• Nowy

Collection 1508 Sauvignon Blanc

62,00 zł
Brutto
995 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Collection 1508 Sauvignon Blanc

Kraj: Czechy

Region: Morawy

Apelacja: Vinařská Oblast Morava

Producent: Zámecké Vinařství Bzenec

Winnica: Mikrosvín

Szczepy: Sauvignon Blanc

Kolor: białe

Rodzaj: wytrawne

Temp. serwowania: 10-12°C

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 12% c4    

 

Nota degustacyjna:

Białe wytrwane wino o jasno cytrynowej barwie z zielonymi refleksami. Bukiet uwydatnia aromaty białej porzeczki, agrestu, cytrusów z akcentami ziół. Na podniebieniu świeże i soczyste z wyraźną kwasowością i długim trwałym wykończeniu.

Sugestie kulinarne: białe mięsa, ryby, przystawki, sałatki,

 

Producent: Zámecké Vinařství Bzenec

„Na przestrzeni dziejów byliśmy na stałe częścią kompleksu zamkowego w mieście Bzenec, we wschodnim krańcu południowomorawskiego regionu. Z wyczuciem, z naciskiem na efektywność i ekologię, zarządzamy 540 hektarami winnic w subregionach winiarskich Słowacji , Mikulov i Znojmo .

W składzie gatunkowym naszej winnicy znajdują się Chardonnay , Grüner Veltliner , Morawski Muscat i Sauvignon , ale kluczowe i strategiczne odmiany to Pinot Blanc , Riesling reński i Riesling wołoski . W końcu to właśnie winnice, takie jak Klínky , z odmianami Pinot Noir , Riesling czy Chardonnay , pozostawiły niezatarty ślad we współczesnej historii morawskiego winiarstwa. Jesteśmy ośmiokrotnym zwycięzcą Czeskiego Salonu Win, a nasze wina zdobywają punkty w wielu innych międzynarodowych i krajowych konkursach.”

 

 

Winnica: Mikrosvín

Podstawowym klejnotem winnicy jest Ryzlink Vlašský, odmiana, która w wyjątkowych winnicach subregionu mikulowskiego nadaje winu oryginalny odcisk tej części Moraw.

Mikrosvín Mikulov produkuje swoje wina w czterech liniach: Standard Line, Flower Line, Traditional Line oraz Legia Deximus Gemini – Premium Line.

Winiarnia, która żyje swoim życiem, podporządkowując wszystko naturze, znajduje się w idyllicznym otoczeniu samego serca chronionego obszaru krajobrazowego i rezerwatu biosfery Pálava, wpisanego na listę UNESCO, oraz na sąsiednich wzgórzach Dunajovickich. Jego winnice znajdują się w katastrze gmin Dobré Pole, Březí, Dolní Dunajovice i Mikulov. Trasa w miejscowości Perná, gdzie uprawiane są najważniejsze odmiany Pálava, jest wyjątkowa pod względem lokalizacji. Gleby, na których znajdują się winnice, charakteryzują się wyższą zawartością wapnia z wyższą strukturą szkieletową, co nadaje winom z winnicy Mikrosvín wyjątkowość i znacząco odmienny charakter terroiru Pálava.

Wina z Mikrosvína Mikulova zdobywają nagrody nie tylko w kraju, ale także w Europie i na świecie, a ostatnio zdobyły również przyczółek na wymagającym rynku w Londynie i są kupowane przez klientów nawet w Australii.

Wśród niezliczonych nagród wymieńmy chociaż sukcesy na Terravino Izrael, Challenge International du Vin, Winemasters Challenge, Prague Wine Trophy, Mundus Vini, Salon vín ČR

 

Nagrody i wyróżnienia:

Prague GOLD – Prague Wine Trophy 2020 (rocznik 2019)

Collection 1508 Sauvignon Blanc - Opinie klientów

Dodaj opinię

Collection 1508 Sauvignon Blanc

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.2
Na podstawie 98 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Potrzebowałam wina na urodzinową kolację z mężem. Pan doradził mi bardzo dobre wino w dobrej cenie (włoskie Angello Borani, Governo). Polecam i sklep i wino. Dziekuję za pomoc w wyborze.
Iwona Trzmiel
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Kontakt z firmą na zerowym poziomie, po zakupie nie otrzymałem faktury. dodzwonić się nie można.
Dawid Job