Zenato Lugana Sergio Riserva

212,00 zł
Brutto
Zenato
10 Przedmioty
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Zenato Lugana Sergio Riserva

 

Kraj: Włochy

Region: Veneto, Lombardia

Szczepy: Trebbiano di Lugana

Pojemność: 0,75l SOR

 

Lugana Riserva Sergio Zenato pochodzi z najbardziej historycznych winnic firmy i tylko w określonych latach, które pozwalają na długowieczność tej winorośli. Sergio Zenato natychmiast uwierzył w Luganę i zaproponował, aby leżakowała w drewnie właśnie w celu zwiększenia jego trwałości, tak bardzo, aby umieścić swój podpis na etykiecie. Winifikacja polega na użyciu wyłącznie 100% czystych winogron Trebbiano di Lugana. Położenie geograficzne należy do gminy Peschiera del Garda na południe od jeziora. Winnice mają ekspozycję południową, winogrona pochodzą wyłącznie z Podere Massoni, najstarszej i najbardziej historycznej winnicy firmy. Średnia wysokość terenu nad poziomem morza wynosi 80 metrów, a rodzaj gleby to kredowo-gliniasta. System treningowy to klasyczny system Guyota. Średni wiek winorośli to 50 lat. Wydajność z hektara wynosi 80 kwintali. Okres zbiorów jest nieco późny (połowa października), co pozwala na nadanie tej winorośli wyjątkowego wyrazu o świetnej strukturze i szczególnej długowieczności. Winifikacja polega na fermentacji, która odbywa się w około 70% w beczkach dębowych o pojemności 50 hl, aw 30% w stali. Po tym następuje leżakowanie przez około 6 miesięcy w nowych beczkach i tonneaux, a następnie 12 miesięcy w butelce przed wprowadzeniem na rynek.

 

Charakterystyka wina Lugana Riserva Sergio Zenato DOC Wygląd wina bladożółty kolor z jasnymi refleksami. Perfumy w nosie ukazują delikatne nuty kwiatowe, cytrusowe i egzotyczne owoce. Smak jest gęsty, zrównoważony i mineralny. Białe wino Zenato z winnicy weneckiej tradycji, która jest szczególnie odpowiednia do łączenia z makaronu z białych sosów, risotta, średnio w wieku serów, idealny z ryb z jeziora. Optymalna temperatura serwowania to 10°C w wysokiej i szerokiej szklance.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Lugana Riserva „Sergio Zenato” to ważna biel, która również dzięki starzeniu w drewnie nabiera tej struktury i złożoności, co czyni ją jedną z najbardziej prestiżowych butelek Denominacji. Etykieta dedykowana jest Sergio Zenato, który jako pierwszy na początku lat 90. zrozumiał potencjał szczepu Trebbiano di Lugana w czystości do wytwarzania wspaniałych białych win, również przeznaczonych do leżakowania. Winogrona pochodzą z historycznych winnic Winiarni Zenato, z winorośli powyżej 50 roku życia, które dają kilka  gron o wysokiej intensywności aromatycznej , idealne do przygotowania białego przeznaczonego do reprezentowania najwyższej jakości produkcji, tak bardzo, aby być sprzedawany tylko w najlepszych latach.

 

Winogrona Lugana Riserva „Sergio Zenato” pochodzą wyłącznie ze  starych winnic Podere Massoni , historycznej winnicy tej winnicy, położonej w pobliżu Peschiera del Garda. Wspaniała ekspozycja południowa, gleby z cennymi glinami i niskie plony z hektara gwarantują dojrzewanie kiści o dużym bogactwie i koncentracji. Zbiory są nieco spóźnione, bo w połowie października, ze staranną selekcją w winnicy tylko najlepszych winogron. Po miękkim prasowaniu następuje fermentacja, która odbywa się w około 70% w 50 hl beczkach dębowych i 30% w stali nierdzewnej w kontrolowanej temperaturze. Lugana Riserva „Sergio Zenato” starzeje się przez okres około  6 miesięcy w nowych beczkach i tonneau  i kończy długie udoskonalanie z 12 miesiącami w butelce.

 

Lugana di Zenato Riserva to maksymalna ekspresja odmiany winorośli Trebbiano di Lugana w imię bogactwa i złożoności. Etykieta odpowiednia dla miłośników strukturalnej i głębokiej bieli. Kolor jest jasnożółty z jasnymi refleksami. Obraz węchowy jest szczególnie uwodzicielski pod względem intensywności i fasonu, z aromatami białych kwiatów, nutami skórki cytrusowej, żółtych owoców i tropikalnymi niuansami. Na podniebieniu obfite, z  dojrzałym  i wyartykułowanym bogactwem aromatycznym , które zamyka się na świeżych i pikantnych nutach. To ważna butelka, którą należy przynieść na stół, aby towarzyszyć pikantnym pierwszym daniom, pieczonej rybie lub delikatnym białym mięsom.

Zenato Lugana Sergio Riserva - Opinie klientów

Dodaj opinię

Zenato Lugana Sergio Riserva

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.7
Na podstawie 223 opinii w serwisie Google
Kocham Wina a zaczęło się od tych, które polecacie. Ostatnio nabyłam Flor de Pingus wino o wyraźnie żywym, rubinowym kolorze. Nos jest czysty i rozwijając się, wykazuje średnio intensywne aromaty cedru, wanilii, czekolady, ciemnych śliwek, ciemnych wiśni, lukrecji i anyżu. Podniebienie jest... gładkie z aksamitną treścią i średnią kwasowością...ma miękkie taniny i wysoką zawartość alkoholu. Finisz jest długi i pełny z towarzyszącym smakiem cedru, wanilii, ciemnych śliwek, ciemnych wiśni i lukrecji. Jak tu się nie zakochać podpowiedzcie... ( więcej )
Marta Kozioł
Zamowinie zlozone w srode z nadzieja na dowstawe przed weekendem. W poniedzialek brak odpowiedzi, telefonu nikt nie odbiera i brak samej wysylki.
Krzysztof Grad
OK Duży wybór, profesjonalna i fachowa obsługa. Zawsze jest gdzie zaparkować. Polecam.
Joanna Chorazka
Najlepsze wina, łatwo was wyszpiegować po Facebook. Jesteście profesjonalnie wyróżnieni. Wspaniale zdjęcia z degustacji widać zamiłowanie do wina. Polecam!!! Ale jak już mam was na czacie proszę o podpowiedź jakie wino nowozelandzkie z szczepu sauvignon blanc warto spróbować. Ostatnio degustowaliśmy... Villa Maria Sauvignon Blanc było pyszne. ( więcej )
Magdalena Jankowski