Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato
  • Glengyle Whisky Campbeltown
    Glengyle Whisky Campbeltown

Sklep Bachus - Glengyle Whisky Campbeltown

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Destylarnia Glengyle Whisky założona w 1872 roku przez Williama Mitchella i ukończona w 1873 roku. Mitchell był wcześniej związany z destylarnią Springbank, ale po kłótni z bratem Johnem, z którym był właścicielem Springbank, najpierw dołączył do swoich braci w destylarni w Reichlachan. W 1919 r. Destylarnia Glengyle Whisky została sprzedana w wyniku powojennego spowolnienia gospodarczego, które miało zły wpływ na wszystkie destylarnie w regionie Campbeltown. W 1924 r. Gorzelnia Glengyle Whisky ponownie zmieniła właściciela i nagle została zamknięta. Glengyle Whisky wstrzymała produkcję a wszystkie pozostałe zapasy zostały sprzedane. Glengyle Whisky ruszyła z produkcją pod koniec 2000 roku z wyraźnym celem renowacji i przebudowy gorzelni Glengyle. Glengyle Mitchella kojarzy się z destylarnią Springbank Distillery, a obie operacje są prowadzone pod kierunkiem pana Hedley Wright, potomka rodziny Mitchell, pierwotnych właścicieli obu firm. W ciągu następnych czterech lat budynki Glengyle Whisky Campbeltown zostały naprawione zgodnie z odpowiednim standardem, który został przywrócony zgodnie z lokalnym obszarem i stanem zabytkowym budynków. Zinstalowano nowe destylatory, młyny słodu, miazgę i płuczki oraz cały związany z nimi sprzęt. W rzeczywistości wiele z tego nie było nowego, zakupywano z innych destylarni, które albo zaprzestały produkcji, albo miały nadwyżki sprzętu. Produkcja w nowej destylarni Glengyle Whisky rozpoczęła się w 2004 r., A pierwszy spirytus był  gotowy od 2014 r. Glengyle Whisky jest pierwszą nową destylarnią w tysiącleciu i wpisuje się w trend w nowych destylarniach, w tym Arran (1995), Daftmill (2005) i Najnowsza destylarnia Islaya, Kilchoman (2005). Whisky z nowej destylarni Glengyle nie będą nazywać się Glengyle, raczej będzie butelkowana pod nazwą Kilkerran. Dzieje się tak dlatego, że nazwa jest własnością destylarni Loch Lomond Distillers i służy do ich słodu. Nazwa Kilkerran pochodzi od szkockiego gaelickiego: Ceann Loch Cille Chiarain ("głowa jeziora z celi Świętego Kierana"), nazwa osady, w której wierzył, że świętego Kierana ma celę religijną i gdzie dziś stoi nowoczesny Campbeltown. Whisky Glengyle dla klientów szukających odmiany, lubiących eksperymentować , poznawać nowe smaki Szkockiej Whisky.

 

 

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE