Tignanello Marchesi Antinori Toscana IGT

468,00 zł
Brutto
5 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Zamówienia przyjmujemy 24h

 

Produkty w uczciwych cenach

Tignanello Marchesi Antinori Toscana IGT

 

Kraj:Włochy

Region: Toskania

Apelacja:Toscania I.G.T

Szczepy: Sangiovese, Cabernet Sauvignon,

Cabernet Franc.

Rodzaj: czerwone wytrawne

Producent: Marchesi Antinori Srl

Pojemność:0,75 L

 

Etykieta Wina Tignanello Antinori zaprojektowana przez Silvio Coppola w 1974 roku na wyjściu rocznika 1971. Na etykiecie złożony podpis Piero Antinori Marchese, jako symbol wdzięczności i zaufania. Wino Tignanello stworzone w odmiennym stylu, dążącym do doskonałości. Wino posiada ciemno bursztynową barwę z czerwonymi refleksami. Aromaty złożone z dominacja owoców leśnych, lukrecji, czekolady, cedru i trufli. W ustach uwodzące, przyjemne, dobrze zbalansowane. CW

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Tignanello Antinori to wino, które prezentuje się z wielkim skutkiem. W zapachu otwiera się przyjemną koncentracją aromatów, od dojrzałych czerwonych owoców po pikantność; z nutami wanilii i prażonych nut, które tworzą bukiet z wielką trwałością i elegancją. Wino Antinori Tignanello o niekwestionowanej osobowości, z typowymi cechami, które głęboko wiążą wino z ziemią, na której się narodziło, wywyższając i nagradzając ten maksymalny wyraz cudownie dojrzałego sangiovese, tak szczególnie optymalnego w tych żniwach.

Tignanello produkowane jest wyłącznie z winnicy o tej samej nazwie, która znajduje się na glebie wapiennej i tufowatej na osiedlu Tignanello obejmującym 47 hektarów od południowego zachodu na wysokości od 350 do 400 metrów npm. Był to pierwszy Sangiovese, który dojrzał w barrique, pierwsze nowoczesne czerwone wino zmieszane z nietradycyjnymi odmianami, takimi jak Cabernet Sauvignon, czy Cabernet Franc, a na pierwszych czerwonych winach w Chianti nie stosowano białych winogron. Tignanello, pierwotnie „Chianti Classico Riserva vigneto Tignanello”, został po raz pierwszy wyprodukowany z jednej winnicy w roczniku z 1970 roku, kiedy zawierał 20% Canaiolo i 5% Trebbiano i Malvasia i leżakował w małych dębowych beczkach.

Tignanello Marchesi Antinori Toscana IGT - Opinie klientów

Dodaj opinię

Tignanello Marchesi Antinori Toscana IGT

Dodaj opinię