Villa Rizzardi Amarone della Valpolicella Classico DOCG

307,00 zł
Brutto
9987 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Villa Rizzardi Amarone della Valpolicella Classico DOCG

 

Kraj: Włochy

Region: Wenecja Euganejska -Veneto

Apelacja: Amarone Della Valpolicella Classico DOCG

Producent: Guerrieri Rizzardi

Szczepy: Rondinella, Corvina, Barbera, Sangiovese, Corvinone

Rodzaj: czerwone, wytrawne

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 16%VIP

 

Rubinowa barwa z czerwonymi refleksami. Dobrze zbudowane wino o złożonych aromatach, ciemnych dojrzałych owoców z nutami suszonej śliwki, fiołków, czekolady i wanilii. W ustach aksamitne z długim wyraźnym zakończeniem.

Notatki Sommelier Bachus Wina

 

W kieliszku głęboki rubinowy kolor. Delikatne aromaty ciemnych dojrzałych wiśni, suszonych owoców, lukrecji, wędzonej ziemi i czekolady. Na podniebieniu średnie oraz treściwe, miękkie i okrągłe z aksamitnym posmakiem ze średnią kwasowością i taninami. Aromaty ciemnych suszonych owoców, przypraw, pudełka cygar i czekolady. Ładny, długotrwały finisz. Polecane do dekantacji i podawania (16 ° C lub 60 ° F) z pieczonym lub duszonym mięsem, daniami z dziczyzny, takimi jak dziczyzna, daniami na bazie curry lub twardymi, dojrzałymi serami, takimi jak Pecorino di Pienza.

 

Historia tej winnicy rozpoczęła się w 1649 roku, kiedy Carlo Rizzardi z Toscolano Maderno przybył do Valpolicella i kupił posiadłość Pojega wraz z pobliskimi winnicami Calcarole i majątkiem Rovereti. W 1783 roku Antonio Rizzardi stworzył ogród Pojegi, wciąż znany na świecie, a później odrestaurowany Villa Rizzardi w latach pięćdziesiątych XIX wieku.

 

W 1913 roku Carlo Rizzardi poślubił Giuseppinę Guerrieri z Bardolino, a wytwórnie win Guerrieri i Rizzardi zostały połączone i od tego czasu sprzedawane pod unikalną nazwą: Guerrieri Rizzardi (pierwsza etykieta 1914). Winnice (25 hektarów lub 62 akrów) i piwnice winiarskie znajdują się w Negrar, jednej z 5 gmin strefy Valpolicella DOC Classico. Tylko 5 z 19 gmin określa się jako Classico. W naszej posiadłości Valpolicella uprawiane są wyłącznie odmiany czerwonych winogron, a są to: Corvina i Corvinone (60%), Rondinella, Barbera i Merlot. Winnice znajdują się na wysokości od 190 do 300 metrów nad poziomem morza i są sadzone na zboczach. Gleba jest przeważnie gliniasta z dużą zawartością kredy. Winorośl podzielona na 22 winnice o wieku do 40 lat. Gęstość winorośli obsadzonych na hektar waha się od 1600 do 5000 winorośli na hektar. Są właścicielami trzech „crus” lub uznanych pojedynczych winnic w Valpolicella: Rovereti, Pojega i Calcarole.

Villa Rizzardi Amarone della Valpolicella Classico DOCG - Opinie klientów

Dodaj opinię

Villa Rizzardi Amarone della Valpolicella Classico DOCG

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.8
Na podstawie 299 opinii w serwisie Google
Kocham Wina a zaczęło się od tych, które polecacie. Ostatnio nabyłam Flor de Pingus wino o wyraźnie żywym, rubinowym kolorze. Nos jest czysty i rozwijając się, wykazuje średnio intensywne aromaty cedru, wanilii, czekolady, ciemnych śliwek, ciemnych wiśni, lukrecji i anyżu. Podniebienie jest... gładkie z aksamitną treścią i średnią kwasowością...ma miękkie taniny i wysoką zawartość alkoholu. Finisz jest długi i pełny z towarzyszącym smakiem cedru, wanilii, ciemnych śliwek, ciemnych wiśni i lukrecji. Jak tu się nie zakochać podpowiedzcie... ( więcej )
Marta Kozioł
Zamowinie zlozone w srode z nadzieja na dowstawe przed weekendem. W poniedzialek brak odpowiedzi, telefonu nikt nie odbiera i brak samej wysylki.
Krzysztof Grad
Najlepsze wina, łatwo was wyszpiegować po Facebook. Jesteście profesjonalnie wyróżnieni. Wspaniale zdjęcia z degustacji widać zamiłowanie do wina. Polecam!!! Ale jak już mam was na czacie proszę o podpowiedź jakie wino nowozelandzkie z szczepu sauvignon blanc warto spróbować. Ostatnio degustowaliśmy... Villa Maria Sauvignon Blanc było pyszne. ( więcej )
Magdalena Jankowski
Niezwykle profesjonalna ekipa sommelier, dzięki której czujesz się poważanym i zaprzyjaźnionym klientem już od pieszej wizyty. Swobodny styl rozmowy o winach z łatwością przychodzi sprzedawcy przy polecaniu win. Tak ja to kupuje i nie żałuje polecam.
Patrycja Kaczmarczyk