• Nowy

Dalmore Vintage 2007 10 Year Old

700,00 zł
Brutto
1 Przedmiot
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Dalmore Vintage 2007 10 Year Old

 

Region: Highland, Szkocja

Producent: Dalmore Distillery

Objętość: 0,70 l

Alk.: 46% 

 

Whisky ta została wydestylowana w 2007 roku i zabutelkowana w 2017 roku, początkowo leżakowała w beczkach pierwszego napełnienia po dawnym amerykańskim białym dębie po bourbonie. Alkohol został następnie finiszowany w beczkach po sherry Apostoles z winiarni Gonzalez Byass. Ten styl sherry plasuje się pomiędzy Fino i Oloroso, dojrzewając w tlenie, podobnie jak to drugie, ale z wytrawnością pierwszego. Po 30 latach dojrzewania sherry nadała dębowi wspaniały charakter, który następnie nadaje whisky niesamowitego smaku.

Pijący mogą spodziewać się w pełni aromatycznej whisky, z kremową wanilią, słodyczą i nutami drzewnymi dostarczonymi przez amerykański dąb oraz gęstszymi, bardziej owocowymi smakami śliwek, wiśni i rodzynek, ciemnego dębu i kawy nadanej przez beczkę po sherry. Obydwa elementy tej whisky pozostają w idealnej równowadze. W przeciwieństwie do większości ofert Dalmore, ta jest wypuszczana z wyższą zawartością alkoholu wynoszącą 46%, co nadaje tym smakom cieplejszy i bardziej kremowy charakter. Prawdziwy wzrost jakości w porównaniu ze standardowym asortymentem Dalmore, pokazuje, jak dobry może być trunek destylarni.

Dalmore to niewątpliwie najpopularniejszy single malt w portfolio Whyte & Mackay. Nie zawsze jednak tak było. Blenderzy kupili go od rodziny Mackenzie w 1960 roku, będąc wieloletnimi klientami. Ze względu na długotrwałe znaczenie tego single malta w ich mieszankach, destylarnie butelkowane tego single malta zostały ograniczone do 12-letniej ekspresji. Jednak obecnie jest pozycjonowana jako marka luksusowa, dorównująca takim markom jak Macallan i jest rozpoznawalna na całym świecie.

Ekskluzywne europejskie wino vintage z Dalmore. Zostało wydestylowane w 2007 roku i dojrzewało przez 8 lat w beczkach po bourbonie pierwszego napełnienia, a następnie przez kolejne dwa lata w beczkach po sherry Palo Cortado z Gozalez Byass.

Butelka ta pochodzi z prywatnej kolekcji Pat's Whisk(e)y, która licząca ponad 9000 butelek i ponad 2000 miniatur stanowi największą kolekcję whisky, jaka kiedykolwiek została wystawiona na aukcji. Pat's Whisk(e)y to wynik ponad piętnastu lat pasji i poświęcenia dążeniu do stworzenia jednej z najbardziej kompletnych bibliotek whisky i whisky, jakie kiedykolwiek zgromadził indywidualny kolekcjoner. Zawiera butelki z ponad 150 różnych szkockich destylarni, a także bourbon, rzadkie szkockie wydania od poszukiwanych niezależnych rozlewni w Europie oraz whisky z innych destylarni na całym świecie. Whisky Auctioneer jest zachwycony nawiązaniem współpracy z Pat's Whisk(e)y w celu zaoferowania tej kolekcji na wielu ekskluzywnych i wyróżnionych aukcjach.

Dalmore Vintage 2007 10 Year Old - Opinie klientów

Dodaj opinię

Dalmore Vintage 2007 10 Year Old

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 162 opinii w serwisie Google
Polecam. Przesyłka dotarła w świetnym stanie, produkty były bardzo dobrze zabezpieczone w czasie transportu. Zamówienie zostało zrealizowane szybko, na bieżąco były przekazywane informacje o statusie paczki. Serdecznie polecam! W dniu dzisiejszym przejeżdżałam przez Warszawę i zawitałem... do sklepu z winami. Miło mnie powitali nawet dostałem wino do degustacji Uno 1 primitivo za 1zł. Super. zobaczcie Ci co mało wysyłają. ( więcej )
Damian Kowalski
Świetny wybór win z całego świata, wysoka kultura obsługi i doradztwa. Można zamawiać online, dostawy w ciągu 2 dni. Kupuję od kilku lat.
Edward Zieba
Bardzo polecam ten sklep z winami! Duży wybór win, fachowe doradztwo i przemiły właściciel. Z pewnością każdy znajdzie tu odpowiednią buteleczkę dla siebie :-)
Monika Laszczka
Czy posiadają Państwo informacje jaka jest zalecany termin spożycia sprzedawanego wina ? Wina które zakupiłem to jest masowa produkcja gdzie zalecają spożycie w ciągu 2 lat.. więc falanghina z 2018 i vinoverde z 2019 to jest przesada. Spożycie takich win to gwarancja złego samopoczucia. Lepiej... pójść do dyskontu po wino za 20pln i będzie lepiej. Nomen omen te wina które kupiłem w Portugalii i Włoszech to wina dyskontowe a nie żadne fifarafon. ( więcej )
Grzegorz Sikora