Vigneti del Vulture Pipoli Zero Aglianico del Vulture DOC

74,00 zł
Brutto
9 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Vigneti del Vulture Pipoli Zero Aglianico del Vulture DOC

 

Kraj: Włochy

Region: Basilicata

Apelacja: DOC Basilicata

Producent: Vigneti del Vulture

Szczepy: Aglianico

Rodzaj: czerwone, wytrawne

(no SO2) wino bez siarczynów

Pojemność: 0,75lBK17

Jasny czerwony kolor. Intensywny aromat czerwonych owoców z nutami wanilii. W ustach świeże i potężne z jedwabistymi miękkimi taninami. Na finiszu delikatnie mineralne. Wino wyprodukowano bez dodatku siarki. Sugestie kulinarne: Białe mięso duszone, gulasze, risotto z warzywami, miękkie sery.

Notatki Sommelier Bachsu Wina

Wina Basilicate pochodzą z mniej znanego region lezącego na północ od Apuli. Wina Basilicate są intrygujące i urocze uzyskiwane z wulkanicznych gleb. Grona zbierane na szczycie i zboczach góry Vulture, Aglianico jest produkowany z naturalnych drożdży i bez dodatku siarki. Rezultat jest gryzący świeżością i oferuje piękne akcenty czarnych owoców, cedru i tytoniu. Najlepiej będzie po krótkim okresie dekantacji.

 

Vigneti del Vulture  to nowy projekt stworzony przez kilku znanych producentów win z Apulii i Abruzji. Vigneti swoje winnice posiada w DOC Aglianico del Vulture w regionie Basilicata, a dokładnie w miejscowości Acerenza, w prowincji Potenza. Ideą pomysłodawców projektu było podkreślenie prawdziwych i głębokich powiązań wina z terytorium, z którego pochodzi. Niesamowite winnice położone na wulkanicznych glebach na wysokości pomiędzy 600 a800 metrów nad poziomem morza, bogatych w związki odżywcze oraz minerały dały doskonałe wina, które szerokiej publiczności zostały przedstawione po raz pierwszy na targach Vinitaly w 2010 roku. Ręczne zbiory plus wykorzystanie najnowocześniejszych technik winifikacji oraz unikalny styl dają winom Vigneti świetlaną przyszłość.

Vigneti del Vulture Pipoli Zero Aglianico del Vulture DOC - Opinie klientów

Dodaj opinię

Vigneti del Vulture Pipoli Zero Aglianico del Vulture DOC

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 142 opinii w serwisie Google
Polecam z całego serca. Świetna firma, świetne wino 🍷 Można liczyć na fachową poradę, obsługa klienta na najwyższym poziomie. Wybór praktycznie z całego świata. Ceny również przystępne. Jeszcze raz polecam
Marcel
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski