Torrevento Torre del Falco Nero di Troia Puglia IGT

37,00 zł
Brutto

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Chwilowo niedostepny
Chwilowo niedostepny
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Torrevento Torre del Falco Nero di Troia Puglia IGT

 

Kraj: Włochy

Region: Apulia (Puglia)

Apelacja: Puglia IGT

Szczep: Nero di Troia

Rodzaj: wytrawne

Kolor; czerwone

Pojemność: 0,75l

 

Kolor ciemny rubin z purpurowymi refleksami. Intensywny bukiet aromatów malin i jagód. W ustach pełne, bogate w smaki słodkich ciemnych owoców, pięknie zrównoważone z przyjemnym długim wykończeniem. Sugestie kulinarne: Idealne do czerwonego mięsa - pieczenie, grill, dziczyzna, dojrzałe sery i wędliny.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

"Torre del Falco" Nero di Troia Puglia IGT to pełne wino czerwone , miękkie na podniebieniu i eleganckie w nosie. Jest produkowany przez winnicę Torrevento , która uczyniła z produkcji wiejskiej podstawową filozofię samej firmy. Częścią tej precyzyjnej deklaracji intencji jest wzmocnienie rodzimych winorośli Apulii , jedynych odpowiednich do wyrażenia namiętnej i żarliwej natury regionu. Bohaterem tej etykiety jest Nero di Troia , winogrono o żywiołowej osobowości i uwodzicielskich fioletowych refleksach. Jego pochodzenie jest niepewne, być może przybył na wybrzeża Apulii z Azji Mniejszej lub urodził się w Cruja w Albanii lub w prowincji Foggia. Torrevento hoduje to wwinnice położone na wzgórzach na północ od Bari . Na pierwszy rzut oka dzikie i dzikie tereny, takie jak Murge , wydają się nieodpowiednie do uprawy doskonałych winorośli. Jednak natura i umiejętności tych, którzy z pasją hodują rodzime okazy, pozwoliły w pełni wykorzystać doliny krasowe i ziemię bogatą w kamienie.

Grona Nero di Troia rosną między gorącym latem a wysuszającą je morską bryzą, chroniąc je przed szkodliwym działaniem nadmiernej wilgoci. Zbiory są dość późne, a ta mała sztuczka pozwala winogronom bez wahania rozwinąć swój silny charakter i odurzające aromaty. Te cechy odmianowe są wzmacniane w piwnicy przez winifikacjęco odbywa się wyłącznie w stali. Owocowy bukiet zapachowy skomponowany jest z nut czerwonych owoców i przyjemnych nut balsamicznych. Podniebienie wita zrównoważony, ale energiczny łyk, idealny do towarzyszenia typowym potrawom regionu, zwłaszcza słynnym orecchiette alla barese i roladom z końskiego mięsa. Nie do pominięcia z dojrzałymi serami i wędlinami.

 

Nagrody i wyróżnienia:

Robert Parker 87 pkt

International Wine Challenge srebro

Decanter World Wine Awards brąz

Torrevento Torre del Falco Nero di Troia Puglia IGT - Opinie klientów

Dodaj opinię

Torrevento Torre del Falco Nero di Troia Puglia IGT

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.3
Na podstawie 108 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Zdecydowanie najlepszy sklep z winem w okolicy. Duży wybór, także wina z nowego świata, wliczając kraje jak Izrael czy Słowenia. Wybór win wybitnych producentów jak Penfolds z Australi czy Rothschild z Francji. Bardzo sympatyczna obsługa oraz fajna degustacja. Miejsce do którego warto wrócić... :) ( więcej )
Teresa Rosa
Bardzo duży wybór win w dobrych cenach. Przede wszystkim kompetentni sprzedawcy, którzy mają ogromną wiedzę. Dobrali mi pyszne i bardzo oryginalne w smaku wino, które zasmakowało całej rodzinie. Warto korzystać z promowanych win tych wystawianych na blacie. Na pewno będę wracać.
Jacek Stefanowski
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI