• Nowy

Zenato Lugana San Benedetto

100,00 zł
Brutto
60 Przedmioty
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

 

Możliwy zwrot w ciągu 14 dni

Lugana Zenato San Benedetto

Kraj: Włochy

Region: Veneto

Szczepy: Trebbiano di Lugana

Pojemność: 0,75l SOR

Lugana San Benedetto jest wynikiem selekcji najlepszych winogron z winnic uprawianych na posiadłości San Benedetto, miejscowości położonej w jednym z najbardziej historycznych i odpowiednich obszarów apelacji, na południe od jeziora Garda. Charakteryzuje się bogatą i głęboką osobowością, z szeroką i złożoną gamą świeżych aromatów. Jego pełny i wyrazisty smak, który przechodzi od suszonego jabłka do ananasa, od gruszki do wanilii, charakteryzuje się długim i jasnym finiszem, który prowadzi do przyjemnego utrzymywania się w posmaku.

 

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

W Azienda Zenato od zawsze kultywuje się silne więzi z lokalną historią i kulturą, jak również z ziemią, która daje wino produkowane w Zenato. Równie ważna jest pasja i zaangażowanie w dynamiczne badania oraz innowacje, mające na celu nieustanne podnoszenie jakości. Wszystko to sprawia, że Azienda Zenato jest ambasadorem jakości, oddania, szczerego i prostego sposobu życia. "Jesteśmy dumni, że reprezentujemy rejon Lugana, a nasze nieustanne wysiłki przyczyniły się do jego niedawnego wzrostu i ponownego odkrycia. Oprócz pasji do ziemi mamy również dalekowzroczne plany biznesowe, w postaci inwestycji w pobliżu Valpolicelli. Nasza obecność w tej okolicy pozwoli nam poprawić i rozwinąć obecność we Włoszech i na świecie. Nasza rodzina jest dumna z podtrzymywania wartości, poświęcenia, szczerego i prostego podejścia, które pomogły nam stać się tak dobrze prosperującym przedsiębiorstwem. Z tych wszystkich powodów uważamy, że jesteśmy w stanie w pełni zaspokoić wymagania każdego miłośnika wina, który poszukuje wina o znakomitych walorach, wyjątkowej jakości i dobrej cenie." (Sergio Zenato)

Lugana "San Benedetto" marki Zenato to świeże i owocowe białe wino, o przyjemnych i pachnących aromatach oraz pełnym i trwałym smaku, o dobrej soczystości i doskonałej równowadze Trebbiano Di Lugana 100% - „San Benedetto” Zenato, dzięki wyrafinowaniu w stali, w bezpośredni i natychmiastowy sposób zwraca całe owocowe bogactwo winogron Trebbiano di Lugana

Wino Lugana jest odpowienim przykład bogatej i dojrzałej bieli, która również może ewoluować w czasie, wykazując dobrą skłonność do starzenia. W szkle ma piękny jasny słomkowy żółty z zielonkawymi refleksami. Profil węchowy charakteryzuje się aromatami kwiatowymi oraz intensywnymi aromatami dojrzałych owoców. Łyk otwiera się świeżymi i pikantnymi nutami, które następnie rozprzestrzeniają się na soczyste aromaty o dobrej złożoności i trwałości. Doskonałe bez kompana, lecz połączenie z przystawkami z owoców morza i menu na bazie ryb dobrze się sprawdzi.

Zenato Lugana San Benedetto - Opinie klientów

Dodaj opinię

Zenato Lugana San Benedetto

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.8
Na podstawie 297 opinii w serwisie Google
Najlepsze wina, łatwo was wyszpiegować po Facebook. Jesteście profesjonalnie wyróżnieni. Wspaniale zdjęcia z degustacji widać zamiłowanie do wina. Polecam!!! Ale jak już mam was na czacie proszę o podpowiedź jakie wino nowozelandzkie z szczepu sauvignon blanc warto spróbować. Ostatnio degustowaliśmy... Villa Maria Sauvignon Blanc było pyszne. ( więcej )
Magdalena Jankowski
Niezwykle profesjonalna ekipa sommelier, dzięki której czujesz się poważanym i zaprzyjaźnionym klientem już od pieszej wizyty. Swobodny styl rozmowy o winach z łatwością przychodzi sprzedawcy przy polecaniu win. Tak ja to kupuje i nie żałuje polecam.
Patrycja Kaczmarczyk
Duży wybór asortymentu, uczciwe ceny i bardzo miła obsługa. Polecam!
Anna Stryjeczek
Znają się na winach jak mało kto. To nie opowieści wyjęte z tekstu magazyn wino. Próbują dużo wina i to pozwala im dobrze polecać wina. Znam chłopaków nie od dziś. Zazdroszczę winiarze, restauratorzy i sportowcy. Tak to można żyć.
Ryszard Czajka