Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato
  • ProdoRey Ribera del Duero
    ProdoRey Ribera del Duero

Sklep Bachus - ProdoRey Ribera del Duero

ProdoRey Ribera del Duero winnica z Historią wartą poznania. Zaczęło się kilka lat po odkryciu Ameryki a dokładnie 11 listopada w 1503 roku. Za pośrednictwem Krulowej Izabelii została zakupiona własność  Ventosilli. Po jej śmierci majątek trafił do jej córki, królowej Joanny, a następnie do jej pierworodnego, cesarza Karola V. W 1521 r. Cesarz przekazał posiadłość Donowi Bernardo Gómezowi de Sandoval y Rojas, markizowi Denia. Jego wnuk, Don Francisco Gómez de Sandoval y Rojas, książę Lermy i królewski faworyt Phillipa III, zaczął gospodarować posiadłościami i zbudował solidny pałac w stylu herreryjskim (dzisiejszy INN), który był często odwiedzany przez króla, który przybył wraz z nim. przez renomowanych muzyków, aktorów i artystów, a także polowali. Znani bohaterowie, tacy jak Rubens i Lope de Vega, pokazali swoją sztukę królowi w La Ventosilla i polowali na pobliskie łąki, stąd nazwa naszej winnicy, PRADOREY, która tłumaczy się jako "królewska łąka".

W ostatnich czasach nieruchomość miała różnych właścicieli do 1989 roku, kiedy to został zakupiony przez Dena Javiera Cremadesa de Adaro, który przywrócił Staremu splendorowi La Ventosilla. Następnie zasadzono nową winnicę, wybudowano nowe stajnie, zmodernizowano uprawy, pałac został odnowiony i przekształcono w INN, a winnica została zbudowana, rozpoczynając nowy okres, który trwa do dziś.

 

Obecnie posiadłość ma zasięg ponad trzech tysięcy hektarów ziemi, z czego 500 hektarów to winnice podzielone na wiele pojedynczych parceli które przez lata dostosowane aby wprowadzić odpowiednie szczepy do  nasadzenia. Dzięki czemu winnice zyskają i to umożliwia utrzymywać najwyższy poziom jakościowy win produkowanych przez PradoRey Ribera del Duero.  PAW

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE