Najlepsze ceny. Najlepsze wino na jesienne dni i noce.

Aberfeldy 12 Year Old Scotch Whisky

238,90 zł
Brutto
4 Przedmioty

Opis

Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Aberfeldy 12 Years Old Whisky

 

Kraj: Szkocja

Region produkcji: Highland

Marka / Destylarnia Aberfeldy

Producent: Dewars

Butelkowanie: W destylarni

Typ whisky: Single Malt - whisky słodowa z jednej destylarni

Rodzaj użytych beczek po Bourbon Cask

Wiek / lata leżakowania 12lat

Zawartość alkoholu 40%

Pojemność 0,7l

 

Bardzo aromatyczna whisky o intensywnym aromacie pomarańczy. Lekko dymna, struktura kremowa z lekkim tchnieniem sherry. Paleta lekka na języku, whisky zaliczana do delikatnych Singiel Malt. Zdecydowanie owocowa i świeża. Finisz długi i owocowy.

Notatki Sommelioer Bachus Whisky

Destylarnia Aberfeldy powstała pod koniec XIX wieku, w pobliżu miasteczka Aberfeldy nad rzeką Tay, z inicjatywy spółki John Dewar & Sons. Jej głównym zadaniem miało być dostarczanie whisky jęczmiennej na rzecz flagowego produktu firmy, czyli "blenda" Dewar's. W roku 1925 gorzelnia trafiła w ręce słynnego Distillers Company Limited, które pod koniec lat 90. odsprzedało ją koncernowi Bacardi (obecnie posiadającemu również gorzelnie: Aultmore, Craigellachie, Royal Brackla i Macduff). Jeszcze do niedawna w ofercie Bacardi dostępne były tylko dwa "single malty": Aberfeldy i pochodząca z zakładu Macduff - Glen Deveron. Od roku na rynku dostępne są również "malty" z pozostałych destylarni. Zakład wyposażony jest w 2 pary alembików mogących produkować prawie 3,5 mln litrów spirytusu rocznie. Najprawdopodobniej pierwszy oficjalny single malt z Aberfeldy pojawił się na rynku pod koniec lat 80. jako wersja 15-letnia, którą później zastąpiła edycja Flora & Fauna. Mniej więcej od połowy lat 90. podstawową whisky w portfolio gorzelni jest Aberfeldy 12 yo, zestawiana z destylatów starzonych w beczkach po bourbonie. Zapach: słodki, delikatny, owocowy z aromatami miodu, słodu oraz wanilii. Smak: słodki, słodowy z nutami miodu, wanilii, wrzosu oraz cytrusów. Finisz: średnio-długi, lekko pikantny z posmakiem słodu, dębu oraz przypraw. Najnowsza wersja Aberfeldy 12 yo w aspekcie smakowo-zapachowym nie różni się raczej niczym szczególnym od swojej poprzedniczki. Nadal jest to niezbyt złożona, aczkolwiek bardzo łagodna i łatwa w piciu whisky, która z pewnością przypadnie do gustu początkującym.

Aberfeldy 12 Year Old Scotch Whisky - Opinie klientów

Dodaj opinię

Aberfeldy 12 Year Old Scotch Whisky

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 147 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki