Arnaldo Caprai Società Agricola Umbria - debiutowała w 1971 roku, kiedy przedsiębiorca tekstylny Arnaldo Caprai kupił 12,5 akrów w Montefalco. W 1988 roku własność przeszła w ręce syna Arnaldo, Marco, który rozpoczął projekt uprawy winogron, które rosną w regionie Montefalco od ponad 400 lat: Sagrantino. Dziś winnica jest wiodącym producentem najwyższej jakości Sagrantino di Montefalco, wina produkowanego wyłącznie z tej rodzimej odmiany. Oprócz zaangażowania w jakość, Arnaldo Caprai jest ceniony za zaangażowanie w zrównoważony rozwój środowiskowy, gospodarczy i społeczny, a także jest mistrzem win z Umbrii. Działalność rodzinna rozpoczęła się w 1971 roku, kiedy przedsiębiorca tekstylny Arnaldo Caprai kupił 12,5 akrów w Montefalco. W 1988 r. kierownictwo przeszło w ręce syna Arnaldo, Marco, który rozpoczął projekt mający na celu uprawę promocji rodzimego grona Montefalco, Sagrantino — zwiększając program produkcji wina premium posiadłości i budując rozpoznawalność marki na całym świecie. Nieokiełznana determinacja Marco doprowadziła bezpośrednio do nowych przejęć, badań naukowych i innowacji technologicznych. Dziś posiadłość Arnaldo Caprai obejmuje 370 akrów — z czego 220 jest obecnie w produkcji — otaczając wsie Montefalco, Gualdo Cattaneo i Bevagna i produkuje Montefalco DOC i Grechetto dei Colli Martani DOC oraz Montefalco Sagrantino DOCG.

 

 

Arnaldo-Caprai 25 anni Montefalco Sagrantino - Bardzo ciemna rubinowa czerwień, głęboka i nieprzenikniona. Wyraża zaskakującą złożoność w nosie, który rozciąga się od dżemu jeżynowego po róże, od gałki muszkatołowej po pieprz, od żywicy sosnowej po miętę, od goździków po kakao. Gładkie, łagodne i nieskończone na podniebieniu. Kusząca świeżość równoważy strukturę tanin z wyjątkową gęstością przed niezapomnianym uporczywym zamknięciem. Wino, które symbolizuje nie tylko winnicę, ale całą apelację, Arnaldo Caprai's Sagrantino di Montefalco DOCG „25 Anni” pokazał cały potencjał Montefalco i jego Sagrantino, Potężny, bogaty i pełny, zawsze charakteryzujący się taninową strukturą o rzadkiej zwartości , to czerwień zdolna do niezwykłej elegancji. Pozostawiony do leżakowania przez co najmniej dwa lata w małych dębowych beczkach, po którym następuje długi okres leżakowania butelek, jest to czerwień o wyjątkowej strukturze i długowieczności. Już dziś niezwykle wyrazisty, przez dziesięciolecia będzie przekazywał emocje.

 

 

Montefalco Rosso Vigna Flaminia Maremmana Arnaldo Caprai jest krew, zdeterminowany i terytorialna Umbrii czerwone wino wykonany z mieszanki typowych winorośli lub 70% Sangiovese, 15% i 15% Sagrantino Canaiolo. Udoskonal 14 miesięcy w beczkach z dębu slavońskiego i beczkach z dębu francuskiego, a następnie odstaw na co najmniej 6 miesięcy w butelce przed wprowadzeniem do obrotu. Otulający bukiet intensywnymi aromatami wiśni morello, małych czerwonych owoców i alkoholu, ciemnych kwiatów oraz nut zielnych i balsamicznych z intrygującymi nutami różowego pieprzu i cynamonu. Pełne i pełne wdzięku podniebienie, gdzie dojrzałe owoce, takie jak śliwki i granat, są uzupełnione jedwabistymi i bardzo drobnymi taninami.

 

 

Arnaldo-Caprai 25 anni Montefalco Sagrantino - Etykieta z imitacja złota została stworzona przy wyrafinowanej współpracy Giusto Manetti Battiloro, producenta złota listkowego we Florencji od 1600 roku i świętuje 50-lecie firmy. Zainspirowany obrazem (tempura na drewnie) „Mistyczne zaślubiny św. Katarzyny Aleksandryjskiej” Benozza Gozzoli z 1466 roku. Butelka została specjalnie stworzona z okazji 50-lecia słynnej umbryjskiej winnicy. Cenny, niezwykle elegancki, silnie przywołujący więź między winnicą Arnaldo Caprai i jej terytorium oraz całą historię, tradycję i kulturę, którą Sagrantino może dostarczyć w kieliszku. Limitowana edycja 50 Anni świętuje nie tylko ważną rocznicę winnicy prowadzonej przez Marco Caprai, ale także chce oddać hołd całemu terytorium. Wyprodukowano tylko 2400 butelek.

Produkty producenta

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz