistością włoskiej sceny winiarskiej. Firma Tollo zajmująca się uprawą winorośli, która była siłą napędową Chieti i Abruzji, ma obecnie winnicę o powierzchni ponad 3200 hektarów, na której hodowane są wyłącznie odmiany rodzime. Z czternastoma milionami wyprodukowanych butelek rocznie, winiarnia Tollo Abruzja, jest obecna na wszystkich rynkach krajów europejskich, w Ameryce Północnej, a także w Rosji, Indiach i Chinach, ale przede wszystkim, pomimo ilościowo ważnych liczb, nigdy nie straciła z oczu doskonałość i jakość. Pasja, zaangażowanie i wspólne wartości to wytyczne, które zawsze były przestrzegane w firmie, a szacunek dla środowiska i ekosystemu jest najwyższy w winnicach każdego uczestnika.

PECORINO Terre di Chieti Pecorino Cantina Tollo - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2023-09-17

Wino pecorino jasna perła błyszcząca w kieliszku

Pecorino z pewnością jest wyjątkowe. Krystaliczne, o jasno słomkowej barwie połyskującej zielonymi refleksami. Natomiast w nosie jest intensywne, otwierające się aromatem dojrzałych owoców: melonem dojrzałą gruszką, renklodą ale też szałwią, kwiatami czeremchy i innymi, których nie umiem nazwać (liczę na podpowiedzi). W smaku powtórzone owoce z renklodową gęstością struktury i nadzwyczaj przyjazna kwasowość, dająca wrażenie nieustającej rześkości. Jest winem długowiecznym, zachowując latami swój charakter. Imponująca większość, bo aż 70% produkcji Pecorino trafia na japoński rynek, gdyż zostało uznane za najbardziej odpowiednie wino do sushi jak i do owoców morza.

Oceń 
Quality


2023-07-01

Wino Pecorino

Pecorino to stara, schludna i dość pachnąca biała odmiana winogron z włoskiego wybrzeża Adriatyku, która została dosłownie przywrócona z krawędzi wyginięcia. Pecorino to odmiana winorośli o jasnej skórce, pochodząca z regionu Marche , która ma trochę wspólnego ze słynnymi włoskimi serami, takimi jak Pecorino Romano i Pecorino Toscano („ pecora” tłumaczy się jako owca) i uważa się, że bogate w cukier winogrona były nieodparte dla wełnistych stworzeń. Legenda głosi, że owce zjadały tyle winogron, że pasterze w ramach rekompensaty oferowali właścicielom winnic blok sera pecorino , a przynajmniej tak głosi legenda. Wiemy na pewno, że pecorino jest dość trudnym w uprawie winogronem, dającym bardzo niskie plony, co jest jednym z powodów, dla których popadło w zapomnienie, a zamiast niego sadzi się łatwe w uprawie, wysokowydajne odmiany winorośli. Jednak w latach 90-tych pecorino ponownie znalazł się na radarze młodych włoskich winiarzy – Guido Cocci Grifoni, który był zaniepokojony jakością białych win w regionach górskich na wschodnim wybrzeżu. Aby znaleźć rozwiązanie, zaczął badać wszystkie rodzime odmiany białych winogron w regionie i odkrył wzmianki o starej odmianie winogron, która była zdolna do pełnego dojrzewania nawet wyżej w górach, ta odmiana winogron nazywała się pecorino . Ale dość tej całej teorii, to powiedziane i bez zbędnych ceregieli, spójrzmy na wyniki degustacji wina.

Oceń 
Quality


2022-06-04

Wina Pecorino są pyszne

Bardzo świeże i pikantne z żywą cytrusową kwasowością, nutami owoców tropikalnych i pewną mineralnością, która nadaje winu cudowną równowagę. Pecorino to prastara odmiana winorośli pochodząca z regionu Abruzzo – mówi się, że pecorino uprawiali mnisi Benedettini. Odkryte na nowo w latach 80-tych Pecorino stało się obecnie liderem w regionie jako odmiana winogron białych.

Oceń 
Quality


2022-05-21

PECORINO Terre di Chieti Pecorino Cantina Tollo

Dobra trwałość i wyraźne nuty kwiatowe sprawiają, że jest to bardzo przyjemne wino.

Dodaj opinię

PECORINO Terre di Chieti Pecorino Cantina Tollo

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 165 opinii w serwisie Google
Polecam. Przesyłka dotarła w świetnym stanie, produkty były bardzo dobrze zabezpieczone w czasie transportu. Zamówienie zostało zrealizowane szybko, na bieżąco były przekazywane informacje o statusie paczki. Serdecznie polecam! W dniu dzisiejszym przejeżdżałam przez Warszawę i zawitałem... do sklepu z winami. Miło mnie powitali nawet dostałem wino do degustacji Uno 1 primitivo za 1zł. Super. zobaczcie Ci co mało wysyłają. ( więcej )
Damian Kowalski
Zamawiam wino od lat! Zamawiałam również na wesele syna. Doradzono mi bezbłędnie a więc goście byli bardzo zadowoleni Zawsze sprawna i szybka dostawa. Zdecydowanie polecam!
Betata Sobieraj
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Bardzo polecam ten sklep z winami! Duży wybór win, fachowe doradztwo i przemiły właściciel. Z pewnością każdy znajdzie tu odpowiednią buteleczkę dla siebie :-)
Monika Laszczka