Primitivo di Manduria 1974 Puglia

120,00 zł
Brutto
9987 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

SINCE 1974 PRIMITIVO DI MANDURIA Tenuta di Emera

 

Wina Włoskie z Apulii

Producent: Tenute Emera

Szczep: Primitivo di Manduria

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 15%

 

Winnice w pobliżu Carosino (Taranto, Apulia), które starzeją się przez ponad 50 lat, znajdują się na wysokości prawie 200 metrów nad poziomem morza i charakteryzują się wysokimi średnimi temperaturami oraz niskimi opadami przez cały rok. Dno jest blisko Morza Jońskiego i spoczywa na wapiennej platformie pokrytej muszelkami i morskimi wrażeniami. Winogrona są starannie zbierane ręcznie przez pierwsze dwa tygodnie września, a następnie fermentowane w beczkach z francuskiego dębu przez 12 miesięcy w kontrolowanej temperaturze.

 

Wino pokazuje miękkość i delikatność Primitivo! W towarzystwie aromatów czarnych jagód i śliwek. Na podniebieniu gęsty i skoncentrowany, soczysty z czarnymi jagodami i trwały, otulający posmak. Są też pikantne tony tytoniu i drewna cedrowego. Dojrzewanie we francuskich beczkach zapewnia wypolerowane i niezwykle zintegrowane taniny. Propozycja podania: Świetnie komponuje się z mocnymi i pikantnymi daniami, takimi jak ragout, pieczeń duszona lub z grillowanym mięsem.

Primitivo di Manduria 1974 Puglia - Opinie klientów

Dodaj opinię

Primitivo di Manduria 1974 Puglia

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.7
Na podstawie 227 opinii w serwisie Google
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Polecacie dobre wina, asortyment doskonały. Wina z Toskanii oszałamiający wybór, wina z Apulii to jeszcze nigdzie nie widziałem tak świetnego wyboru. OK
Adam Kowal
Duży wybór win w różnych cenach, rozpoczynających się już od 40 zł w górę. Sklep prowadzony przez osobę dobrze zorientowaną w temacie win, która umiejętnie doradzi w wyborze odpowiedniego wina.
Bohdan Michalak
Zamowinie zlozone w srode z nadzieja na dowstawe przed weekendem. W poniedzialek brak odpowiedzi, telefonu nikt nie odbiera i brak samej wysylki.
Krzysztof Grad