Epicuro Roma DOC Rosso

99,90 zł
Brutto
999 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Epicuro Roma DOC Rosso

 

Kraj: Włochy            

Region: Roma

Apelacja: DOC Roma

Producent: Femar Vini

Szczepy: Montepulciano, Syrah, Cesanese

Kolor: czerwone

Rodzaj: wytrawne                      

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 13,5 %   

         

„Epicuro reprezentuje czołową markę Femar Vini i jest bijącym sercem kolekcji Felice Mergè. Grupuje wiele win o różnych nominałach, pochodzących z różnych regionów i oferuje szeroką gamę w doskonałej cenie; czynniki te sprzyjały jej pozycjonowaniu w niektórych z największych i najważniejszych struktur dystrybucji żywności i wina w Europie i na świecie.”

 

Nota degustacyjna:

Epicuro Roma DOC Rosso to czerwone wytrawne wino powstałe w wyniku kupażu gron Montepulciano, Syrah oraz Cesanese uprawianych w regionie Roma. Wino odznacza się głębokim rubinowym odcieniem. Dzięki szczególnemu   terroir wulkanicznej gleby nadaje winu wyjątkową finezję: aromaty dojrzałych czerwonych owoców, wiśni amarena, śliwek, jeżyn, runa leśnego, kakao, pieprzu, ziół oraz fiołków  połączone z nutami balsamicznymi. Całość dopełniają nuty kokosa i wanilii Skoncentrowane aromaty i dojrzałe taniny sprawiają, że jest to przyjemność.

Sugestie kulinarne: Dobrze komponuje się z szynką, risotto, jagnięciną i średnio dojrzałym serem, aperitif.

 

 

Winifikacja :

Winogrona Montepulciano, Syrah, Cesanese są poddawane winifikacji w nowoczesny sposób. Najpierw są lekko posiniaczone, następnie namaczane i delikatnie prasowane, a następnie dojrzewają w zbiornikach ze stali nierdzewnej i kilka miesięcy w dębowych beczkach.

 

Obszar:

Winogrona pochodzą nie z południowych Włoch, ale z winnic obszaru DOC Roma w Lacjum.

Zaliczane są winogrona odmiany Montepulciano, Syrah i Cesanese, zbierane z plonem około 90 centów/ha. Winorośl ciągnie się na ostrogich sznurkach.

 

Typ gleby:

Gleby to gleby wulkaniczne bogate w minerały i materię organiczną.

 

Producent: Femar Vini

„Wszystko zaczęło się w latach dwudziestych XX wieku, kiedy Manlio Mergè rozpoczął produkcję i handel winem i olejem luzem. Swoją pasję do ziemi przekazał swojemu synowi Armando, który w latach siedemdziesiątych postanowił rozszerzyć rodzinny biznes osiedlając się na terenach Frascati, Monte Porzio Catone i Agro Romano. W ciągu kilku lat, dzięki jakości produktów, zaangażowanie Armando zostało nagrodzone osiągnięciem znaczącej pozycji na scenie winiarskiej Castelli Romani, po czym pałeczkę przekazał jego syn Felice, który w 1995 roku, po głębokim przejściu obserwował i badał najciekawsze krajowe i międzynarodowe winnice, przekształcił rodzinne gospodarstwo w Femar Vini. Firma może liczyć na winogrona pochodzące z winnic należących do firmy oraz na winogrona i wina nadane przez firmy zrzeszone, które zapewniają dywersyfikację asortymentu. Kompetencje Felice, jego duch eksperymentowania, zapał i miłość do ziemi, w której dorastał i którą widział, jak się rozwija, prowadzą firmę do coraz wyższych poziomów produkcji i jakości, a dziś Femar reprezentuje jednocześnie zaradność i pomysłowość Felice Pasja Armando: nazwa jest w rzeczywistości akronimem Felice Mergè Armando i doskonale uosabia ducha trzeciej generacji Mergè oddanej innowacjom, ale niezwykle szanującej terytorium i tradycję.”

Epicuro Roma DOC Rosso - Opinie klientów

Dodaj opinię

Epicuro Roma DOC Rosso

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.1
Na podstawie 81 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI
Serdecznie polecam !!! Profesjonalna i miła obsługa. Duży wybór win, atrakcyjne ceny. Pan Robert i Pan Łukasz zawsze idealnie polecą wino na każdą okazje. Pełen profesjonalizm.
eryka lesniewska
Bardzo miła, profesjonalna obsługa z ogromną wiedzą na temat sprzedawanych alkoholi. Ogromny wybór oraz atrakcyjne ceny. Dziękuje za polecone wino. Rewelacja!
Tomasz Machowski