Spier Discover Collection Pinotage Shiraz

42,00 zł
Brutto
9999 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Zamówienia przyjmujemy 24h

 

Darmowy zwrot do 14 dni

Spier Discover Collection Pinotage Shiraz

 

Kraj: RPA

Region: Western Cape

Szczepy: Pinotage, Syrah

Pojemność: 0,75l BK2

Alkohol: 14,%%

 

Wino o ciemno śliwkowym kolorze. Aromaty wiśni, kokosa oraz przypraw z nutami skóry. Delikatna, kremowa polewa otwiera się na wiśnie, tytoń oraz nuty amerykańskiego dębu, długi finisz. Doskonałe do każdego rodzaju mięsa.

 

Notatki Sommelier Bachus

Spier jest jedną z najstarszych farm winiarskich w Południowej Afryce, której historia sięga 1692 roku. Spier jest zakorzeniony w tym dziedzictwie, a jego energia jest żywa i świadoma. Winnica jest jedną z najczęściej nagradzanych w kraju i jako opiekunowie tego imponującego dziedzictwa dbałość o ziemię i otaczające ją środowisko jest w samym sercu wszystkiego, co robią. Zapewnia to nie tylko zrównoważony rozwój okolicznych obszarów, ale także gwarantuje, że otrzymają najlepsze winogrona z każdego bloku winnicy.

Wybrane winogrona Pinotage i Shiraz zostały zebrane z najlepszych winnic w optymalnej dojrzałości i oddzielnie winifikowane osobno w piwnicy Spier, która choć jest jedną z najstarszych w Południowej Afryce, jest teraz ultranowoczesna. Pod kierownictwem winiarza Fransa Smita obie odmiany zostały starannie wymieszane, a następnie pozostawiono je razem w kadziach, zanim ostatecznie zostały butelkowane.

Powstałe wino ma głęboki burgundowy kolor. Bukiet jest nieco dymny, z dojrzałymi czarnymi jagodami i delikatną przyprawą. Miły, pełny i miękki smak, dojrzały z czarnymi owocami wiśni i jeżyn. Miękkie i jedwabiste taniny na wykończeniu. Według winiarza Fransa Smita - najwyższej jakości winogrona z najlepszych winnic są niezbędnymi elementami składającymi się na najlepsze wino i wyrażają to, co najlepsze z terroiru z Afryki Południowej. Jego filozofią jest maksymalne wykorzystanie każdego winogrona przy jak najmniejszej ingerencji. Przykładem tej filozofii jest to wspaniałe wino.

Spier Discover Collection Pinotage Shiraz - Opinie klientów

Dodaj opinię

Spier Discover Collection Pinotage Shiraz

Dodaj opinię