Wino Lamita Reserva Cabernet Sauvignon

73,00 zł
Brutto
600 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Lamita Reserva Cabernet Sauvignon

 

Kraj:  Argentyna

Region: Mendoza

Apelacja: Valle de Uco

Producent: Grupo Foster Lorca

Dojrzewanie: 12 miesięcy

Szczepy: Cabernet Sauvignon

Rodzaj: czerwone, wytrawne

Temp. serwowania: 16-18°C

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 14% c3     

 

Nota degustacyjna:

Lamita Reserva Cabernet Sauvignon to czerwone wytrawne wino powstałe w całości z odmiany Cabernet Sauvignon uprawianej w Valle de Uco w Mendozie. W nosie intensywne aromaty świeżych czereśni i papryki przemieszane z nutami przypraw. Na podniebieniu doskonale zbudowane, wspaniale złożone, o dojrzałych taninach i długim posmaku. Podawać do steków, gulaszy, także tych warzywnych, grillowanych mięs i warzyw oraz dań z dodatkiem grzybów leśnych.

 

Notatki Sommelier:

Mauricio Lorca należy do pokolenia winiarzy, którzy chcą wyjść poza to, co znane, być w czołówce i nieustannie wprowadzać innowacje i ruch. Ma uznane osiągnięcia w ważnych winiarniach w Argentynie; doradza różnym projektom winiarskim; i jest pierwszym enologiem win Enrique Foster, którego jest także partnerem w Bodega Foster Lorca. Jest pionierem w produkcji win Premium bez drewna. Jego filozofia koncentruje się na zapewnieniu, że jakość opiera się na właściwym zarządzaniu winnicą i nowoczesnej enologii, która ma na celu dostarczenie konsumentowi dokładnie tego, co natura dostarcza.

 

Region:

Mendoza jest największym regionem winiarskim w Argentynie. Położona na płaskowyżu wysokogórskim na skraju Andów, odpowiada za około 70 procent rocznej produkcji wina w kraju. Swoje miejsce odnalazła tutaj francuska odmiana winogron Malbec, z których produkuje się czerwone wina o dużej koncentracji i intensywności. Wysokość jest jedną z najważniejszych cech terroiru Mendozy. To ona łagodzi gorący, suchy klimat regionu. Po ciepłych, słonecznych dniach następują znacznie zimniejsze noce, które spowalniają dojrzewanie, przedłużając sezon wegetacyjny i przyczyniając się do powstawania bogatych, dojrzałych winogron. Nawadnianie ułatwiają rzeki, które przecinają region, w tym sama Mendoza, która spływa z gór. Ciepłe i suche okresy zbiorów oznaczają, że winiarze mogą zbierać winogrona według dojrzałości i nie martwić się kaprysami pogody, co prowadzi do stałej jakości z roku na rok. Skaliste, piaszczyste gleby mają niewiele materii organicznej oraz są suche i mało żyzne. Dzięki temu winorośla są zmuszane do ciężkiej pracy i wytwarzają małe, skoncentrowane jagody.

Lamita Reserva Cabernet Sauvignon - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2023-10-25

Reserva Cabernet Sauvignon wino z argentyny

Wino otwieraliśmy do pizza pepperoni smakowało wszystkim. Wino przyjazne nawet bez potrawy, w smaku pełne, krzepkie, o dojrzałych i dobrze zbudowanych taninach, wyraźnie zaznaczone dojrzałe czarne słodkie owoce i przyprawy jak pieprz, tytoń, wanilia

Oceń 
Quality


2023-09-08

Lamita Cabernet Sauvignon 2021

Cabernet Sauvignon Mój ulubiony wypełnia kieliszek płynną kulminacją czarnej wiśni, czarnej porzeczki i ciepłych przypraw. Na podniebieniu zostaniesz nagrodzony pełnym smakiem, w którym dominują jeżyny i śliwki z nutami tytoniu. Dodatkowa warstwa czerwonych owoców i szczypta kwasowości w połączeniu z dobrze zintegrowanymi taninami i pięknie wykonaną strukturą nie pozostawia nic do życzenia. To poważne wino, którym wszyscy mogą się cieszyć i szanować smka wina pijąc je powoli.

Dodaj opinię

Lamita Reserva Cabernet Sauvignon

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 166 opinii w serwisie Google
Polecam. Przesyłka dotarła w świetnym stanie, produkty były bardzo dobrze zabezpieczone w czasie transportu. Zamówienie zostało zrealizowane szybko, na bieżąco były przekazywane informacje o statusie paczki. Serdecznie polecam! W dniu dzisiejszym przejeżdżałam przez Warszawę i zawitałem... do sklepu z winami. Miło mnie powitali nawet dostałem wino do degustacji Uno 1 primitivo za 1zł. Super. zobaczcie Ci co mało wysyłają. ( więcej )
Damian Kowalski
Zamawiam wino od lat! Zamawiałam również na wesele syna. Doradzono mi bezbłędnie a więc goście byli bardzo zadowoleni Zawsze sprawna i szybka dostawa. Zdecydowanie polecam!
Betata Sobieraj
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Bardzo polecam ten sklep z winami! Duży wybór win, fachowe doradztwo i przemiły właściciel. Z pewnością każdy znajdzie tu odpowiednią buteleczkę dla siebie :-)
Monika Laszczka