Zapam Zucum Organico Cabernet Sauvignon

71,50 zł
Brutto
999 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Zapam Zucum Organico Cabernet Sauvignon

 

Kraj:  Argentyna

Region: Mendoza

Producent: Grupo Foster Lorca

Szczepy: Cabernet Sauvignon

Rodzaj: czerwone, wytrawne

Temp. serwowania: 16-18°C

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 14% c3     

 

Nota degustacyjna:

Zapam Zucum Organico Cabernet Sauvignon to czerwone wytrawne wino powstałe w całości z odmiany Cabernet Sauvignon uprawianej w regionie Mendoza. Wino prezentuje głęboki czerwony kolor, przypominający paprykę, śliwki, czarne wiśnie, jeżyny, mokre pestki i odrobina żywicy łączą się, aby dać Zapam Zucum Cabernet Sauvignon wielki urok. Świetna struktura z przyjemnymi owocami na środkowym podniebieniu i wyraźną taniną.

 

 

Notatki Sommelier:

Mauricio Lorca należy do pokolenia winiarzy, którzy chcą wyjść poza to, co znane, być w czołówce i nieustannie wprowadzać innowacje i ruch. Ma uznane osiągnięcia w ważnych winiarniach w Argentynie; doradza różnym projektom winiarskim; i jest pierwszym enologiem win Enrique Foster, którego jest także partnerem w Bodega Foster Lorca.

 

Jest pionierem w produkcji win Premium bez drewna. Jego filozofia koncentruje się na zapewnieniu, że jakość opiera się na właściwym zarządzaniu winnicą i nowoczesnej enologii, która ma na celu dostarczenie konsumentowi dokładnie tego, co natura dostarcza.

 

Region:

Mendoza jest największym regionem winiarskim w Argentynie. Położona na płaskowyżu wysokogórskim na skraju Andów, odpowiada za około 70 procent rocznej produkcji wina w kraju. Swoje miejsce odnalazła tutaj francuska odmiana winogron Malbec, z których produkuje się czerwone wina o dużej koncentracji i intensywności. Wysokość jest jedną z najważniejszych cech terroiru Mendozy. To ona łagodzi gorący, suchy klimat regionu. Po ciepłych, słonecznych dniach następują znacznie zimniejsze noce, które spowalniają dojrzewanie, przedłużając sezon wegetacyjny i przyczyniając się do powstawania bogatych, dojrzałych winogron. Nawadnianie ułatwiają rzeki, które przecinają region, w tym sama Mendoza, która spływa z gór. Ciepłe i suche okresy zbiorów oznaczają, że winiarze mogą zbierać winogrona według dojrzałości i nie martwić się kaprysami pogody, co prowadzi do stałej jakości z roku na rok. Skaliste, piaszczyste gleby mają niewiele materii organicznej oraz są suche i mało żyzne. Dzięki temu winorośla są zmuszane do ciężkiej pracy i wytwarzają małe, skoncentrowane jagody.

Zapam Zucum Organico Cabernet Sauvignon - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2023-09-08

Wino Zapam Cabernet Sauvignon

Cabernet Sauvignon otwiera się aromatami śliwki i jeżyny z nutą oliwki. Żywe aromaty czarnych owoców pestkowych i suszonych ziół z solidną strukturą tanin dają w rezultacie czerwone wino o wyrazistym smaku i zrównoważonej kwasowości.

Dodaj opinię

Zapam Zucum Organico Cabernet Sauvignon

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.2
Na podstawie 108 opinii w serwisie Google
Po pierwszym łyku Uno 1 Primitivo di Manduria chwyciłem za telefon i zamówiłem kolejną partię. Sklep internetowy Bachus Wina, jest bardzo przyjazny dla klienta, łatwo i bez problemów finalizuje zamówienia. Dostawa kurierem do drzwi w ciągu 48 godzin, butelki bardzo dobrze zabezpieczone. Gorąco... polecam. ( więcej )
Robert Markiewicz
Jak ktoś chce kupić dobre wino to powinien tu zajrzeć. Świetna strona, wszystko zgodne z prawdą.
Daria Wiśniewska
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Świetne miejsce w dobrej lokalizacji, do tego profesjonalna obsługa i przyjemna muzyka chillout. Wina z najlepszych regionów Włoch, Francji. Ceny mocno rabatują pod warunkiem że kupujesz na kartony czy całe skrzynki wino. Warto poznać wina polecane z ręki. Znają się dobrze dużo degustuje.... Pozdro. ( więcej )
Robert Koson