Pomerol Château Latour à Pomerol Bordeaux Francja

1 107,00 zł
Brutto
5 Przedmioty
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Pomerol Château Latour à Pomerol

 

W szkle Pomerol z Château Latour à Pomerol ujawnia gęsty karmazynowy kolor. Jeśli szkło jest trzymane nieco skośnie, na krawędziach widać przejście cienia w kierunku granatowej czerwieni. Gdy kieliszek do wina jest obracany, to czerwone wino wykazuje wysoką lepkość, co jest widoczne w mocnych oknach kościoła na krawędzi kieliszka. Nos tego Château Latour à Pomerol czerwone wino pokazuje wszelkiego rodzaju morwy, jeżyny, jagody i czarne porzeczki. Jakby to jeszcze nie było imponujące, dodaj cynamon, ziarno kakao i wanilię Château Latour à Pomerol Pomerol prezentuje się miłośnikowi wina przyjemnie suche. To czerwone wino nigdy nie jest grube lub rzadkie, czego można się spodziewać w segmencie win z ikoną wina. Na języku to potężne czerwone wino charakteryzuje się niezwykle mięsistą i jedwabistą konsystencją. Finał tego czerwonego wina z regionu winiarskiego Bordeaux urzeka pięknym pogłosem.  Winifikacja Château Latour à Pomerol Pomerol to potężne czerwone wino z Francji produkowane jest z odmian winogron Cabernet Franc i Merlot. Po ręcznym zbieraniu winogrona docierają do winnicy najszybciej. Tutaj są one wybierane i starannie mielone. Następnie następuje fermentacja w kontrolowanych temperaturach. Po zakończeniu fermentacji .

 

Latour à Pomerol, którego nazwa pochodzi od wieży, która zdobi ten uroczy zamek, została nabyta w 1917 roku przez panią Loubat, która była również właścicielem Château Petrus. Winnica charakteryzuje się różnorodnością gleb, które nadają winu złożoność i harmonię: żwir i glina na cudownej działce obok kościoła Pomerol; glina otaczająca zamek. Winnica otrzymuje taką samą troskę, jaka dotyczy wszystkich właściwości JP Moueix: przerzedzanie liści i zbiór zieleni, aby umożliwić optymalną dojrzałość winogron, a następnie zbiór ręczny. Wino fermentuje w betonowych kadziach, a następnie dojrzewa w dębowych beczkach. Château Latour à Pomerol słynie z produkcji obfitych, skoncentrowanych win, które zapewniają idealną równowagę między elegancją a mocą.

 

Zbiór ręczny, 90% Merlot - 10% Cabernet Franc -  podwójne sortowanie: ręczne i optyczne. W termoregulowanych kadziach betonowych i ze stali nierdzewnej. Delikatna i kontrolowana maceracja i ekstrakcja 16-18 miesięcy w beczkach z francuskiego dębu (40% nowych)

Pomerol Château Latour à Pomerol Bordeaux Francja - Opinie klientów

Dodaj opinię

Pomerol Château Latour à Pomerol Bordeaux Francja

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 141 opinii w serwisie Google
Polecam z całego serca. Świetna firma, świetne wino 🍷 Można liczyć na fachową poradę, obsługa klienta na najwyższym poziomie. Wybór praktycznie z całego świata. Ceny również przystępne. Jeszcze raz polecam
Marcel
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski