Historia Armanda de Brignac rozpoczęła się w 2006 roku, kiedy Cattier nawiązała współpracę z Sovereign Brands, amerykańską firmą zajmującą się winem i alkoholami, aby stworzyć nowy szampan najwyższej jakości. Tak powstał Armand de Brignac. Marka została właściwie zarejestrowana przez rodzinę Cattier znacznie wcześniej, w latach 50., kiedy Nelly Cattier stworzyła ją dla paryskiego klienta, który ostatecznie jej nie używał. W wyborze nazwy zainspirowała ją przeczytana powieść, której głównym bohaterem był pan de Brignac. Marka pozostała uśpiona, dopóki nie została wykorzystana do tego luksusowego cuvée , które zyskało światową rozpoznawalność pod koniec 2006 roku dzięki teledyskowi Jay-Z „Show Me What You Got”. W 2009 roku Armand de Brignac zajął pierwsze miejsce w degustacji w ciemno100 szampanów według Fine Champagne Magazine. Ostatecznie w 2014 roku Jay-Z nabył Sovereign Brands za nieujawnioną sumę. W lutym 2021 r. Moët Hennessy — dział Wines and Spirits LVMH — nabył 50% udziałów w Armand de Brignac. Komentując transakcję, Philippe Schaus, prezes i dyrektor generalny Moët Hennessy, powiedział, że Armand de Brignac odzwierciedla współczesny luksus, zachowując jednocześnie tradycje terroirów z szampana. A Jay-Z powiedział, że jest przekonany, że siła globalnej dystrybucji Moët Hennessy i jej osiągnięcia w rozwoju luksusowych marek zapewnią Armandowi de Brignac siłę komercyjną, której potrzebuje do dalszego rozwoju i rozkwitu.

Winnica i produkcja Armand de Brignac Cattier jest właścicielem 33 ha winnic, głównie premier crus w sercu Montagne de Reims, gdzie w 2015 r. wprowadzono zrównoważone praktyki uprawy winorośli i certyfikat wysokiej wartości środowiskowej (HVE). z własnych winnic i innych dostaw pinot noir grand crus, takich jak Mailly, Verzenay, Verzy, Bouzy i chardonnay grand crus, takich jak Avize, Cramant , Le Mesnil-sur-Oger. Produkcja wina jest tradycyjna, w kadziach ze stali nierdzewnej, z fermentacją malolaktycznąi normalne dawki. Ich piwnice należą do najgłębszych w Szampanii, zapewniając idealne warunki do leżakowania w niskich, stałych temperaturach. Pomieszczenia piwniczne, w których starzeją się butelki Armanda de Brignaca, przypominające złote butelki, są ucztą dla oczu. 

Styl Armanda de Brignaca podobnie jak wina Cattier, szampany Armand de Brignac są nieskomplikowane, o owocowym i okrągłym stylu , bardzo cienkich bąbelkach i bardzo łatwe do picia.

Produkty producenta

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz