Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato
  • Chateau Pape Clement
    Chateau Pape Clement

Sklep Bachus - Chateau Pape Clement

 

 

 

 

 

 

 

 

Château Pape Clément, położony w Pessac, w pobliżu Bordeaux, jest nazwana jego najsłynniejszego właściciela: papież Klemens V. To było w 1305 roku, Bertrand de Got, pod nazwą Klemensa V, wpisana Awinion, miasto, które wybrał do zainstalowania sądu papieskiego. Papież Gera jego winnic z opieką, który wydał swoją specyfikę, ale jego Papieska obciążenie pozwalając mu bardziej do przeprowadzenia tego zadania powierzył winnicę archidiecezji: sposób dla niego zostawić winnicę wieczności i pozwolenie winnicy papieża Klemensa na przekroczenie stuleci. Podczas długiego okresu, w którym zamek papieża Klemensa był zarządzany przez arcybiskupa, modernizm i postęp techniczny uczyniły go obszarem pilotażowym, jedna z osobliwości była zawsze prekursorem żniw. W czasie rewolucji arcybiskup Bordeaux był pozbawiony własności, a winnica, którą papież przekazał mu pięćset lat wcześniej, została przekazana do domeny publicznej. Właściciele podążają za sobą i muszą walczyć kolejno z różnymi plagami, które atakują francuskie winnice pod koniec XIX wieku: mączniak prawdziwy, pleśń, a następnie filokserę. 8 czerwca 1937 r. Gwałtowna burza gradowa zniszczyła prawie całą winnicę Chateau Pape Clement, a w 1939 r. Kupił ją Paul Montagne, agronom, który stał się przywiązany, pod koniec wojny , aby przywrócić winnicę i piwnicę i przywrócić im rangę, na jaką zasłużyli. Na przełomie lat 80. XX wieku Bernard Magrez, namiętny przedsiębiorca win, przejmuje stery zamku i da tej wielkiemu cruceré bezprzykładną międzynarodową aurę.

Dzięki ciężkiej pracy, ciągłemu zadawaniu pytań, sojuszowi tradycji (zwłaszcza z wykorzystaniem trakcji zwierzęcej) i innowacji (wykorzystanie grona do monitorowania ewolucji winorośli) i niezwykły terroir, Château Pape Clément, Grand Cru Classé de Graves co roku zachwyca miłośników wina niezwykłą jakością. W 2009 roku, w wyjątkowym roku, to konsekracja, Château Pape Clément osiąga mityczny znak 100 punktów u słynnego krytyka Roberta Parkera, pisząc na zawsze stronę w historii wielkich win, win perfekcyjnych, win wyjątkowych.

 

CHÂTEAU PAPE CLÉMENT ROUGE Bernard Magrez

CHÂTEAU PAPE CLÉMENT WHITE Bernard Magrez

CHÂTEAU PAPE CLÉMENT GRAND VIN DE GRAVES Bernard Magrez

CHÂTEAU PAPE CLÉMENT GRAND CRU CLASSE GRAVES Bernard Magrez


Bernard Magrez poświęcił całe życie dążeniu do doskonałości smaku wina. Czterdzieści lat pasji do winorośli, prób wzniesień i upadków a teraz to czas który pozwala przekazać doskonałość w winach.

BERNARD MAGREZ, Jedyny włąściciel 4 Grand Crus Classes w Bordeaux

 

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE