Rum Foursquare Cask Selection Vintage 2005

WINO NA TELEFON Zadzwoń i zapytaj +48 504 445 555

Opis

Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

 

Możliwy zwrot w ciągu 14 dni

Rum Foursquare Cask Selection Vintage 2005

 

Kraj: Barbados

Region: Barbados

Rodzaj: Rum Gold

Producent: Foursquare Distillery

(R. L. Seales Co. Ltd)

Wiek: Rum 12 lat

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 59% BK17

 

Wyjątkowy rum z Barbadosu to mieszanka rumu z garnków i kolumn, dojrzewającego przez 12 lat w beczkach po bourbonie. Został nagrodzony Supreme Champion Spirit na International Spirit Awards 2018, gdzie przewyższał nie tylko inne rumy, ale także brandy, dżiny i whisky! Barwa rumu to odcień miedziany z złotymi refleksami,, Aromaty złożone ujawniające przyprawy, miód, wanilia, trzcina, cynamon, imbir, owoce tropikalne, ananas, goździk. W ustach początkowo ciepły powoli przekazując słodkie nuty, miód, wanillia, cynamon, rodzynki, debina i imbir. Foursquare 2005 Rum to Single Blened Rum zostały wydestylowane przy użyciu alembików i kolumny destylacyjnej w roku 2005. Z tego powodu właśnie widzimy datę 2005 w nazwie. Następnie dojrzewały przez 12 lat w beczkach po burbonie. Po tym okresie w październiku 2017 roku zostały zestawione razem z mocą beczki, w tym wypadku wynoszącą 59%. Łącznie powstało 12 000 butelek. Rum wysokiej klasy, zdecydowanie dla osób zorientowanych w dziedzinie smaków rumu. Rum Foursquare Cask Selection napweno posmakowałby niejednemu miłośnikowi whisky.

 

Foursquare 2005 Rum pochodzi z Barbadosu. Produkowana w destylarni Fourqsquare, należącej do rodziny Sealów. Destylarnia Foursquare Distillery powstała w 1920 roku z chwilą wykupienia najstarszego budynku który w tamtych czasach służył jako manufaktura cukru . Sealowie zdążyli zapisać się historię związaną z rumem, melasą i trzciną cukrową, bo sięgającą aż XVII wieku. Od czterech pokoleń handlują wspomnianymi wyrobami, jednak dopiero oficjalnie od roku 1920 założyli oficjalną firmę. 4 pokolenia doświadczeń w tym biznesie doprowadziły do powstania rumów najwyżej jakości. Foursquare Distillery aktualnie jest uznawaną za jedną z najlepszych destylarni rumów na świecie oprócz tego że mają dość spore moce produkcyjne i produkują sporą różnych marek, to nadal zachowują prawdziwy charakter rumów wyznając zasadę rumów bez dodatków sztucznego cukru, aromatów czy barwników.

W 2018 roku w konkursie Internation Wine and Spirits Competition otrzymali tytuł najlepszej destylarni, a ich edycję i marki otrzymują co roku nagrody.

Rum Foursquare Cask Selection Vintage 2005 - Opinie klientów

Dodaj opinię

Rum Foursquare Cask Selection Vintage 2005

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.8
Na podstawie 295 opinii w serwisie Google
Duży wybór asortymentu, uczciwe ceny i bardzo miła obsługa. Polecam!
Anna Stryjeczek
Znają się na winach jak mało kto. To nie opowieści wyjęte z tekstu magazyn wino. Próbują dużo wina i to pozwala im dobrze polecać wina. Znam chłopaków nie od dziś. Zazdroszczę winiarze, restauratorzy i sportowcy. Tak to można żyć.
Ryszard Czajka
Znam dużo sklepów z winami, jednak jesteście stworzeni dla mnie. Możliwe że to zbieg okoliczności że wina które wam samuraja mi też. Niech tak zostanie. Lubię Was bardzo.
Karolina Bartoszewicz
Szkoda tylko, że nikt od wielu prób połączeń nie ma chęci odebrać telefonu
Mona Suf